איזה צורב כדאי לקנות היום? מה הכי טוב? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה צורב כדאי לקנות היום? מה הכי טוב?

arielmi

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שכדאי לך לקחת את הריקו, יש לו גם 8 מ באפר והמון אתרים (למשל סי די אר לאבס) נתנו לו ציון מקסימלי (גם הלייט און וגם הטיאק קיבלו פחות). לדעתי כדאי לך לקחת צורב פחות מהיר ולחסוך בערך 100 שקל אם לא יותר. חוץ מזה בדאי לך לבדוק מחירים בזאפ (zap.co.il)

טוב זהו, מקווה שזה עזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה צריך לקחת את הצורב של סמסונג

למרות שלסמסונג אין את הצורב הכי מהיר שיש (עוד מעט בטח יהיה לא יהיה צריך לחכות הרבה זמן) הצורבים שלהם צורבים באיכות מאוד טובה (היום המהירות הכי גדולה של היו 20)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לפתוח ת'רד חדש, אבל גיליתי שהת'רד הזה קיים :)

אני מתלבט בערך באותה שאלה, צורב עד 100 דולר (הצורב שלי הלך פייפן)!

אני כנראה הולך לקנות מלמיר, עשיתי השוואה, וזה מה שיצא, אולי זה יעזור לעוד אנשים:

[pre]LG GCE-8240B OEM 58$ 24 x 10 x 40 8MB, 800Mb 870Mb Media

LITEON LTR-32123S 66$ 32 x 12 x 40 2MB, Smart Burn Technology

PHILIPS 2412K 67$ 24 x 12 x 40 8MB, Seamless Link & Thermo Balanced Writing

RICOH MP7320A-SK 68$ 32 X 10 X 40 800Mb & 870Mb Media

GCE-8320B OEM 71$ 32 x 10 x 40 8MB, 800Mb 870Mb Media

BENQ CD-RW 3210A 72$ 32 x 10 x 40 2MB

AOPEN CRW3248 73$ 32 x 12 x 48 2MB, JustLink, JustSpeed

LITEON LTR-40125S 74$ 40 x 12 x 48 2MB, Smart Burn Technology

LITEON LTR-40125S 77$ 40 x 12 x 48 2MB, Smart Burn Technology, Black

ASUS CRW3212A 77$ 32 x 12 x 40

SONY CRX-175E-RP 77$ 24 X 10 X 40

GCE-8320R RETAIL 78$ 32 x 10 x 40 8MB, 800Mb 870Mb Media

AOPEN CRW4048 84$ 40 x 12 x 48 2MB, JustLink, JustSpeed

YAMAHA CRW3200EB 88$ 24 x 10 x 40

SONY CRX-195A 88$ 40 X 12 X 48 Buffer Underrun Protection

PHILIPS 4012K 89$ 40 x 12 x 48 2MB, Seamless Link & Thermo Balanced Writing

ASUS CRW4012A 92$ 40 x 12 x 48 2MB Buffer, Flextralink & Flextraspeed

GCE-8400B® 94$ 40 x 12 x 40 2MB, 800Mb 870Mb Media, Retail

TEAC CD-W540EK 100$ 40 X 12 X 48 8MB, Write Proof Technology[/pre]

ניתן לראות שהמהירות הכי גבוהה כאן היא 12x48x40, ואפשר להשיג אותה כבר ב-74$ עם הצורב LITEON LTR-40125S.

העניין הוא שיש לו רק 2MB Buffer...

מישהו מוכן להבהיר: האם זה משמעותי בצורבים במהירויות כאלה, האם 8MB ישפרו את האמינות?

נ.ב. אוף קשה לעמד כאן טקסט ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

כן.

תחשוב על זה ככה:

עם הלייטאון (2 מגה) מתוך 100 דיסקים צרובים 4~ יצאו קצת דפוקים או אפילו לא קצת.

עם צורב כמו teac מתוך 100 דיסקים צרובים יצא 1~ דפוק.

יש כן רמת אמינות גבוהה יותר.

לזה לא תלוי לאו דווקא בצורב. לפעמים זה קשור גם בתצורת המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

כן.

תחשוב על זה ככה:

עם הלייטאון (2 מגה) מתוך 100 דיסקים צרובים 4~ יצאו קצת דפוקים או אפילו לא קצת.

עם צורב כמו teac מתוך 100 דיסקים צרובים יצא 1~ דפוק.

יש כן רמת אמינות גבוהה יותר.

לזה לא תלוי לאו דווקא בצורב. לפעמים זה קשור גם בתצורת המחשב.

עם כל ההגנות שיש לנו היום בצורבים, הסיכוי שצריבה תצא לא טוב שואף לאפס.

לפי מה שאתה אומר כדאי לקחת את הצורב בעל הבאפר הכי גדול, אם אני לא טועה, הצורב עם הבאפר הכי גדול כיום הוא המיצומי, עם 16מגה.

מיצומי, עם כל הכבוד, נחשבת ליצרנית צורבים ממוצעים ומטה, לכן הטיעון שלך הוא ממש לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי, אל תסלף את דברי.

אמנם היום צורב ממוצע יתאים ואף יהיה מעל לרמת הדרישות של המשתמש הביתי מאחר ויש את כל ההגנות למיניהן.

ולמרות הכל הסיכויים לא שואפים לאפס.

תמיד יש גורם נוסף. למשל אתה צורב ומתעסק במחשב, המחשב נכנס לאיזהשהו overload והבאפר לא מצליח לכסות על הנתונים הצריכים בדיקה נוספת. במקרה הז הלייטאון לא יספיק ולכן כמידת השכיחות של הגורם הנוסף כך מידת השכיחות של הדפק בצריבה (4-3 מתוך 100).

בקשר ל"צורב עם יותר באפר הוא הצורב הטוב יותר", WTF?!

אני לא אמרתי את זה ולא רמזתי על זה.

אם אתה מחפש בכל זאת טענה מצידי אז לפי דעתי הצורב הטוב יותר הוא זה שמשלב פיצ'רים עם איכות עם מחיר עם אמינות.

לא אמרתי שהבאפר הוא השיקול הכי חשוב בקניית צורב. חוצמזה שהמיצומי יופי של צורב (לא אני לא צוחק). תשאל אנשים.

אל תלך על המאקרו כדי להוכיח טענה. זה הרבה יותר קל. בתקופה של לפני חודשיים הוא היה מהצורבים היותר נמכרים.

אתה בא ואומר "תראה למיצומי X32 יש 16 מגה באפר ושאר הצורבים של מיצומי לא משהו". מה הקשר?

הוויכוח המקורי בכלל היה על הלייטאון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הנתונים האלה ?

אני מכיר אנשים עם לייטאון שכבר עברו את ה-100 דיסקים ולא יצא להם אף דיסק אחד הרוס... :nono:

מה שאמרת כאן ממש לא נכון. :bash:

זה לא תלוי רק בצורב, אלה גם במדיות, בשאר המחשב, הגדרות, מה שאתה עושה עם המחשב כשאתה צורב וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע גם אני התלבטתי הרבה או טיאק :nono:40 או לייטאון 40 :lol: אז בסוף החלטתי ללכת על לייטאון 40

שמע אני אנסה לעזור לך להחליט אם יש לך מחשב איטי נגיד 600 או משהו כזה אז תקח את הטיאק כי יש לו באופר 8 מגה ואז זה לא יעשה בעיות עם צריבה לא טובה אבל עם יש לך מחשב חזק ומהיר כמו 4 אז תקח את ה לייטאון כי אתה לא תרגיש את הבאופר בגלל שיש לך מחשב מהיר וכל השאר זה כמעט אותו דבר אין הבדל בניהים בכלל ואולי אפילו הלייטאון יותר טוב לי למשל יש 4 1.7 אז אני הלכתי על הלייטאון במחיר של 460 שקל זה כמעט בלי כסף אני חוסך 100 שמע גם כחה בסוף הצורב יהרס לך כמעט כל הצורבים של היום מחזיקים שנה שנה וחצי מקסימום שנתיים לא יותר .

אני אמרתי את דעתי אז עכשיו תנסה להחליט לי לקח שבוע וחצי להחליט ובסוף החלטתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הנתונים האלה ?

אני מכיר אנשים עם לייטאון שכבר עברו את ה-100 דיסקים ולא יצא להם אף דיסק אחד הרוס... :nono:

מה שאמרת כאן ממש לא נכון. :bash:

זה לא תלוי רק בצורב, אלה גם במדיות, בשאר המחשב, הגדרות, מה שאתה עושה עם המחשב כשאתה צורב וכו'...

MB, כבר שנים אני מתנצח איתך בוויכוח הזה..

נתחיל מזה שיש עוד יתרונות כמו תמיכה במגוון דיסקים גדול יותר ושנתיים אחריות.

חוצמזה, אם תסתכל על ההודעה הקודמת שלי תראה שאמרתי שיש מספיק גורמים נוספים שיכולים לדפוק את הצריבה.

נמשיך.

הכוונה שלי בX דיסקים מתוך 100 הייתה ניסיון לתת מדד מסויום לאיכות/אמינות הצורב בתוספת לגורם הנוסף. זה אולי לא יקרה אבל ניסיתי להעביר את הנקודה של-8 מגה יש יתרון של איכות/אמינות על 2 מגה.

רוצה נתונים?

תתחיל לאכול.

בתאבון

עכשיו אליך, cooler.

נראה לי שכתבת הודעת התלבטות בפורום לפני עשרה ימים בערך ואני הסברתי לך קצת.. אולי עזרתי לך קצת לבחור (?).

עובדה ידועה היא שלמחשב יחסית חלש עדיף לקחת צורב בעל באפר גדול יותר ואולי אף עדיף לא לצרוב איתו במהירויות גבוהות.

החסכון לכסף הוא שיקול משמעותי למי שרוצה צורב מעולה במחיר מעולה. אני מודה, ללייטאון מחיר (סופר סופר) אטרקטיבי.

בכל אופן, אמרת כאן משהו שהוא לא נכון.

הצורבים של היום ממש ממש לא מחזיקים "שנה וחצי מקסימום שנתיים לא יותר".

אחרי שנה וחצי הצורב לא פותח את המגש?

הם הרבה יותר עמידים, מתוכננים בצורה טובה יותר, כזו שתנמע שחיקה לאורך זמן.

בחייך, אני מכיר אנשים שצורבים עד היום עם X4 (מידת ההצלחה של הצריבה לא תמיד משנה, אבל תנסה להבין את הרעיון) ועם X8 בצורה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייך, אני מכיר אנשים שצורבים עד היום עם X4 (מידת ההצלחה של הצריבה לא תמיד משנה, אבל תנסה להבין את הרעיון) ועם X8 בצורה טובה.

תכיר עוד אחד ;), אני צורב עד היום עם ה YAMAHA 4X4X16 SCSI לא דופק דיסקים כלל, בזמנו שילמתי על הצורב הזה 1800 שח במקום 2400 :).

בכל מקרה אני ממליץ במצב שלך על ה TEAC היתה ביקורת דיי טובה עליו באתר. ובכלל הצורב הזה יהיה הבחירה הטובה ביותר בשביל המחשב שלך ולא רק.

עריכה: עוד משהו שרציתי לשאול זה האם הצורבים של YAMAHA עדיין נחשבים לטובים (חוץ מהדגם החדש F1) ואני מת לדעת מה ההבדל בין SCSI לחיבור רגיל ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MB, כבר שנים אני מתנצח איתך בוויכוח הזה..

נתחיל מזה שיש עוד יתרונות כמו תמיכה במגוון דיסקים גדול יותר ושנתיים אחריות.

חוצמזה, אם תסתכל על ההודעה הקודמת שלי תראה שאמרתי שיש מספיק גורמים נוספים שיכולים לדפוק את הצריבה.

נמשיך.

הכוונה שלי בX דיסקים מתוך 100 הייתה ניסיון לתת מדד מסויום לאיכות/אמינות הצורב בתוספת לגורם הנוסף. זה אולי לא יקרה אבל ניסיתי להעביר את הנקודה של-8 מגה יש יתרון של איכות/אמינות על 2 מגה.

רוצה נתונים?

תתחיל לאכול.

בתאבון

תבין: אין יתרון ל-8 מגה באפר במחשבים חזקים.

אתה מראה לי פה דיסק של אודיו שניסו לצרוב במהירות X40. עד שלא נדע על איזה דיסק הם ניסו לצרוב לא נוכל לדעת בוודאות שזאת אשמת הצורב. אני צרבתי לפני כמה זמן דיסק אודיו (גיבוי למקורי) על X32 בלי שום בעייה...

אח"כ אתה מראה לי דיסק גרוע של Imation ואת הדיסקים של Mitsui (שהם גם לא מי יודע מה). חוץ מזה, בכל שאר הדיסקים (כולל TDK,Verbatim,MMORE שאני בדקתי) הצורב נותן תוצאת 100% תקין.

ותראה את הטייק:

בתיאבון גם לך

אותם בעיות בדיוק עם דיסקים של Mitsui ולא בדקו את Imation עם הצורב הזה.

במהירות X32, אפשר לראות בברור שלטייק היו C2 Errors על הדיסק (לעומת הלייטאון שיצר רק C1).

אז ככה שמקרה של מחשבים מספיק חזקים לייטאון עדיף בבירור.

במקרה של מחשבים חלשים יותר, לדעתי גם כאן לייטאון יעשה עבודה מספיק טובה, אבל אולי כאן יש מקום לשקול את הטייק.

*במחשבים חלשים אני מתכוון לפחות מפנטיום 3 550 עם 256 מגה הרד-דיסק של לפחות 5400RPM וכשאופציות ה-DMA מופעלות על כל הכוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע גם כחה בסוף הצורב יהרס לך כמעט כל הצורבים של היום מחזיקים שנה שנה וחצי מקסימום שנתיים לא יותר .

הינה סיבה לקנות את הצורב של טיאק...

אני כבר החלטתי שאני קונה אותו ורק הייתה לי בעיה מאיפה (לא כל המקומות נותנים שנתיים אחריות ולדעתי זה חשוב)...

אני אישית מצאתי שרק פאנדה ולמיר נותנים אחריות לשנתיים, וכנראה שאני יזמין מלמיר כי הם יותר קרובים (הרצליה) ואם משהו יקרה אני לא יצטרך לשלוח את המוצר בדואר או עם שליח לפאנדה וכל הסיפור הזה...

וסתם משהו לא קשור: ימאהה חרא. לא יודע למה תופסים מהם צורבים כאלו טובים... שלי מת אחרי קצת יותר משנה, לשתי חברים שלי יש צורבים של ימאה והם לא ממש מרוצים מהם...

אני לא יודע בקשר לדגם החדש אבל עדיין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...