מיני בית חכם,בנייה עצמית,הכיצד? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיני בית חכם,בנייה עצמית,הכיצד?

Syrex
 Share

Recommended Posts

האמת היא שזה לא רעיון כזה רע.

אפשר לשים קטנה וחסינה לקור עמוק במקרר, לחבר למחשב, וללמד אותו בעזרת תוכנה איך בירה נראית.

יש מלא תוכנות מסחריות כאלה לשימוש ביתי וידידותי באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רציתי להגרר לזה, אבל אם ממש רוצים - אפשר לבנות משהו שיסרוק את התוכן של המקרר וישווה אותו מול שבו יאוחסן איך נראית בירה...  :silly:

בפיסי מגזין האחרון הייתה כתבה לא קטנה על דבר שנקרא RFID וטוענים שזה או הולך להיות הבועה החדשה או הצלחה מסחררת וזה יהפוך את העיניינים של להרבה הרבה יותר פשוטים !!

שווה להתעניין !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רציתי להגרר לזה, אבל אם ממש רוצים - אפשר לבנות משהו שיסרוק את התוכן של המקרר וישווה אותו מול שבו יאוחסן איך נראית בירה... :silly:

אבל אם יש לך 5 בקבוקי קולה מסביב לבירה, והם מסתירים את הבירה מכל כיוון?

לא עובד.

עוד דרך אחרת(ויפה מאוד לדעתי) זה שלכל מוצר(בעתיד כמובן, צריך גם שהיצרניות והמשווקות יסכימו) יהייה אות דיגיטלי שמשוגר כל הזמן לאוויר.

כאשר מכניסים למקרר אז הוא מזהה אוטו מה הוכנס.

ככה ההתאמה ליותר מפריט אחד תהייה נורא קלה(פשוט מוסיפים את הקוד של אותו פריט ואת השם), זמן ריצה("השוואת" תמונה כמו מקודם לעומת קריאת אות), חסכון במקום ועוד.

החסרון היחיד, ואם כי הגדול ביותר, שבגללו אולי לא יהייה אפשר לבצע את הרעיון הזה הוא היצרניות והמשווקות.

יעלה להם הרבה כסף להכניס תשבב הזה שמשגר את האות הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם יש לך 5 בקבוקי קולה מסביב לבירה, והם מסתירים את הבירה מכל כיוון?

לא אמרתי שהמצלמה או מה שזה לא יהיה תנוע לאורך המקרר... תמיד אפשר לשים את זה על זרוע רובוטית או משהו... ;)

עוד דרך אחרת(ויפה מאוד לדעתי) זה שלכל מוצר(בעתיד כמובן, צריך גם שהיצרניות והמשווקות יסכימו) יהייה אות דיגיטלי שמשוגר כל הזמן לאוויר.

כאשר מכניסים למקרר אז הוא מזהה אוטו מה הוכנס.

זו השיטה הכי טובה, רק שהיא לא ישימה למצב כיום.

בכל מקרה, תגים חכמים כאלה כבר קיימים ונמצאים בשימוש ברשתות שיווק מסוימות (בחו"ל...)

זה לא רק עוזר לך לעשות ספירת מלאי, זה גם חוסך המון זמן בקופה. חברה ישראלית אם אני לא טועה פיתחה עגלה שיודעת לספור איזה מוצרים יש בה, ואתה פשוט מעביר בה את כרטיס האשראי ויוצא עם הקניות. אם אני זוכר נכון, העגלה עבדה לפי תגיות חכמות על כל מוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה הפתרון.

מיצידי, רק הספורים יכולים לשים את זה, רק שזתגים האלו יהייה קבועים בכל הסופר, ושלא יהייה מצב שבסופר אחד הקוד הוא 4 ובסופר אחר הקוד הוא 10 למוצר מסויים.

או פשוט להשתמש בגוגל, ולראות כמה תוצאות הוא נותן לך.

תחפש

count:search my:refregirator:egg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

quote]1. שליטה על המנורה בעזרת שלט רחוק,(כיבוי,עמעום,טיימר וכו'...)

2.תוסף למקרר שמצפצף עם המקרר נשאר פתוח יותר מחצי דקה לדו'.

3.תריסים חשמליים + ווילונות.

4.שליטה על המאוורר.

5.חשבתי על מכשיר שתמיד יבדוק שיש בירה במקרר,אבל זה קצת יותר מידי לבינתיים Smiley .

אשמח אם תעלו רעיונות והצעות.

1)אמרו דרך שנשמעת נורמלי

2)אז ככה אתה שם בדלת של המקרר מיקרו סוויצ NORMALY CLOSE - זאת אומרת שהמצב שלו תמיד סוגר זאת אומרת

שתמיד שהדלת תיהיה סגורה המעגל פתוח וכאשר הדלת נפתחת אז אז המעגל נסגר

עכשיו כדי ליצור השהייה אתה יכול להשתמש ברכיב 555 אתה צריך לחשב לו נגד וקבל אשר יספקו את הערך הרצוי.

כאשר ה30 שניות יסתיימו ה555 ישלח "1" לוגי ויפעל זממזם.

3)כמו שאמרו יש בשוק...

4)????

5)קצת מסובך אבל שווה את זה

תשתמש במיקרו בקר עם SEVEN SEGMENT

ושני סווצים

שאתה בא למקרר אתה תראה את המספר שיש על התצוגה כאשר היא תציג לך את המלאי הזמין שיש במקרר

כמובן שכל פעם שתמלא או תרוקן את המלאי אתה תצתרך ללחוץ על אחד הסוויצים (אחד מוריד אחד מעלה)

וגם אתה תצתרך לכתוב תוכנה למיקרו בקר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני מגיב ספציפית לכל משתמש,אני רוצה להודות לכולם :-)

TopGun-

1.הבנתי מה זה ממסר,מה ההבדל בין זה לטרנזיסטור?, ראיתי אנשים שממליצים גם על זה.

מה אלו שלטי IR, RF , מה ההבדלים, מה היתרונות מה החסרונות? ומה מתאים בשבילי כמובן?

2..אהבתי את הרעיון שלך לגביי חיבור המעגל של האור לטיימר.

אשמח אם תיתן לי מספר קצת מידע מקצועיי לגביי החלקים ודרך הבנייה.

3. הרעיון פה זה הום מייד :) בשביל ללמוד ובשביל הכיף.

4. אותו רעיון של המנורה,שליטה בעזרת שלט.

5. אני רואה שאהבתם את הקטע של הבירה :) , כתבתי את זה בצחוק... בכל מקרה אחרי שראיתי את התגובות אני שוקל לעשות את זה.

ל Tchebyscheff

אשמח אם תיתן לי את המעגל למקרר,והסבר .

ואלו שאמרו שזה לא ,הם צודקים זה מיני , כמו שכתבתי בכותרת (חחח סתם,אבל ברור שזה לא מגיע לרמות של החברות המסחריות שעושות את זה....) בכל מקרה זה נחמד עדיין.

ראיתי איזהשהוא מוצר ברשת,לא זוכר את השם...

שששמים אותו צמוד למנורה ואז פשוט מצמידים שלט כלשהוא למקלט והוא שולט עליו,כמו שעושים עם הממיריים הדיגטליים של ,

מישהו יכול לספק קצת מידע מקצועי לגביי העניין?

יום טוב ותודה לכולם,אתם :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ממסר וטרנזיסטור הם שני דברים שונים לגמרי, אבל בקונפיגורציות מסוימות הם יכולים לבצע פעולה דומה. ההבדל במקרה הזה הוא קודם כל בדרך הפעולה - צורת החיבור שונה לגמרי (כדי ללמוד עוד, פנה לsearch.gif בפורום אלקטרוניקה).

מעבר לזה, יש הבדל גם בהספק - טרנזיסטורים שעומדים ב-220V AC הם לא ממש נפוצים, בניגוד לממסרים כאלה. זה ההבדל העיקרי. הבדל נוסף הוא שיותר פשוט לבנות את מה שאנחנו צריכים במקרה הזה עם ממסר, כי הוא נועד לשימוש הזה.

RF = Radio Frequency, או שליטה באמצעות גלי רדיו.

IR = Infra Red, אינפרא אדום, שיטה שנפוצה בשלטים מכלמיני סוגים.

סתם ציינתי שתי שיטות לשליטה אחלוטית במעגלים. לכל אחת מהן אתה צריך משדר ומקלט + מעגל מתאים לכל אחד. מעגלי IR הם יותר נפוצים לבניה ביתית ולשימושים כאלה. כדי למצוא מעגלים ל-IR תנסה לחפש ברשת IR Circutes או משהו כזה.

2. צירפתי תמונה עם מעגל של הרכיב 555 בתצורת רב רטט חד יציב. ברגע שהרכיב מקבל "0" לוגי (פחות מ-1/3Vcc במקרה הזה) ברגל 2, הוא מוציא פולס שאורכו נקבע לפי גודלם של הנגדים R4 ו-C2 שבציור. משך הזמן שווה בקירוב ל-C2*R4*1.1.

כך יוצא שבתרשים משך הזמן הוא:

c2*r4*1.1 = 0.5*10^(-6) * 1*10^6 * 1.1 = 0.55 sec

בשביל 30 שניות, אתה יכול לנסות למצוא קבל של 1uF ונגד של 30MΩ, או כל שילוב ביניהם.

את היציאה של הרכיב (רגל 3) אתה מחבר עם מעגל מיתוג כלשהו לזמזם, שיעבוד ברגע שהפולס יגמר.

מצטער שאני לא מכין מעגל שלם, אבל אם תלמד קצת על הנושא אולי תוכל לתכנן אחד בעצמך.  ;)

בכל מקרה, הבעיה שלך היא לפרק את המתג ששולט על האור במקרר, ולהרכיב את כל המעגל שתבנה מאחוריו...

מישהו יכול לספק קצת מידע מקצועי לגביי העניין?

קודם כל תן לנו אתה קצת מידע על הענין... לינק יהיה נחמד, בתור התחלה...  8)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש בבית מעל דלת הכניסה חיישן שעם אתה ניכנס לבית והוא קולט תנוע הוא מדליק את האור אבא שלי עשה

חחחח.. אתה מצחיק קצת...

ותראד ממש מעניין ניראה לי אני גם אייסם כמה מהדברים לחדר :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...