להאיץ את הראוטר... את המעבד שלו יותר נכון - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להאיץ את הראוטר... את המעבד שלו יותר נכון

max_shifrin

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי נתב של wl500g כשקניתי אותו לפני מספר חודשים היו לו בעיות נוראיות של חימום יתר כי הוא לא התאים לתנאים בארץ... קצת חם פה :)

אחרי חודש בערך החזרתי אותו לחנות וקיבלתי אחד חדש ממשלוח מיוחד שהגיע לארץ כי כל הנתבים הנ"ל לא יכלו לעבוד בארץ מחמת חימום יתר... הנתב החדש עובד כמו גדול בחדר סגור בחמסין הכי חם שיש בארץ... (הכוונה בלי מיזוג כמובן)

יש לנתב 32 מגה SDRAM. מעבד של 133 מגה הרץ, בלי מאורר ולדעתי בלי צלע בכלל.

הנתב מריץ גרסא מאווווווווווד בסיסית של לצורך העבודה שלו. (יש 4 מגה בשבילה)

בגרסאת תוכנה שהנתב בא איתה כמובן שאין הרבה דברים חכמים שאפשר לעשות אבל אני מריץ גרסא אחרת שאינה רשמית של שמאפשרת גישת TELNET מלאה לנתב או SSH אם ממש רוצים גם :)

בכל אופן קראתי איפושהו ברשת שאפשר להריץ את המעבד של הנתב ממהירותו הבסיסית שהיא 133 מגה הרץ למשהו כמו 200 מגה הרץ... (אי אפשר דברים באמצע כי המעבד לא תומך בכל התדירויות אלא בתדירויות ספציפיות מאוד)

רציתי לדעת כמה דברים לגבי אפשרויות האצה של הנתב:

1. איך מאיצים אותו? - אני ולינוקס לא חברים כאלה טובים בסופו של יום...

2. איך אפשר לבדוק אולי טמפרטורות עליו ולנסות לראות האם ההאצה תביא אותו לסף לא יציב או משהו כזה?

3. כמה קשה יכול להיות לחבר לו HEATSINK של נגיד איזה 3 או משהו כזה? (משהו מספיק קטן שיכנס לקופסא של הנתב ויחד עם זאת שיעזור)

הסיבה שנראה לי אפשרי גם הגיונית להריץ את המעבד יותר מהר היא כי זהו המעבד הבא:

http://www.broadcom.com/products/Wireless-LAN/802.11-Wireless-LAN-Solutions/BCM5364-5364P

והוא מוגדר לרוץ ב 200MHZ... ואילו מריצים אותו ב 133MHZ... לכן המעבד בטוח יכול לרוץ במהירות הזאת...

4. בנוסף יש על הלוח של הנתב בקר ל 4 יציאות ואילו החוצה יוצאות רק 2.... השאלה היא בנוסף גם - כמה קשה אמור להיות להשמיש את ה 2 יציאות האחרות?

5. לדעתכם באיזה מצב יש סיכוי שאני ארגיש שיפור ביצועים כלשהו בנתב עם מאיצים אותו? הנתב עובד עם 2-3 מחשבים לרוב כאשר אחד מריץ גרסאת אימיולח שפותחת המוווון חיבורים (כמה אלפים במקביל) שאת כולם הנתב מנהל כמובן וצריך לעקוב אחרי כולן בטבלאות ניתוב שלו ובחומת אש...

אשמח לשמוע את דעתכם בעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...