CRT עדיין מוביל על LCD באיכות. עובדה ! - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

CRT עדיין מוביל על LCD באיכות. עובדה !

bilbo

Recommended Posts

יופי, עכשיו כל מה שחסר זה שה Strength הזה יבוא לכאן ויבלבל לנו את השכל על כך שסרטים הם מקסימום 640 על 480 ולא רואים טוב בגלל הרזולוציה הטבעית של מסכי ה LCD.

בכלאופן, אני לא חושב שיש ויכוח בעולם המקצועי ש CRT יתן תוצאה טובה יותר מ LCD באותה קטגוריה.

הייתרונות של LCD הם בעיקר בצריכת אנרגיה, גודל, וגאומטריה מושלמת של התמונה.

למרות הכל, אני עובד בבית עם LCD, (זהו ה Hyundai Q17), וקניתי להורים שלי את ה 2005FPW - יצור פשוט יפהיפה. הייתי קונה לעצמי אם לא הייתי פוחד שיגנבו לי אותו.

אז קנית את ה2005FPW? תוכל לספר מה דעתך עליו, ומול מה אתה משווה אותו? אולי נקים לנו אספסוף קטן-אך-איכותי של בעלי 2005FPW? :smile1:

ברצינות, ספר. שלא יחשבו שאני המטורף היחיד.

בקשר ליתר, נו, זה אותו דיון שחוזר על עצמו שוב ושוב.

דעתי האישית היא שגם ב100 ו120 הרץ מסך CRT עדיין מעייף הרבה יותר לעיניים, בעיקר בעבודה עם טקסט, בגלל בעיות Convergence שמונעות טקסט חד כמו בLCD.

ואם זה קורה במסך מהסדרה האיכותית ביותר של EIZO (שבנתיים הפסיקו לייצר CRT-ים בכלל), זה יקרה בכל מסך.

גם חיבור DVI הוא יתרון ענק לטקסט (אין ghosting).

בכל היתר, התשובה פחות חד משמעית. לי משנה בעיקר טקסט (תכנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בשנים הטובות של ה- CRT הזקן שלי (לפני 4 שנים) מדגם FT774, הוא היה פשוט מעולה, הוא נראה יפה, הצבעים היו כל-כך מרהיבים וכו'.....

אבל, אחרי שנתיים של עבודה יום-יומית אגרסיבית הוא התחיל לעשות בעיות, זה התחיל עם בעיות גאומטריה רציניות ביותר, והמשיך בהצגת הצבעים הלא נכונים ועוד כל מיני דברים עד שזה הגיע למצב שאחרי 10 דקות עבודה מולו כבר שורפות העיניים. (שלא לדבר על האיכות צפייה....)

אז קניתי את ה- LCD שלי (LG 1750HQ) ואני חייב להגיד שלמרות שהצבעים נראים קצת פחות טוב, ולפעמים יש ב- LCD מריחות קטנות (אני לא נתקלתי בזה אף-פעם) אבל להסתכל עליו פשוט הרבה יותר נעים, בלי כאבי עיניים/ראש בלי קרינה שאף אחד לא יודע אם היא מסוכנת או לא,

חוץ מזה ש- LCD הרבה יותר נוח, תופס פחות מקום, אין שום בעיות גיאומטריה, ונראה סקסי ;)

אם אמרתי פה איזשהו דבר לא נכון אנא תתקנו אותי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קנית את ה2005FPW? תוכל לספר מה דעתך עליו, ומול מה אתה משווה אותו? אולי נקים לנו אספסוף קטן-אך-איכותי של בעלי 2005FPW?  :smile1:

ברצינות, ספר. שלא יחשבו שאני המטורף היחיד.

בקשר ליתר, נו, זה אותו דיון שחוזר על עצמו שוב ושוב.

דעתי האישית היא שגם ב100 ו120 הרץ מסך CRT עדיין מעייף הרבה יותר לעיניים, בעיקר בעבודה עם טקסט, בגלל בעיות Convergence שמונעות טקסט חד כמו בLCD.

ואם זה קורה במסך מהסדרה האיכותית ביותר של EIZO (שבנתיים הפסיקו לייצר CRT-ים בכלל), זה יקרה בכל מסך.

גם חיבור DVI הוא יתרון ענק לטקסט (אין ghosting).

בכל היתר, התשובה פחות חד משמעית. לי משנה בעיקר טקסט (תכנות).

בזמנו כשההורים שלי העבירו את המחשב שלהם לחדר שלהם, הם רצו להשאיר את המסך הקטן לילד הקטן, ולקנות להם גם מסך LCD חדש וגם חדשה 21".

אז חשבתי, למה, כשאפשר לקנות את ה 2005FPW? :) (יש כרטיס AIW במחשב).

חיברתי אותו - פשוט נעתקה נשימתי. מסך ה LCD היפה ביותר שראיתי. כל פעם שהם טסים לחו"ל אני גונב להם את המסך.

שווה כל אחד ואחד מארבעת אלפים השקלים שהוצאתי עליו.

הייתי קונה עוד אחד כזה לעצמי בלי לחשוב פעמיים אם לא הייתי מפחד שיפרצו לי לדירה (קל לפרוץ לדירה שלי) וירימו לי אותו.

העניין הוא שהוא כבר לא כל כך יקר. כולה 4000 שקל. מסך 19" טוב עולה לא הרבה פחות. מי שכבר מוכן להשקיע שלוש ומשהו אלף ב19" מוטב לו שישקול ברצינות עוד מאמץ קטן וישדרג את עצמו לדל הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NEMESIS !!!

אתה קופץ עכשיו להורים שלך ומצלם לנו של המסך ומעלה אותם לכאן ץיכף ומייד . צלם אותו לייד נייר A4 שכתוב שם סתם כתובת שלך ומיקום ...בשביל הקניי מידה לגבי המסך..

דבר שני .....מזה השטויות האילה "קל לפרוץ לי בגלל זה המסך לא אצלי אני לוקח אותו רק שההורים בחו"ל" ??..

קודם כל איפה אתה גר ? מספר דירה ? ומתי ההורים שלך בחו"ל .....

דבר שני קנית את הצעצוע החביב הזה בארץ ?? כי אם לא זה בטח סיפור מהת__ בעצם למה אני מצנזר זה איבר בגוף אחרי הכל ...

זה בטח סיפור מהתחת להחליף אם יש פיקסל שרוף או משהו לא ?

ודבר שלישי .....(שני עובר על הכל)..בעצם רביעי ........הוא טוב גם למשחקים ?

כלומר כמה זמן תגובה יש לו ? מעל 12 ? מתחת ?......

(אגב לשנינו יש מסך של ...אבל אנחנו עדיין באים מעולמות שונים לגמרי) LOL ...... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקנות בת.י.ם מחשבים בפתח תקווה. כשאני קניתי, הם רצו 750 דולר, לא כולל מע"מ. יש להם אחריות לשלוש שנים. יש לי פיקסל שרוף אחד, לא מטריד אותי.

לא ניסיתי אפילו להחליף. אני לא חושב שאם הייתי מנסה הייתה בעיה - הם חברה ענקית אחרי הכל.

חד משמעית ה750 דולר הכי טובים שהוצאתי בשלוש השנים האחרונות.

המסך הינו בדיוק בגובה של מסך LCD 17 אינץ', אבל ברוחב הרבה הרבה יותר גדול.

אני משחק איתו BF2, והוא עושה את זה נהדר. DELL טוענים לזמן תגובה של 12MS, לעומת זאת , שמשתמשים באותו פאנל לCinemaDisplay 20 אינץ' שלהם, טוענים ל16MS. אין ghosting מורגש, בכלל, בכל מקרה.

תמונות: http://images.google.co.il/images?svnum=10&hl=iw&lr=&q=2005fpw

תמונה של המסך שלי: http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=121817.0

בקיצור, לך על זה אחשלי :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1730S הוא מסך בהחלט טוב, מנסיון על אחד כזה בעבודה. לא סבלתי, והעדפתי לעבוד מולו מאשר על הCRT בבית (EIZO).

החסרון היחידי שלו הוא העדר כניסת DVI, אבל הבנתי שיש לו דגם מקביל בקצת יותר כסף עם הכניסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי הSamsung 710N עולה 1400 ש"ח?

אפילו היבואן לא מוכר אותו במחיר הזה.......... ::)

בטרקלין חשמל (אני מקווה שמותר לפרסם פה חנויות) הוא עולה 1250.......

ויש עוד כמה חנויות בין - 1300-1400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ghosting זה בעצם מריחה, כלומר שהקצב רענון של המסך איטי מדי בשביל התמונה שמתרעננת בקצב גבוה יותר ולכן נשארות מעין "עקבות" על המסך...

אבל זה נדיר עד לא ניתן למצוא את זה במסכים עדכניים של 12MS ומטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...