רעיון ששווה מיליונים!!! מערכת קירור מים באופן מקביל - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון ששווה מיליונים!!! מערכת קירור מים באופן מקביל

tamir.fri

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מבין מה זה קשור לעניין, הייתה פה שאלה ואני חושב שגם היתה סתירה בתשובות והן לא היו מלאות, אז מה זה קשור ראיתי את השאלה רק עכשיו וחשבתי שיהיה פה משהו שישמח לקצת ידע חדש!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בledים יש חיבור טורי שכל הלדים לוקחים חתיכה מהזרם.

ויש חיבור מקבילי שכל למקבל את הזרם המלא.

לפירוט אפשר להכנס למדריך http://www.hwzone.co.il/guides.php?file=caseled4.php

תמיד משווים זרם חשמלי לזרימה של מים

במערכות מים של היום משתמשים בחיבור טורי ככה שהמעבד מקבל מים "טריים" ואחריו הכרטיס מסך מקבל את המים מחוממים יותר ואם יש גם בלוק של northbrige אז הוא מקבל מים יותר חמים, כך שיוצא שזאת לא השיטה הכי יעילה.

אז אם נחבר את המערכת מים בחיבור מקבילי אז יצא שכל אחד יקבל מים קרירים וככה זה יצא הרבה יותר מהיר, ועכשיו מגיע האבל. אבל בשביל חיבור מקבילי של 2 צינורות מקבילים צריך משאבה חזקה פי שתיים.

אז אני לא מבין למה אנשים לא עושים חיבור מקבילי במערכת מים, אפשר להשקיע ב משאבה חזקה.

חשבתי על זה לפני כמה ימים, אבל אין הרבה הבדל לטמפ' של כרטיס מסך אם הוא ייקבל מים מהמעבד או מים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה הרצינית של הקירור המקבילי לפי מה שזכור לי זה דווקא הפיצולים

עד כמה שאני מכיר יש רק Y ו T

ה T מגביל זרימה בצורה דראסטית

ה Y גם כן, אמנם פחות, אבל עדיין

דבר שני תתחשב בעובדה שבצינור ברדיוס X ס"מ יכולים לעבור בזמן מסוים בלחץ מסוים כמות מים קבועה

הכמות מים הזאת צריכה בפיצול להתפצל לשניים, מה שאומר חצי מכמות המיים נמצאת בצינור א' והחצי השני בצינור ב' (בהנחה שהפיצול לא נוטה לשום כיוון)

יפה טיפש בגלל זה כמו בחשמל משתמשים בהתחלה בכבל גדול ובפיצול שני כבלים שקטנים מהגדול בחצי.. ככה הגדול מלא עד הסוף ושהוא מפצל את המים לשני הכבלים השניים הם מלאים עד הסוף גם.. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה טיפש בגלל זה כמו בחשמל משתמשים בהתחלה בכבל גדול ובפיצול שני כבלים שקטנים מהגדול בחצי.. ככה הגדול מלא עד הסוף ושהוא מפצל את המים לשני הכבלים השניים הם מלאים עד הסוף גם..  :bash:

:kopfpatsch::s07:

אחחח מה הקשר?!

צריך להרוג על כזה טמטום.

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבין שכאשר מחלקים את הצינור לשניים נוצר המצב הבא:

q=q1+q2 כלומר הספיקה שבצינור הראשי מתחלק בין שני הצינורות, אבל לא באופן שווה..

y1=y2 הפסדי הגובה בצינור הראשון ובצינור השני הם שווים.

כך נוצר מצב שהמהירות שתעבור בתוך הצינורות לא תיהיה שווה, כלומר קצב העברת החום (ע"י מהירות פינוי החום מחום החימום בעזרת מהירות גבוהה, ריינולדס למי שמכיר..) לא יהיה שווה וכך רכיב אחד יתחמם על גבי הרכיב השני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה אבל אם תשתמש ברעיון שלי של הקטנת הצינור לפני המפצל+משאבה חזקה אני חושב שאתה לא תאבד את הספיקה בכמות רצינית...

אבל אני לא ממש מומכה לזרימת מים וכיצה באלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מאמין ברעיון שלך, תסביר את הרעיון שלך עד הסוף, אם אתה רוצה תגובה ראויה...

מה הכוונה באיבוד ספיקה? אתה צריך לצאת מנוקדת הנחה שספיקה זה השטח כפול המהירות, כלומר רק אם אחד הגורמים משתנים, משתנה הספיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק...

מה אם אתה עושה משהוא כזה?

יש לי משאבה ממנה יש לי צינור בקוטר X, את הצינור הזה אני מחבר לצינור 0.75X (או כל צינור קטן יותר) ע"י כך אני מגביר את לחץ זרימת המים

בצינור המוקטן (מה שמגיבר את המהירות על פני אותו שטח ונותן לי ספיקה גבוהה יותר), אל הצינור הזה אני מחבר מפצל Y בגלל הלחץ הגבוהה יותר בצינור לפני המםפצל אני חוזר אל הספיקה המקורית שאלייה רציתי להגיעה.

אני לא מקיר את הנוסחאות במדוייק אז את אחוזי הקטנת הצינור אני לא בדיוק יודע אבל אני מתעניין אם תאורטית זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.לא עדיף כבר ישר לחבר למשאבה צינור בקוטר 0.75*X , מה הסיבה הפשוטה, הפסדי המקום כתוצאה מחיבור צינור קטן יותר יורידו לך את העומד (היכולת לעמוד כנגד מפל לחץ מסויים). עכשיו במידה שלא ניתן לחבר את הקוטר המדובר למשאבה, עדיין לא צריך לחבר את הצינור הזה, כיוון שזה לא יתן לך כלום, למה? כי ברגע שתחבר מפצל Y כל מה שספיקה הניפחית תיתחלק לתוך המפצל, (בהחשב לצורך העיניין שההפסדים שווים בכל אחת מהצינורות, וגם נקל על התיאורה שלנו בכך שהספיקות שוות) המהירות שלך תגדל משמעותית ברגע שתחבר את הצינורות של מפצל ה-Y לאחר שאילו בעלי קוטר קטן יותר (וכך המהירות גדלה יותר).

2. אין כזה דבר ספיקה גדולה יותר, מה שיש לך זו מהירות גדולה יותר (שאין ספק שתוכל לעזור לך בסילוק החום מהרכיב החם...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי וע"י כך אנחנו מתגברים על התחממות הרכיבים

ובקשר להקטנת הצינור, בעזרת הקטנת הצינור אני מסיג לחץ יותר גבוהה (או מהירות יותר גבוהה) וזה נותן לי מעבר יותר טוב

במחבר ה Y .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.. נגיד שזה יעזור למערכת, אתה מודע לך שאתה זקוק למשאבה יותר חזקה בעל H יותר גבוהה!

המשאבה עצמה גם מחממת את המיים (הספק המשאבה מתבטא בטמפ' המיים.

ככל שהצינור בעל קוטר קטן יותר למרחק רב יותר תיהיה לך יותר התנגדות, כלומר תצטרך משאבה חזקה יותר.

(ומעניין אותי מדוע אף אחד אינו נותן את דעתו בעינין? כולם היום ניכנסים רק לכתוב ספאם? לכתוב ד"שים בכללי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...