שמות חלק מהקבצים מופיעים בכחול (ב-WIN XP), למה? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמות חלק מהקבצים מופיעים בכחול (ב-WIN XP), למה?

e.t

Recommended Posts

מה שזה אומר זה שאתה משתמש במערכת קבצים שנקראת NTFS ואחת מהאפשרויות שיש בה זה לדחוס קבצים כדי לחסוך מקום בדיסק.

הדחיסה היא מובנית בתוך המערכת ולא דורשת תוכנת עזר.

במקרה שלך הצבע הכחול אומר שהקובץ הנ"ל הוא קובץ דחוס (צבע ירוק לדוגמה אומר שהקובץ מוצפן)

כדי לבטל את הדחיסה או כדי לדחוס קבצים אחרים אתה צריך לבחור את הקבצים שעליהם אתה רוצה לבצע את הפעולה ואז לחיצה ימנית עליהם

שם לבחור באפשרויות בלשונית כללי לבחור במתקדם ושם לבטל או לסמן את התיבה דחיסה.

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שזה אומר זה שאתה משתמש במערכת קבצים שנקראת NTFS ואחת מהאפשרויות שיש בה זה לדחוס קבצים כדי לחסוך מקום בדיסק.

הדחיסה היא מובנית בתוך המערכת ולא דורשת תוכנת עזר.

במקרה שלך הצבע הכחול אומר שהקובץ הנ"ל הוא קובץ דחוס (צבע ירוק לדוגמה אומר שהקובץ מוצפן)

כדי לבטל את הדחיסה או כדי לדחוס קבצים אחרים אתה צריך לבחור את הקבצים שעליהם אתה רוצה לבצע את הפעולה ואז לחיצה ימנית עליהם

שם לבחור באפשרויות בלשונית כללי לבחור במתקדם ושם לבטל או לסמן את התיבה דחיסה.

ואללה צודק !

אבל למה אפשרות הדחיסה הועלה אוטומטית? אני לא זוכר שביקשתי משהו כזה...

וחוץ מזה, צריך לסמן רשימת קבצים, ואז לבטל את האופצייה אצלם, אבל אין דרך לעשות זאת לכונן שלם (כל C) או אפילו ספרייה?

זה לא עובד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לסמן תקיות שלמות כדי לדחוס אותם וגם אפשר לסמן דיסק שלם לאותה פעולה.

ניסית בכלל ?

בטח שניסיתי!! מה אני חמור? NOT !

וחוץ מזה, צריך לסמן רשימת קבצים, ואז לבטל את האופצייה אצלם, אבל אין דרך לעשות זאת לכונן שלם (כל C) או אפילו ספרייה?

זה לא עובד...

פשוט זה לא עובד שאתה מסמן/לא מסמן ספרייה/כונן שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר מאוד, אצלי זה כן עובד, כשאני מסמן תקיה לדחיסה ומאשר הוא שואל אותי האם אני רוצה לבצע את השינויים רק לתקיה או גם לתוכן שלה ולכל תתי הספריות שלה. זה לא ככה גם אצלך ?

לגבי דחיסת דיסק שלם לא ניסיתי.. זה בטח לוקח הרבה זמן ואני לא רוצה לנסות את זה בכלל במיוחד כשרוב המידע בדיסק הוא וסרטים שגם ככה זה מידע דחוס ולכן אין משמעות לדחוס אותו שוב.

אבל אני בטוח שזה אפשרי תנסה אם אתה רוצה בקליק ימני על הכונן ובלשונית כללי תבחר בדחיסה זה אמור לעבוד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אחותו צובעת את זה בכחול?

למה!?

בני, בדקתי שוב ושוב, האופצייה על הכונן C אצלי לא מסומנת, ואפילו ליתר בטחון סימנתי ואח"כ הורדתי.

לא עזר כאמור. :-\

אתלון, זה נשמע סביר.

אבל רבע (אם לא יותר) מהמידע שעל המחשב - לא נגיש באופן יומיומי. אז אם לא פתחתי תוכנה/קובץ מסויים במשך שלושה ימים הוא צובע מכווץ (וצובע בכחול)? ואם זה שבוע? ואם רק יומיים לא ניגשתי לקובץ?

הרי חייבת להיות אפשרות לשינוי התדירות של הגישה (לא בשימוש יומיים, שבוע, חודש, שנה WHAT EVER)לקובץ לפני שהוא מכווץ אותו. איפה אני משנה את זה !?

ומן הסתם זה בטח לוקח יותר זמן (מזערי, אבל בכל זאת) שאתה מפעיל קובץ שהיה מכווץ (כחול), לא?

איך אני נפתר מהחרא (סליחה) הזה?

???

תודה חבר'ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה קצת סדר..

הצבע הכחול בא לבסך הכל לתת לך אינדיקציה שהקובץ דחוס (דחוס זה המילה הנכונה ולא מכווץ) הבעיה שלך היא שיש לך קבצים רבים דחוסים וזה מה שמפריע לך.

אז קודם זה מוזר שזה אכן קרה.. לא נתקלתי בזה מעודי, אבל אטלון נתן הסבר הגיוני לבעיה אם הבנת אותו אתה מוכן לציין בבקשה האם יתכן שזה מה שקרה אצלך ? או שאני צריך להתחנן שתעשה את זה ?

אם הכונן שלך מלא יתכן שהאשף שחלונות מפעיל עשה את העובדה הזאת, אני בטוח שהוא הזהיר אותך לפני כן אבל ככל הנראה לא שמת לב לאזהרה ואישרת לו לבצע את הפעולה.

עכשיו בקשר לבעיה שלך עם הביטול של העניין..

אני עדיין לא מבין אותך..

כשאתה לוחץ על מאפיני הכונן שלך אתה לא רואה בלשונית כללי תיבת סימון לדחיסה ?

דרך אגב אתה משתמש בNTFS נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה קצת סדר..

הצבע הכחול בא לבסך הכל לתת לך אינדיקציה שהקובץ דחוס (דחוס זה המילה הנכונה ולא מכווץ) הבעיה שלך היא שיש לך קבצים רבים דחוסים וזה מה שמפריע לך.

אז קודם זה מוזר שזה אכן קרה.. לא נתקלתי בזה מעודי, אבל אטלון נתן הסבר הגיוני לבעיה אם הבנת אותו אתה מוכן לציין בבקשה האם יתכן שזה מה שקרה אצלך ? או שאני צריך להתחנן שתעשה את זה ?

אם הכונן שלך מלא יתכן שהאשף שחלונות מפעיל עשה את העובדה הזאת, אני בטוח שהוא הזהיר אותך לפני כן אבל ככל הנראה לא שמת לב לאזהרה ואישרת לו לבצע את הפעולה.

עכשיו בקשר לבעיה שלך עם הביטול של העניין..

אני עדיין לא מבין אותך..

כשאתה לוחץ על מאפיני הכונן שלך אתה לא רואה בלשונית כללי תיבת סימון לדחיסה ?

דרך אגב אתה משתמש בNTFS נכון ?

כמובן שכחתי לציין : ב-C יש לי יותר מ-2GB פנוי !!

הכונן בפורמט NTFS כמובן.

במאפייני הכונן, האופציות לא מוסמנות, אפשרות הדחיסה לא מסומנת(וגם לא הייתה קודם)! פעם שלישית שאני מזכיר את זה !! (חשבתי שהבנת קודם).

תודה בכל אופן על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עכשיו הכל מובן.

עדיין נשאר מסתורי העניין שבגללו הקבצים שלך החליטו להיות דחוסים.

אבל כרגע הכי פשוט זה שתסמן אותם (או את התקיות בהם הם נמצאים) ותבטל את הדחיסה, זה חייב להצליח, אני אישית ניסיתי, אם זה אצלך לא עובד יש לך בעיה רצינית.

BTW אין צורך לצטט את כל מה שכתבתי הודעה לפני כן. זה מיותר מכיוון שזה סתם מעמיס על הת'רד ומפריע לרצף הקריאה.

מומלץ להשתמש בציטוט רק אם אתה מתכוון להתיחס לחלק מהדברים שבהודעה הקודמת או שאתה רוצה להבליט ולציין נקודה מסויימת שאתה מתיחס אליה, או במקרים בהם אתה מתיחס להודעה שאינה קודמת בסדר של הת'רד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מז"ט לכולנו, אבל בכל אופן לא פתרנו את הבעיה.

אתה אומר שאני צריך לעבור אחד אחד בין כל אלפי הקבצים (ככה זה כן עובד) שיש לי ולסמן אותם. רעיון מצויין. (הרי סימון ספריות לא עוזר במקרה שלי).

טוב הנה אני מתחיל...

בקיצור, הבעיה לא נפתרה אבל תודה על הנסיונות תשומת הלב.

BTW אין צורך לצטט את כל מה שכתבתי הודעה לפני כן. זה מיותר מכיוון שזה סתם מעמיס על הת'רד ומפריע לרצף הקריאה.

מומלץ להשתמש בציטוט רק אם אתה מתכוון להתיחס לחלק מהדברים שבהודעה הקודמת או שאתה רוצה להבליט ולציין נקודה מסויימת שאתה מתיחס אליה, או במקרים בהם אתה מתיחס להודעה שאינה קודמת בסדר של הת'רד.

כן המפקד !!

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...