כימיה או פיזיקה? - שאלה חדשה בראשי - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כימיה או פיזיקה? - שאלה חדשה בראשי

jeyjey

Recommended Posts

לא. המקצוע היחידי שתאלץ להשלים אם אין לך אותו זה פיזיקה (או לעבור בחינת סיווג - שאם לא תיקח את הקורס זה קצת קשה לעבור) ואם אין לך פטור מאנגלית בפסיכומטרי אז תהיה צריך גם לעשות קורס באנגלית.

בכל מקרה, שים לב שלכל אוניברסיטה יש אתר. בכל אתר מפורטים כל התנאים לקבלה.

לטכניון למשל, יש משקל אחר לכל בונוס למקצוע מורחב. כלומר, אם תרחיב מחשבים, זה שווה לך 30 אחוז בונוס (קיבלת 100 בבגרות, הטכניון סופר את זה כ-130), אבל אם תרחיב ספרות או פסיכולוגיה, זה שווה לך רק 20 אחוז בונוס. להרחיב הכוונה לקחת במקצוע 5 יח"ל.

מתמטיקה ופיזיקה מקבלים 30 אחוז

אנגלית 25 אחוז.

מקצוע טכני נותן 30 אחוז למקצוע ראשון (נדמה לי), 25 אחוז לשני ו20 אחוז לשלישי. (אני עשיתי 15 יח"ל אלקטרוניקה, וקיבלתי 130 נקודות על ה5 הכי טובות, 124 נקודות על ה5 השניות בהם היה לי 98 נדמה לי ו118 נקודות על ה5 האחרונות).

שים לב שככה יוצא לך ממוצע הרבה יותר גבוה מ-100 (שלי היה 114) ולמעשה הציונים של בתנך או ספרות כמעט ולא נחשבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמעתי פעם ש-90 סופי בפיסיקה 5 יחל, מכניס אותך ישר לטכניון בלי מבחנים וכלום, האם זה נכון?

לא.  אם יש לך 90 סופי בפיזיקה 5 יח', אפילו 100, אבל פסיכומטרי של 500, הטכניון לא ייקח אותך.  או אם אפילו הפסיכו' שלך 600, ובפיזיקה יש לך 100, אבל ממוצע הבגרות שלך הוא גם 100 (בשאר המקצועות קיבלת נגיד 75-85 - אנגלית 5 יח', תנ"ך, היסטוריה, אזרחות..), הטכניון גם לא ייקח אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי באתר של הטכניון שהמינימום באנגלית זה 4 יחידות

ואני ממש גרוע באנגלית, כרגע אני 4 יחידות אבל אני מאמין שבקרוב מאוד אני ירד ל3

יש אפשרות להשלים אנגלית אח"כ כדי להתקבל לטכניון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות את הבגרות אח"כ מתי שאתה רוצה, אם רשום שם שזה קדם לקבלה בכלל (ואין איזה מבחן סטייל מבחן אמיר), אז כנראה שאין מה לעשות...

ותמיד כדאי להשקיע בבית ספר ולא לרדת ל 3, במקום להשקיע אח"כ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחור צודק...

אני רק סיימתי כיתה י"ב ובגלל חוסר השקעה הגעתי למכינה קדם אקדמית בטכניון...

כשעכשיו יכולתי לסיים שנה ראשונה בלימודים אקדמאים...

אבל מה, בכיתה י"ב לא השקעתי בשיט וירדתי מחמש יחידות מתמטיקה לארבע יחידות ועכשיו הממוצע שלי ירד פלאים...

ככה שתקשיב מה שאני אומר, תשקיע תשקיע תשקיע...

ותלמד פיזיקה, עדיף בתיכון מאשר במכינה קדם אקדמית/קורס קיץ בטכניון/או כל קורס השלמה של פיזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה לי להגיד על המצקוע אנגלית (היחידי שלא למדתי ודווקא הצלחתי), אבל לפי דעתי המתפח זה להתחיל לקרוא ספרים באנגלית, והרבה, ולא למטרת BOOKREPORTS, תתחיל מקטן ותעבור הלאה, ותקרא ספרים שמעניינים אותך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה לי להגיד על המצקוע אנגלית (היחידי שלא למדתי ודווקא הצלחתי), אבל לפי דעתי המתפח זה להתחיל לקרוא ספרים באנגלית, והרבה, ולא למטרת BOOKREPORTS, תתחיל מקטן ותעבור הלאה, ותקרא ספרים שמעניינים אותך..

אני דווקא בעד לראות ללא תרגום

לפני מבחן אמי"ר ראיתי את הנוסע השמיני נגד הטורף (כי לא באמת היה לי כח לראות סרט שמדברים בו בלי תרגום)

וזה עבד :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום התחלתי כיתה י'

אני צריך לבחור שתי מגמות ואחת כבר בחרתי (מדעי המחשב)

חוץ מזה יש עוד שתי מגמות שמעניינות אותי - כימיה ופיזיקה

אמרו לי שפיזיקה זה ממש קשה וצריך להשקיע הרבה אז אני מתלבט אם לקחת מקצוע אחר

מצד אחד כימיה זה המקצוע הכי קרוב שיש לפיזיקה, מצד שני הוא גם דומה לביולוגיה (זה מה שאמרו לי כשנרשמתי) - מקצוע שאני ממש שונא

תאמת, לא כל כך הבנתי מה בדיוק לומדים בכימיה  :kopfpatsch:

יש מישהו שלומד\למד במגמה הזאת ורוצה להסביר לי?

אני למדתי גם פיזיקה וגם כימיה בזמנו. לדעתי תקח פיזיקה כי בניגוד לכימיה הרבה פקולטות דורשות פיזיקה כדי ללמוד בהן, זה לא עד כדי כך קריטי כי במידה ואין לך פיזיקה ואתה צריך את זה כדי נגיד להתקבל נגיד להנדסת משהו, אז פשוט משלימים - אבל אם אפשר אז למה לא לחסוך את הטרחה הזאת. פיזיקה זה בכלל לא קשה כמו שאתה מתאר, אך יחסית לכימיה שהיא קלה למדי יתכן ותרצה להכניס את זה לשיקול שלך. בכל אופן אם לא אכפת לך להשקיעה טיפל'ה יותר לך על פיזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אוהב מתמטיקה, אז לך על פיזיקה

בפיסיקה רואים סוף סוף איך חישובים מתחברים למציאות ולדברים מוחשיים.

אני סיימתי פיזיקה, ולדעתי זה לא כל כך קשה כמו שמתארים, וזה מאוד מעניין.

אם אתה בכיוון של הנדסה בעתיד, אז זה גם יכול לחסוך לך קורס השלמה באוניברסיטה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אוהב מתמטיקה, אז לך על פיזיקה

בפיסיקה רואים סוף סוף איך חישובים מתחברים למציאות ולדברים מוחשיים.

אני סיימתי פיזיקה, ולדעתי זה לא כל כך קשה כמו שמתארים, וזה מאוד מעניין.

אם אתה בכיוון של הנדסה בעתיד, אז זה גם יכול לחסוך לך קורס השלמה באוניברסיטה :)

זה לא ממש נכון פיזיה זה ממש שונה ממתמטיקה בפיזיקה העיקר פשוט למצוא תנוסחא המתאימה לשחק איתה קצת ואז להציב בנוסחא

במתמטיקה העיקר זה הדרך הפיתרון של הנוסחה

ולגבי זה שכימיה זה קרוב לביולוגיה גם פיזיקה זה קרוב לכימיה ולביולגיה גם כן כל הנושאים האלה ממש מחוברים הרי חלק מהעקרונות הפיזיקלים מתרחשים בגלל תגובות כימיות כלשיהם כמו גן מתרחשים כל מיני תהליכים כימים בחי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש נכון פיזיה זה ממש שונה ממתמטיקה בפיזיקה העיקר פשוט למצוא תנוסחא המתאימה לשחק איתה קצת ואז להציב בנוסחא

במתמטיקה העיקר זה הדרך הפיתרון של הנוסחה

ולגבי זה שכימיה זה קרוב לביולוגיה גם פיזיקה זה קרוב לכימיה ולביולגיה גם כן כל הנושאים האלה ממש מחוברים הרי חלק מהעקרונות הפיזיקלים מתרחשים בגלל תגובות כימיות כלשיהם כמו גן מתרחשים כל מיני תהליכים כימים בחי...

"המשחק" עם נוסחאות בפיסיקה, מזכיר לדעתי את "המשחק" עם נוסחאות במתמטיקה (בזהויות למשל)

אבל בפיסיקה "המשחק" מתקשר למציאות ע"י נתונים שונים שעוזרים לבחור בנוסחה הנכונה, לעומת מתמטיקה - שבה הכל זה מספרים ללא הרבה תוכן נוסף

כמובן שההבדל הוא מהותי, ושהחלק של מציאת הנוסחה שבה אליך להשתמש הוא החשוב, אבל לאחריו אתה נשאר עם המתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...