מה דעתכם על יג'? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על יג'?

SupeRnovA

Recommended Posts

יש הרבה מה לזלזל בממר"מ ויש הרבה מה לא לזלזל בהם.

אני ממש לא מסתכל עליה כיחידה לאנשים שבאמת מבינים במחשב, ובטח ובטח לא לתוכניתנים הגדולים (עתודאים במדעי המחשב).

לא ממזמן היה תארד לגבי "ענייני ..." שכחתי את שמו המלא, אבל אתה יכול לחפש אותו, הוא בטח בעמוד 2~3 מקסימום 4, לא יותר נראה לי.

שם רשמתי פוסט גדול על עיסוק במחשבים בצבא, ועוד רשם שם עוד משתמש (שאיני זוכר את שמו, מצטער) שהוסיף והרחיב.

לפי מה שאני שמעתי, י"ג-י"ד זה לא ביזבוז ולהפך, זה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם תעודת טכנאי (י"ג) והנדסאי (י"ד) אין כמעט מה לעשות היום באזרחי.

מה גם שאף אחד לא מבטיח לך מה יהיה השיבוץ שלך בצבא (אלא אם אתה חותם עם אחד החיילות פרוייקט, אבל לרוב אלו החיילות הגרועים לדעתי כמו חימוש).

הלימוד ביג ויד הוא בעיקר של הטאכלס - הדברים השימושיים ברמה הנמוכה של מה שלמדת. אתה לא תצא מהנדס (תואר של ארבע שנים באוניברסיטה) שיש לו את הרקע המלא במתמטיקה והוא יודע להתמודד עם הבעיות המלאות ולהתעסק עם הדברים הבאמת כבדים, וגם אם תרצה להשלים את הלימוד למהנדס אחרי שתסיים יד (לפני או אחרי הצבא), לא תזכה לכלכך הרבה הקלות והנחות בלימודים באוניברסיטה (שהם הרבה הרבה הרבה הרבה יותר קשים).

בקשר לקבע, הוא התכוון שאם תלך לממרם תחתום שנתיים וחצי, לא שכל אחד שעושה יג עושה שנתיים וחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, מבירור שערכו כוחותינו, אלו ההבדלים בין ממר"מניק שעשה יג' לאחד שלא עשה יג':

זה שעשה יג'

* עושה קורס מקוצר של ארבעה חודשים (עד לפני לא הרבה זמן, זה היה חודשיים בלבד) כחייל, כלומר על חשבון שירות החובה

* מקבל תואר טכנאי בצבא אוטומטית, מה ששווה כסף בקבע

* מקבל גמו"ש (גמול השתלמות). גמול ההשתלמות שווה כסף בקבע אף הוא, זו מעין ספירה של שעות ההכשרה שעשית בצבא - כל קורס שווה משהו לגמו"ש

זה שלא עשה יג'

* עושה קורס של חצי שנה כקד"צ (לפני הצבא), מה שכמובן דופק אותו מאחר וכך יוצא שהוא היה עוד חצי שנה בצבא (לא כחייל, כצוער) אבל זה לא נחשב לו לפז"מ - תחשוב שאתה עושה חובה שלוש וחצי שנים... ::)

* צריך לעשות תואר טכנאי בזמן הצבא, מעיק

* פחות גמו"ש, כלומר פחות כסף בקבע

בשני המקרים, צר לי לבשר לך, חותמים שנתיים וחצי קבע (פשוט כי מעל שלוש שנים הצבא צריך להעניק חבילת הטבות נכבדת למדי, אז למה להם? דפוק וזרוק, גרסת צה"ל). אני אסייג זאת בכך שהרבה ממר"מניקים משוחררים מצה"ל עוד לפני תום הקבע, עקב בעיות תקציב כיום. הם מעדיפים להשקיע את הכסף באנשים אחרים.

בסך הכל, קשה לי, אישית, להמליץ על ממר"ם כמסלול טוב. הידע הטכני שאתה מקבל שם רחוק מלהיות מדהים, השיבוצים לרוב פתאטיים למדי, ואתה חותם כמעט את אותו קבע כמו עתודאי, רק בלי שום הטבה נלווית (כמו קצונה, או תואר כשאתה יוצא מהצבא).

העבודה אף היא שחורה למדי.

מצד שני, זו אפשרות נחמדה למי שרוצה להכנס לעולם התכנות בצבא, ולא מעוניין להיות עתודאי, מסיבות כאלו ואחרות.

כך שטוב או לא, בעיקר תלוי בך.

שאל כל מה שאתה צריך, אני אשמח לברר בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...