הפלסטינים שנהרגו בטול כרם לא היו חמושים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפלסטינים שנהרגו בטול כרם לא היו חמושים

MoRtZkInG

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/?w=//775689

מי שזוכר, לפני הפיגוע בבאר שבע הייתה פעולה של צהל בטול כרם.

בדרך כלל אני לא גולש בוואלה בשביל החדשות שלי, אבל במקרה הייתי בבית היום וזה ההום פאייג של אבא שלי...

עם זאת, בדיקת "הארץ" מעלה כי כל חמשת ההרוגים לא היו חמושים. שלושה מההרוגים היו נערים שלא היו חברים בארגון טרור כלשהו, ושני המבוגרים שנהרגו נורו על ידי החיילים מטווח קצר.

לדברי עדי ראייה, מסחרי ובו חיילים נעצר סמוך לחצר, והם התפרסו סמוך למקום. לפי העדים, החיילים אמנם צעקו "עצור" ו"לא לזוז", אולם לאחר כמה שניות פתחו באש, מבלי לאפשר לחמישה להסגיר את עצמם או להיכנע. לפי העדים, החמישה נורו על ידי החיילים מטווח קרוב של 15-10 מטר.

לדברי העדים, בניגוד לטענת צה"ל, באזור התקרית לא התנהלו באותו זמן חילופי אש. העדים דיווחו, כי זמן קצר לפני תחילת הפעולה עברו במקום מבוקשים בכירים, בהם מפקד חמאס במחנה, ריבחי עמארה. לפי העדים, הוא הספיק להימלט לסמטה צדדית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדברי עדי ראייה

::) ::) ::)

you DO realize שמדובר ב"עדי ראייה" פלסטינים, נכון ? ::)

באמת... למה להאמין לחיילים? הרי הפלסטינים אומרים

למה להאמין לחיילים? הרי פ' א' ושאר העדים הפלסטינים אומרים אחרת!

ופלסטינים אף פעם לא משקרים נכון?

רק חיילים ישראלים משקרים.

איך אתם בודקים? הולכים למחנה הפליטים ושואלים את מחמוד ואום- עבדאללה? נתנו לכם חומוס ובקלאווה ועשיתם תחקיר? איזה תשובות חשבתם שתקבלו? תמיד, תמיד ותמיד כל פצוע "עבר במקרה", כל הרוג עבר וידוא הריגה. איך אתם נופלים בפח הזה שוב ושוב אצל עם המסכנים הנגזלים חפים מפשע האלו? גם ראש החמא"ס עבר שם רגע קודם, אולי טעה בסימטה. האם אצלכם בשכונה הוא גם עובר ככה סתם, ליד הילדים שלכם שבמקרה משחקים עם אקדח שבמקרה מצאו?

גועל נפש שעיתון כמו "הארץ" פוגע במדינה על מנת להשיג רייטינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, מה יש להתפלא? זה "הארץ" במלוא הדרו. העיתון שמשלם משכורת לעמירה הס וגדעון לוי לא יתעלה על עצמו בנושאים כאלו.

בקיצור, אם הם לא היו חמושים, אז מה? יש לנו הסכם שלום איתם? הם ידידים שלנו? הם רוצים בטובתנו?

בתור חייל, שנכנס באישון לילה לשטח עויין, האם ידך לא הייתה קלה על ההדק?

האם עדיף ששוב יהרגו חיילים בפשיטות כאלו על מנת לוודא ש"חפים מפשע" פלשתינאים לא יפגעו?

הרבה שאלות, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ספק שהדברים שהיו שם לא מתוארים בדיוק כמו שזה הלך. אין לי גם ספק שהתגובה של דובר צהל שם קצת מוזרה (כי אם זה היה כמו שהם אמרו בהתחלה - התגובה הייתה צריכה להיות "הכוח חיסל מחבלים".)

מה שכן, לשאלה

בקיצור, אם הם לא היו חמושים, אז מה?

התשובה צריכה להיות מאוד ברורה.

אם לחיילים לא נשקפה סכנה והפלסטינאים לא היו חמושים, לא היה צריך לירות בהם במטרה להרוג (גם אם הם ברחו...).

תחסוך ממני עכשיו את ההתנפלות של "לא היית שם, אתה לא יודע איך זה".

הצבא שלנו לא צריך להיות מקום לשחרור אגרסיות, ובטח לא מקום עם זילות לשימוש בנשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קורא לזה זילות, בדיוק כפי שבחיסול סאלח שחאדה (זה עם הפצצה של הטון על בית מגורים בעזה) אני לא קורא לזה זילות הנשק.

עשו את מה שצריך לעשות, גם במחיר של נזק היקפי.

כשאתה פושט על בית, אתה צריך להיות trigger happy, הרי ראינו מקרים שחיילים (הרבה מהשייטת, כולל קצינים) נפגעו בפשיטות כאלו בנסיבות דומות.

מבחינתי, ההוראה צריכה להיות פשוטה - כשעושים כזה, אם יש ספק בהיותו של מישהו מחבל\חמוש, אז אין ספק. לחסלו מיד.

אני לא מדבר על פריקת אגרסיות, אלא על בטחון החיילים בלבד. מספיק חיילים כבר נפגעו בגלל גישות הומניות ללוחמה עירונית.

קשה לי להאמין שבאיזשהו מקום יתקיים ירי אקראי בתושבים, כפי שזה מתואר מהידיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב"לא חמושים" הם מתכוונים בטח שאחרי שהם נהרגו לקחו מהם את הנשקים...

אלק לא חמושים....

כשקוראים את הארץ (ואני קורא את המהדורה האנגלית שלו) צריכים להיות מאוד בררננים ומאוד ביקורתיים כלפי העיתון הזה, במיוחד שמדובר בפלסיטינים VS צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתם מפספסים את הנקודה העיקרית - נכון שחלקם הם מחבלים אך חלקם גם חפים מפשע. הבעיה הכי גדולה היא החיילים שעכשיו חושבים שהם הרגו מישהו חף מפשע ולא חטפו שום עונש. כאשר הם ישתחררו הם ימשיכו באותו דפוס גם בתוך תחומי ויפרו חוקים שלא מוצאים חן בעיניהם עד כדי עבירות אלימות קשות ואונס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הבנת - רוב החיילים אכן מתפקדים טוב ורוב ההרוגים הם אכן מחבלים. עם זאת יש עדיין חיילים שירו למוות באנשים תמימים שהלכו ברחוב. מהרגע שהם עשו את העבירה הקשה הזאת לא תהיה להם שום בעיה לדקור איזה ישראלי בתור למועדון למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הייתה רק דוגמא. העובדות הן שחלק נכבד מהעבריינים בישראל וגם בעולם הם פושעים חוזרים אשר ביצעו מספר עבירות ולא עבירה אחת. אני רוצה שמהצבא לא ייצאו חיילים וילכו לבצע פשעים בישראל בגלל שאף אחד לא העניש אותם על התעללות בפלשתינאים או אפילו הרג שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...