צריך עזרה בבקשה לגביי OC במכפלה נמוכה לעומת OC במכפלת 10 (נערך*) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבקשה לגביי OC במכפלה נמוכה לעומת OC במכפלת 10 (נערך*)

shimmi1982

Recommended Posts

שלום שלום....

אז ככה המפרט שלי מופיע בחתימה (לא להתייחס לנתוני OC שמופיעים במפרט ובחתימה...)

בדקתי OC בשתי שיטות:

1) הצורה הנפוצה- פשוט להעלות באס לכל המערכת עם מכפלת סטוק (10) .... המערכת מגיעה לבאס 250 יציב (מעבר לזה לא לקחתי סיכונים) , המעבד עובד על 2500 מה"צ (לעומת 2000)- הצ'יפסט על 250FSB, הזכרון על 500 מה"צ (3,4,4,8)על 1T.

הHT=X4

המעבד בסופר PI של 32 M מגיע לחום של 49-50 מעלות.... (אחרי ניקוי מאסיבי של גוף הקרור) ....  אבל מה הצי'פסט והזכרון לא מנצולים עד הסוף (הזכרון בעצם פועל על סטוק) והצ'יפסט מסוגל ליותר (EPOX ידועים כOCER טובים).... לעומת המעבד שממש זועק "תזהר איתי אל תעלה עוד..." ... אז חשבתי ללכת על הורדת מכפלה:

2) הורדתי מכפלה ל9, את הFSB העליתי ל270 , מתח מעבד 1.65V, מתח 2.8V, מתח צ'יפסט לא זוכר בדיוק (אבל רמה אחת מעל הסטוק,לא משהו קריטי),

HT=X4,

המעבד פועל על 2430 מה"צ . הזכרון פועל על 540 מה"צ (3,4,4,8) על 1T

אחרי בדיקה של 32 M בסופרPI המעבד הגיע בעומס לגג 49-50 מעלות

ז"א - על הנייר השגתי אותן מעלות חום בשני המקרים (פלוס מינוס מעלה או 2)- המהירות מעבד די דומה (70 מה"צ הפרש...), המתחים דומים, רק במקרה (1) המערכת כולה פעלה על 250 FSB (הזכרון על 500 מה"צ) , ובמקרה 2 כל המערכת פעלה על 270 (הזכרון על 540 מה"צ)...

השאלה שלי היא- בהתאם למצב- מה יביא לי ביצועים עדיפים? (מקרה (1) או מקרה (2) ? )

ועוד שאלה- הHT מוגדר על X4- עכשיו אני ממש לא יודע מה זה עושה, אני יכול להעלות את זה לX5, או להוריד (בהתאם) , מה בעצם זה עושה ואיך זה משפיע והאם להעלות את זה? זה ייתן לי משהו? או להוריד?

בקיצור- תגובות מאנשים עם נסיון בבקשה (אני אוהב את החברים פה שעשו Oב של 200 מה"צ בלי להתעסק בכלל עם מכפלות וכלום ורצים לייעץ לאנשים אחרים כי הם "מומחים" - היות ואני על קרור אוויר ואני מאמין שבשני המקרים אני די על הגבול של היציבות- אז אודה אם רק אנשים מביני עניין יתרמו את דעתם- ויש מספיק כאלו כאן...)

תודה, ממתין לתשובה....

אגב שצמתי לב למשהו מאוד מעפן שהפך לתופעה- אם לא כותבים "דחוף" או "עניין של חיים ומוות" (כן מישהו רוצה לקנות נגן אז זה עניין של חיים ומוות) אז אף אחד לא מתייחס, חבל שזה נהיה ככה. (ואח"כ המנהלים מתפלאים למה מקפיצים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביצועים בשני המקרים (אם לבודד ביצועים של מעבד) יהיו בערך שווים

אתה תראה הבדל קטן אם בכלל ב Pi 32M

אבל מבחינת הזכרון יהיה לך יותר ביצועים

מה שאומר שהסידור השני יהיה עדיף

איזה צ'יפים הזכרונות שלך?

וד"א המכפלת HTT לא מוסיפה, תוריד אותה ותראה עד לאן אתה יכול להגיע בלי לאבד יציבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע... אני שואל מבחינת כל המערכת- זה שהזכרון פועל מהר יותר זה מובן... במקרה(2) - אבל גם הצ'יפסט רץ שם במהירות הרבה יותר גבוהה, האם זה גם תורם?

ולגביי זה שבמקרה (1) המעבד הוא יותר מהיר- 70 מה"צ - זה לא זניח לעומת הפרש של 200 מה"צ בFSB (במקרה (2) ) ?

ובכלל השאלה העקרונית היא על מהירות כוללת של המחשב (לא על רכיב אחד)- מתי כל המעכת צריכה להיות יותר חזקה, במקרה (1) או (2) ?

ולגביי HTT - לא הבנתי, להוריד את זה יעלה לי ביצועים? אם לא אז למה להוריד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שחשוב בAMD64 זה מהירות המעבד ומהירות הזכרון

המושג FSB לא קיים וHTT גבוה יותר לא נותן כלום

(200*12 או 300*8 עם מחלק 2:3 יתנו אותם ביצועים לדוגמה)

להוריד מכפלת HTT לא יתן ביצועים אבל גם לא יגרע ויכול להוסיף יציבות.

כמו שנאמר, הביצועים יהיו די שקולים

עריכה:

אגב שצמתי לב למשהו מאוד מעפן שהפך לתופעה- אם לא כותבים "דחוף" או "עניין של חיים ומוות" (כן מישהו רוצה לקנות נגן אז זה עניין של חיים ומוות) אז אף אחד לא מתייחס, חבל שזה נהיה ככה. (ואח"כ המנהלים מתפלאים למה מקפיצים)

קודם כל, תערוך כותרת

להבא כותרת כזאת תוביל לנעילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עצוב אתה רק מוכיח את טענתי....

ערכתי את הכותרת- העובדה המאוד פשוטה- הכותרת מלכתחילה הייתה חוקית וכשרה- אף אחד לא התייחס, הוספתי "דחוף" כמו שעושים כולם וכתבתי מה שכתבתי פתאום וואלה התחילו להגיב- ועכשיו אתה נזכר להגיד לי "ערוך כותרת או שינעל" - אין בעיה ערכתי- אבל אני רוצה לראות את כל כותרות ה"דחוף" ננעלות- משום מה יש לי תחושה שזה לא יקרה........

ולגביי תוכן ההודעה- "המושג FSB לא קיים" - באמת? מבחינת מהירות זה לא משנה אם המערכת פועלת על 200 מה"צ או על 270? (לא מבחינת מעבד אלא מבחינת הצ'יפסט והFSB) ....

ושוב אני מסביר את המקרה הנ"ל- במקרה (1) הזכרון בסטוק, המערכת על 250- המעבד על 2500

במקרה (2) הזכרון ב540, המערכת על 270- המעבד על 2430 (מבחינת המעבד יותר נמוך ב70 מה"צ אבל מבחינת כל השאר גבוה בהרבה)

האם באמת אין שום הבדל? זה לא הגיוני :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הזכרון עובד יותר מהר אז מן הסתם תרוויח יותר ביצועים, אלא אם כן אתה משחרר תזמונים ואז זה כבר לא שווה כלום, לגבי הדרך להגיע למקסימום ביצועים זה כבר משהו שצריך לקרוא מעט מנסיון של אחרים, ולעשות הרבה נסיונות עד שמגיעים להגדרות הנכונות... לא יודע כמה רחוק תגיע עם S754, ואני גם לא מכיר את הלוחות של למרות שיצא להם שם לא רע לOC.

בהצלחה! :xyxthumbs:

ד"א - אני חושב שהסיבה שאנשים התחילו לענות "פתאום" היא העובדה שהיום שבת ובדרך כלל במוצ"ש יש יותר אנשים בפורום ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימי

אני עניתי בלי קשר ל"דחוף" בכותרת אלא בגלל שהיו 0 תגובות לדיון כשאני ראיתי אותו

בכל מקרה, במערכת אין FSB אלא יש HTT

אם אתה מוריד את המכפלה ומעלה את הבאס ככה שהמשוואה יוצאת שקולה בסופו של דבר (בערך לפחות) אז הביצועים יהיו שקוים בערך

אבל אני הבנתי מההודעה הראשונה שהזכרון ב 1:1 עם המעבד כלומר ב 250 (DDR500)

אבל אם זה מקרה של

250x10 + DDR400 מול 270x9 + DDR540 בוודאי שהמקרה האחרון יהיה יותר חזק בגלל פס הרוחב לזכרונות

(הוספת 1120 מגה לשנייה לפס הרוחב של הזכרונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אחי לא הבנת נכון- נכתוב לפי הניסוח שלך את המקרה האמיתי:

DDR500+250X10 (מעבד על 2500, FSB על 250, על 1:1 משמע על 500 מה"צ)

מול:

DDR540+270X9 (מעבד על 2430, FSB על 270, 1:1 משמע על 540 מה"צ)

במקרה השני כאילו פחות 70 מה"צ במהירות מעבד תמורת עוד 40 מה"צ במהירות זכרון+270 FSB לכל המערכת.

מבין?

אז איזה מהשניים עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי האפשרויות  יציבות ונבדקו.....

ולבחור שהצביע על התזמונים- אז בשני המקרים התזמונים על סטוק: 3,4,4,8 ו1T

אההה ולגביי הFSB- אז פשוט בביוס מופיע לי להעלות את הFSB - בגלל זה אני כותב FSB- - העיקר הכוונה הובנה...(בקיצור הבאס של המערכת-של הצ'יפסט)

DDR500+250X10 (מעבד על 2500, FSB על 250, על 1:1 משמע על 500 מה"צ)

מול:

DDR540+270X9 (מעבד על 2430, FSB על 270, 1:1 משמע על 540 מה"צ)

במקרה השני כאילו פחות 70 מה"צ במהירות מעבד תמורת עוד 40 מה"צ במהירות זכרון+270 FSB לכל המערכת.

מבין?

אז איזה מהשניים עדיף?

עוד דעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאס קובע גם את המהירות של הזכרונות (לפי המחלקים)

אולי תנסה 300*8

או אולי לא כל כך גבוה אבל תנסה להעלות עוד קצת את הבאס ולהוריד את המכפלה של המעבד עוד טיפה

בשביל להוציא עוד טיפה מהזכרונות ואז תרגיש יותר הבדל

הבצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אם אתה עובד אם מכפלה נמוכה יותר ובאס גבוה אז (בהנחה שהמהירות הכלללית של המעבד +/- נשארת אותו דבר) ההבדל בבציעויים הכלליים של המערכת יהיה תלוי בזכרונות

שבמקרה הזה יהיו יותר מהירים בגלל הבאס הגבוה (שוב תלוי גם במחלקים אבל בוא נניח שהוא משתמש ב 1:1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...