מצלמה בין 1000-1600 (דיגיטלית ) + זיכרון - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה בין 1000-1600 (דיגיטלית ) + זיכרון

Nokturnal_Mortum

Recommended Posts

לא התכוונתי שאף פעם לא יהיה אפשר בקומפקטיות לתמוך ב ISO 800 ויותר, (אני בטח לא מגדת עתידות), התכוונתי לליין הקומפקטיות (זולות וותיקות יותר) שאנחנו דיברנו עליהן.

אוקי, חשבתי שהתכוונת באופן כללי למצלמות קומפקטיות.

אגב, יש פתרון שעוזר מאוד גם למצלמות וותיקות יותר - שימוש בתוכנות NR שמשתמשות בפרופילי רעש ספציפיים לכל מצלמה. זאת דרך מאוד אפקטיבית לפתור בעיות של רעש, אבל אפילו בלי זה אפשר להפוך תמונות שצולמו ב-ISO גבוה לשמישות. התמונה שלמטה צולמה ב-ISO800 עם Ricoh Caplio R1. מצאתי אותה בדף הזה ושיחקתי איתה עם תוכנה בשם DCE שמיועדת בעיקר להקטנת , אבל בין השאר כוללת גם הורדת רעש בסיסית.

זאת התוצאה:

8263852.jpg

כמובן שאם היה לי פרופיל רעש של המצלמה יכולתי לקבל תוצאה הרבה יותר טובה וברוזולציה גבוהה יותר, אבל אפילו התוצאה הזאת מספיק שמישה בעיני כדי להפוך את ה-ISO הגבוה למועיל במצבי אין ברירה. זה במיוחד נכון אם השימוש העקרי של התמונה יהיה לצפיה על מסך מחשב (כמו למשל כחלק מדף אינטרנט).

את התמונה המקורית אפשר לראות כאן.

שורה תחתונה - אני לא יודע באיזו הסולם ISO מדוייק יותר, אני רק יכול להסיק שהם די שונים בתכלית, מה שקנון מגדירים כ ISO400, יכול בקלות להיות ISO800 אצל ה F10.

באמת מוזר. די מפתיע ש-dpreview לא התייחסו לפער בזמני החשיפה של שתי המצלמות, הם בד"כ מאוד יסודיים.

היה מעניין אותי לראות השוואה של כמות הפרטים בצל בין ה-F10 ב-ISO800 לבין ה-SD500 ב-ISO400 ועוד 1.0- קיזוז חשיפה (שזה למעשה זהה ל-ISO800), אבל לצערי אין לי גישה לקאנון הזו. אולי אעשה בדיקה דומה של ה-F10 מול האולימפוס שלי.

מה שבטוח אני מתכוון לבדוק זה רמת הדיוק של סולם ה-ISO ב-F10. יש לי מד-אור חיצוני מאוד מדוייק של מינולטה שכולל מדידת אור-נופל ומדידת ספוט ומאוד מעניין אותי לראות את המדידות שלו מול הפוג'י. אם ה-ISO800 ב-F10 מקביל ל-ISO400 במצלמות אחרות אז זה אומר שהמצלמה הזו היא די עבודה בעיניים. לעומת זאת, אם ה-ISO שלה מדוייק, אז זה אומר שה-SD500 יותר רגישה ממה שקאנון מפרסמים.

עריכה: הכנתי גם גירסת שחור-לבן ברזולוציית 2MP. בגירסה הזו הרעש ממש לא מפריע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
כמובן שאם היה לי פרופיל רעש של המצלמה יכולתי לקבל תוצאה הרבה יותר טובה וברוזולציה גבוהה יותר, אבל אפילו התוצאה הזאת מספיק שמישה בעיני כדי להפוך את ה-ISO הגבוה למועיל במצבי אין ברירה. זה במיוחד נכון אם השימוש העקרי של התמונה יהיה לצפיה על מסך מחשב (כמו למשל כחלק מדף אינטרנט).

אחלה תוצאה, אשמח אם תתן כמה שמות של תוכנות NR כאלו, ישלי כמה שצילמתי ב ISO400 שהייתי רוצה לנסות לטפל בהן עם התוכנות האלו. (פוטושופ עזר, אבל אולי אפשר יותר...)

מה שבטוח אני מתכוון לבדוק זה רמת הדיוק של סולם ה-ISO ב-F10. יש לי מד-אור חיצוני מאוד מדוייק של מינולטה שכולל מדידת אור-נופל ומדידת ספוט ומאוד מעניין אותי לראות את המדידות שלו מול הפוג'י. אם ה-ISO800 ב-F10 מקביל ל-ISO400 במצלמות אחרות אז זה אומר שהמצלמה הזו היא די עבודה בעיניים. לעומת זאת, אם ה-ISO שלה מדוייק, אז זה אומר שה-SD500 יותר רגישה ממה שקאנון מפרסמים.

יהיה מעניין לשמוע, פרסם את התוצאות כשיהיו לך (נראה לי שעדיף בת'רד נפרד, כדי שלא נשתלט פה על הת'רד של הבחור ;))

המצלמות הקטנות של לא משהו בכלל

מחזק את זה בנוגע לליין ה DSCPxxx שיצא לי להתעסק עם כמה מהן והיו פשוט גרועות, בנוגע לחדשות - W1 / T1 אני לא יודע , אבל נראה לי שהן מחוץ לטווח המחירים שצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה תוצאה, אשמח אם תתן כמה שמות של תוכנות NR כאלו, ישלי כמה שצילמתי ב ISO400 שהייתי רוצה לנסות לטפל בהן עם התוכנות האלו. (פוטושופ עזר, אבל אולי אפשר יותר...)

התוכנה שבה השתמשתי היא DCE AutoEnhance. יש תוכנות אחרות שמתמחות ספציפית בנושא של הורדת רעש, הפופולריות הן NeatImage ו-NoiseNinja.?

יהיה מעניין לשמוע, פרסם את התוצאות כשיהיו לך (נראה לי שעדיף בת'רד נפרד, כדי שלא נשתלט פה על הת'רד של הבחור ;))

הוספתי הודעה לדיון על הרעש ב-C5060 מול ה-F10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור

רק על ה F1 אתה ממליץ? זהו?

ריקו R1, פוג'י F10 וסוני L1 הן האופציות המועדפות לדעתי.

יש לי שאלה איך ה ixus30 טוב?

זאת מצלמת 3MP עם דיליי של 0.7 שניה, ללא עדשה רחבה של ממש (גם לפוג'י אין), עם זמן בטריה קצר יחסית, וללא תצוגה של מהירות התריס והצמצם בחצי לחיצה. חוץ מאלה זאת קטנה ונחמדה עם ווידאו איכותי שמשתווה לסוני ולפוג'י. עם זאת, יש הרבה מצלמות עדיפות עליה בתקציב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...