מערכת קולנוע ביתי - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קולנוע ביתי

Aldryk

Recommended Posts

שלום אנשים.

אני זקוק לעזרתכם.

כרגע, יש לי מערכת ביתי ישנה שעלתה כ-1500 ש"ח בזמנו והיא כוללת 5 וסאב (שמשמש כרסיבר) של לנקו.

יש לי יום הולדת בקרוב ואשתי מארגנת סכום של כ-2000 ש"ח. (להלן "התקציב") :)

אני רוצה לקנות רסיבר ומכאן מתחילות הבעיות:

1. רסיבר טוב (לא חייב להיות מקצועי) שישרת אותי לצפייה בסרטים בעיקר. (הדגמים שחשבתי עליהם: דנון/ימאהה/JVC וכו')

2. אם אני קונה רק רסיבר, תהיה לי בעייה לחבר את הסאב אליו, כיוון שלסאב עצמו אין חיבור החוצה (זוכרים? הוא משמש גם כרסיבר), כלומר אני מחבר אך ורק 5 ... ואת זה אינני רוצה.

כלומר אני צריך רסיבר וסאב או לחילופין רסיבר ורמקולים +סאב (כמערכת שלמה).

ראיתי בנטאקשן ובאתרים נוספים דילים כפחות מ-2000 ש"ח לרסיבר+רמקולים+סאב, אך אינני יודע אם הם טובים מספיק... הרוב מתרכז ברסיברים של ימאהה (דגם 340) או JVC עם וסאב של פירלס... האם כדאי? האם זו חברה טובה? למה לשים לב - לוואט או לDB?

סליחה על מתקפת השאלות ותודה על העזרה :)

רועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אני מבין לאן אתה חותר, אך בכל זאת, הייתי מעוניין לקנות לפחות רסיבר טוב שישאר איתי למשך זמן רב.

הייתי קונה ברצון רק רסיבר, אך אני נתקל בבעיה שרשמתי למעלה לגבי חיבור הסאב...

האם היית ממליץ במצב זה, בהנחה שאקנה כנראה את הרסיבר, לקנות גם סאב איכותי בלבד ולחכות להשלמה של נוספים? או לקנות את הרסיבר בלבד ולחבר אליו רק 5 ללא סאב?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם לרוכש רסיבר מכיוון שצוואר הבקבוק כאן הוא הרמקולים שהם... איך להגדיר אותם בצורה עדינה? זבל. בכלל, הרמקולים הללו נועדו לחיבור לסאב מאחר ויש להם שם הגברה dedicated עבורם; כך שחיבור רסיבר אליהם לא רק אינו מועיל, אלא יכול גם להזיק (קרא את ה-user manual, אם בכלל הגיע איתם אחד כזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי Fl0ster,

אתה עוזר לי המון :)

אין לי שום user manual כיוון ש א. אני לא זוכר שהגיע איתם משהו כזה ו-ב. גם אם הגיע, זה היה לפני כמה שנים ובדירות קודמות - לא אצלי כבר...

האם כדאי במצב בו אני נמצא, עם התקציב הנ"ל, לקנות כבר מערכת קומפלט עם רסיבר, וסאב?

המחשבה היא כזו:

1. אפטר מרמקולים "זבל" :) ואעבור לרמקולים קצת יותר טובים.

2. בשדרוג הבא (עוד כמה שנים אולי) אוכל לשדרג רק את הרמקולים והסאב ללא צורך בשינוי הרסיבר.

אין לי אפשרות להוסיף כסף ואינני רוצה לחכות ולחסוך כיוון שאם לא אקנה את זה כמתנת יום הולדת, הכסף ילך למשהו אחר ואני מעדיף להתקדם קצת בנושא של ביתי. צורת המחשבה שלי (אולי לוגית מידי) אומרת שגם שדרוג למשהו טיפה יותר טוב (ולא למערכת משובחת) יכול אח"כ להקל עליי כיוון שהמערכת הנוכחית שלי לא ניתנת להפרדה (אינני יכול לקנות רק סאב עכשיו, כי הוא מותאם לרמקולים, כדבריך).

האם מערכת כזו - http://www.netaction.co.il/sale.php?sale=2251879 - נראית כצעד סביר לדעתך?

שוב המון תודה

רועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בוא נעשה קצת סדר...

קודם כל, אחזור על דבריי - לדעתי זוהי פשוט זריקת כסף לפח. את ה-1500 ש"ח שהוצאת על המערכת הנוכחית, לו היית שם בצד ומוסיף את ה-2000 ש"ח שתקבל עכשיו - או אז היית קרוב לרכישת מערכת סבירה. 2000 ש"ח כאלו, אינם יכולים לשדרג את המערכת הנוכחית כי פשוט צריך להיפטר ממנה לחלוטין. אבל אתה שוב במלכוד - 2000 ש"ח עדיין לא מאפשרים רכישת מערכת סבירה: המותגים שציינת הם מותגי מדבקה. מדובר ברמקולים שלא תוכננו בצורה מקצועית - לקחו כמה קרשים, זרקו כמה אלמנטים כסופים, הוסיפו ספייקים זהובים והנה לך מרקיד ערסים מהודר. אני חושב באמת ובתמים שצעד כזה הוא זריקת כסף לפח בדיוק כמו המערכת הראשונה ולא מדובר כאן בשידרוג. עם זאת, אני מציע לך ללכת לשמוע מערכת כזאת (סביר להניח שבקניון הקרוב לביתך) ולהחליט בעצמך אם זה שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי לקנות תמערכת הנ"ל

תהיה זריקת כסף כי לא יהיה שום שיפור משמעותי

הייתי מציע רק אם אתה באמת לחוץ לרסיבר! לקנות את הרסיבר של

denon avr1604

ולשדרג לרמקולים טובים יותר במהלך הזמן (תבנה לך את המערכת בחלקים)

אבל שוב האופציה הכי טובה בשבילך לחסוך!

עריכה: לא שמתי לב לזה שפולקסטר הגיב לכך שהמערכת שהבאת קישור אליה היא זבל :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה.

אני אקפוץ לקניון קרוב לבדוק את המערכת (או אחת דומה לה).

אני מבין כי 2000 ש"ח אינם מספיקים לקניית מערכת סבירה. אני גם מבין כי לדעתך חבל לבזבז את הכסף על כזו מערכת.

האם רסיבר של ימאהה, כמצויין במכירה הזו, אינו רסיבר טוב (אינו צריך להיות מצויין, פשוט ממוצע, שווה את הכסף)

אם כן, אזי זוהי קנייה טובה עבורי שכן אינני בעצם משדרג את איכות המערכת, אלא מחליף אותה במשהו שאוכל לשדרג בעתיד, לא?

(כיוון שאת המערכת הנוכחית לא ניתן לשדרג).

אם קניית הרסיבר מתוך המכירה הזו הוא רעיון לא רע, אז באותו הסכום, אני בעצם מקבל גם , שאמנם אינם שווים הרבה וכפי שציינת הינם מוצרי מדבקה, אבל אותם אוכל אח"כ להחליף לטובים יותר ולהשאר עם הרסיבר (אם נקודת ההנחה היא שהוא מספיק טוב עבורי).

מה אתה אומר?

אני מצטער אם אני חוזר שוב ושוב על טיעוני, אבל אני מנסה לראות את הדברים בצורה קצת שונה משלך.. :)

בכל אופן, וללא קשר להחלטתי, תודה על העזרה הרבה!

רועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי לקנות תמערכת הנ"ל

תהיה זריקת כסף כי לא יהיה שום שיפור משמעותי

הייתי מציע רק אם אתה באמת לחוץ לרסיבר! לקנות את הרסיבר של

denon avr1604

ולשדרג לרמקולים טובים יותר במהלך הזמן (תבנה לך את המערכת בחלקים)

אבל שוב האופציה הכי טובה בשבילך לחסוך!

עריכה: לא שמתי לב לזה שפולקסטר הגיב לכך שהמערכת שהבאת קישור אליה היא זבל   :smile1:

תודה על העזרה - לא שמתי לב שכתבנו באותו הזמן בערך.

אני לחוץ על רסיבר, כן. אבל שוב, אם אקנה את הדנון (או כל רסיבר אחר) לא אוכל לחבר אליו את הסאב...(והרמקולים?)

נכון שאם אקנה רק רסיבר, אצטרך בשלב כלשהו לשדרג גם את הסאב והרמקולים, אבל זה יקח זמן כיוון שאינני מצליח להשיג סכומים כאלו בקלות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה חזור לאותה נקודה :s05:

כך את המחשבה שלך בראיה לרחוק. שבסוף יהיה כדאי להמתין וזה ישתלם בסופו של דבר!

ואתה לא צריך לשדרג את הכל בבת אחת .

ולהשקיע סכומי עתק על ציוד טוב .

הייתי מציע לך ללכת לשמוע מערכות שונות. ולראות בעצמך עם השקעה תהיה כדאית. או שלך ספציפית שדרוג של המערכת לא ישנה כי אתה לא מרגיש בהבדל משעותי באיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

האמת היא שבאמת אני לא מרגיש בהבדלים באיכות הסאונד.. אז כנראה בגלל זה, אני לא רואה את הצורך העז לחכות ולחסוך למערכת באלפי שקלים...

אני אגש, לפי המלצתכם, ואשמע מערכות שונות ואראה על מה מדובר.

אחזור אליכם אח"כ עם המסקנות :)

תודה על כל העזרה. :xyxthumbs:

רועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...