הפעלת MACOS על PC - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעלת MACOS על PC

vbasic

Recommended Posts

שלום לכולם,באשכול זה הייתי רוצה להביא בפניכם אפשרות להרצת מ"ה של מקינטוש על (מי שכבר יודע איך - מוזמן לענות לשאלות הבאות)

קודם כל תשאלו: למה בכלל שנעשה כזה דבר ?

התשובה דיי ברורה: אם נכנסתם לפורום של "לינוקס, יוניקס ומערכות הפעלה אחרות" - בטח תשמחו לדעת שניתן לעשות זאת ואולי גם תנסו. ובלי קשר זה תמיד כיף לדעת איך זה עובד .

קודם כל להזכירגם שAPPLE הקדימה את כמעט בכל תחום, וזה כולל כמובן את מערכות ההפעלה הגרפיות ומרובות המשימות.

לי היו מס מחשבים של , הראשון שבהם עבד במהירות של 1.1 מגה (זה לא טעות) הרץ. תתפלאו, אבל זה היה מחשב מעולה.

עכשיו לענייננו.

את האמולטור שמבצע הדמיה של המערכת ניתן להוריד חינם מכאן:

http://gwenole.beauchesne.online.fr/basilisk2/files/BasiliskII-1.0-0.3.win32.zip

http://gwenole.beauchesne.online.fr/basilisk2/files/BasiliskII-1.0-0.3.win32.zip

תפתחו את ה - ZIP (כדאי לתיקיה בתוך המחיצה הראשית של הכונן)

לאחר ההורדה תצתרכו למצא קובץ ROM של MACINTOSH, יש 2 דרכים לעשות זאת:

1. אם יש לכם מחשב - תורידו תוכנה שתיצור לכם את הקובץ הזה, ואת הקובץ הזה תעתיקו ל- PC (לא מרחיב איך כי אם יש לכם אין צורך לעשות לו הדמיה :) )

2. תורידו אחד כזה מאימיול, תרשמו שם " Performa630.rom " או "LC_II.ROM" הכל בהתאם למחשב שתרצו להדמות אותו.

אם לא הצלחתם - תבקשו ואנסה לעזור לכם.כעת, כשיש לכם את קובץ ה -ROM (שלמיטב הבנתי הוא שקול לצ'פ של ה- ב - PC, אבל מכיל מעין מ"ה יותר מורחבת מזו של ה - של ה- ...).

אתם צריכים אחת ממערכות ההפעלה של מקינטוש (זה קובץ אחד שתופס כמה מאות מגה בדר"כ, אבל בצורה בסיסית הוא יכול לתפוס דיסקט רגיל...).

גם כאן יש 2 דרכים עיקריות להשיג את זה:

1. אם יש לכם - הכניסו דיסקט ותעתיקו את ספריית ה - SYSTEM של ה - , בדר"כ זה מספיק .

2. תורידו אחד כזה מאימיול ... מי שמצליח להשיג גרסא יותר מתקדמת מה 8.1 MACOS - שיגיד, כמו כן למי שיש גרסא בעברית - כנ"ל.

כעת, הפעילו את הקובץ : BasiliskIIGUI.exe (זוכרים - הוא נמצא בתיקיה במחיצה הראשית של הכונן...)

יפתח לכם חלון כזה עם הרבה לשוניות...

עברו ללשונית Memory

כוונו אותו לנתיב של קובץ ה -ROM. אם האמולטור יצליח לקרא את הROM - ירשמו הפרטים שלו ב ROM Type אם לא מסתדר- תשאלו בפורום.

עכת עברו ללשונית DISK.

לחצו על Browse ונתבו לקובץ של מערכת ההפעלה.

אשרו הכל. תפתחו שוב את האמולטור. לחצו F1.

תקוו לטוב...

האמת - אין מה לחשוש אם לא שיחקתם בדברים אחרים שלא כתבתי...

רק אזהרה קטנה: האמולטור לוקח עדיפות ומשאבים גדולים, לכם מומלץ להריץ אותו ב WIN ולפני כן לסגור את כל התוכנות האחרות.

עוד אזהרה אחת: אם אתם עדיין לא מבינים כ"כ - אל תשתפו כוננים אמיתיים ב- (לאט לאט תרגישו שאתם יכולים :) )

אני לא אחראי לכל נזק שיגרם....

אני אשמח לכל מה שיש לכם לומר לי בקשר למדריכון הזה.

תשאלו חופשי.

עכשיו למי שזה עובד לו:

איך אפשר לגלוש דרך האמולטור ? (אני יודע שזה אפשרי)

חתימה טובה !

VBASIC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קטע של נוסטלגיה.

אם כי האמולטור הזה לא ישן כמו אמולטור לApple II

או ל- ATARI

ויש כאלה שאוהבים להזכר.

שמעתי שמפתחים מ"ה אמיתית, לא אמולטור של כך שתעבוד על ,

אבל אין לי על זה מידע יותר מידי, אולי מתי שהוא אני אתקין.

זה נקרא Darwin

רק שזה מחייב פרטישן חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...