האם קיימת תוכנה לכיבוי הרדיסק ? - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קיימת תוכנה לכיבוי הרדיסק ?

Milford Cubicle

Recommended Posts

ניסית להשתמש בזה:

בדקתי את זה, משום מה לא מופיעה לי האפשרות לעשות לו disable (כל ה-dropdown הזה לגמרי grayed out).. מוזר..

מארז חיצוני שכזה ל-HD יאיט אותו, רק שתהיה מודע.

מן הסתם, USB2 זה 60MB/s. זה בסדר, במילא מדובר בכונן עם סרטים\גיבויים בלבד, מהירות מעבר לזה לא נחוצה. הבעיה היא שמארז כזה ל-SATA הוא לא זול, ואם אני כבר קונה משהו כזה רציתי אחד שיתמוך גם ב-SATA וגם ב-IDE (כדי שאני אוכל להשתמש בכונן IDE 80GB הישן שלי ככונן נייד)... אתמול חיפשתי בגוגל ולא הצלחתי למצוא אחד כזה במחיר שפוי (או בכלל, בעצם..).

לגבי הכיבוי..אפשר לכבות HD SATA דרך הווינדוס למיטב ידיעתי, כמו שנאמר אם הוא מחובר עם חשמל SATA גם.

זה בדיוק מה שאני שואל.. :) איך אפשר לעשות את זה? הוא מחובר גם בחשמל של ה-SATA..

במקומך הייתי בודק דרכים להשתיק את הכוננים במקום לכבות אחד.

לקנות מארז "משתיק" כזה שגם יעלה כסף, גם יגרום לחימום יתר שלו (כאילו שכבר ככה חסר לו חום..), גם לא יעזור לשקט מוחלט (הרי כבוי לגמרי תמיד יהיה שקט יותר..), וגם בניגוד למארז חיצוני לא יהיה מגניב (:smile1:) ויאפשר לי להשתמש בו ככונן ענק ?

נראה לי כמו צעד מיותר..

עריכה: מה שאני מחפש בעצם זה משהו כזה:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16817146057

מקבל גם IDE וגם SATA, ומוציא USB2 (זה ספציפית מוציא בנוסף גם Firewire ו-eSATA..).

אז אני מחפש משהו כזה, רק לא את הספציפי הזה כי הוא דפוק לגמרי.. אטום לחלוטין בלי שום פתח מינימלי לאיוורור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפשרות שנראה לי הכי זולה היא לקחת את הכבל חשמל ולחבר בינו לבין ההרדיסק מתג ומתי שתרצה להפעיל אותו לא תצטרך לפתוח את המארז אלא רק לעשות כיבוי, להרים את המתג (או להוריד), ולהדליק.

משהו בסגנון של זה:

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=100035

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק המחשבה על לנתק אותו מהחשמל בזמן שהוא עובד מעבירה בי צמרמורת...

עוד לא ראיתי איזשהו מקור מוסמך שמאשר שבאמת אפשר לעשות דבר כזה.. פשוט לתפוס את כבל ה-SATA שיוצא מספק הכוח ולנתק אותו באמצע עבודה.. ואני לא ממש מתכוון לעשות ניסויים על כונן 250GB מלא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס ה"ל נעשה בעזרת hdparm -S XX כאשר XX זהו מספר השניות שיש להשאיר את ההרד דיסק "פעיל".

אני לא יודע אם יש כלי מקביל לוינדוס, אך תוכל לנסות להשתמש בזה של בעזרת cygwin.

Google is your friend.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...