EDIMAX BR6114WG ... קנייה טובה??? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

EDIMAX BR6114WG ... קנייה טובה???

KamaL

Recommended Posts

שלום לכולם..

אנו מעוניין בקניית רואטר כדי שאוכל להתחבר לאינטרנט בבית דרך המחשב הנייד שלי... הבית שלנו הוא בית פרטי ומאד גדול יחסית...

המחשב השולחני יתחבר ישירות לראוטר, ורק המחשב הנייד ישתמש באפשרות האלחוט... הרשת תשמש גם להעברת קבצים בין שני המחשבים..

כל עניין האבטחה והפינגים לא ממש חשובים לי, אבל מה שכן אני רוצה שטווח השידור יהיה מספיק גדול, ושהרשת תהיה יציבה בלי ניתוקים...

קראתי המון המלצות על הראוטר BR6114WG של חברת EDIMAX... אך חשוב לי לדעת אם טווח הקליטה בו מספיק לבית גדול של  3 קומות, אם אוכל להתחבר מקומות שונות למשל, ואם הוא מספיק יציב....

אם אתם מכירים ראוטרים יותר "חזקים" ואפילו קצת יותר יקרים, אשמח לדעת... קראתי המלצות גם על הראוטר 3Com® OfficeConnect® 3CRWE554G72T של חברת 3COM, שהוא באותו טווח מחירים... מה אתם חושבים עליו???

תודה רבה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לטווח קליטה,

אם הבית שלך הוא 3 קומות והמרחק בין המחשבים הוא דיי גדול והמחשבים ממוקמים בקומות שונות,

אתה צריך לקנות Access Point בנוסף לראוטר והכרטיס .

בקשר לסוגי הראוטרים,

לא אני הוא שאייעץ לך עקב חוסר ניסיון וידע :}.

תחכה לעוד תגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ ניסיתי את ה3com שאתה חושב עליו, וחשבתי לקנות את האדימקס..

אז אני יכול להגיד שהקליטה ב3com לא הייתה בשמיים, גם בבית שלי יש 3 קומות, במרתף לא חלמתי שזה יעבוד, אז לא ניסיתי. באותה קומה קליטה סבירה מאוד..משהו כמו 60-70 אחוז קליטה, שזה בסדר, אם מתחשבים במרחק..

אם יורדים או עולים קומה, הקליטה יורדת לחצי..ואפילו פחות, אבל גם אי אפשר לי\טייל בבית עם הנייד כי זה בלאגן עד שמקבלים אות שוב אחרי שהוא מתנתק..והחדר מדרגות ממש לא עוזר לקליטה..ככה שאי אפשר לרדת ולעלות קומות כמו שצריך.

ביררתי קצת, ומסתבר שאני צריך נקודות גישה..אבל זה מייקר את העסק בדי הרבה, ככה שאני החלטתי לעבור לרשת קווית.

ככה שויתרתי גם על האידמקס האלחוטי, וכנראה שאני אלך על אדימקס קווי.

בבתים גדולים שמתפרסים על יותר מקומה אחת, אם אין יותר מדי כסף להשקיע בלרשת את כל הבית בצורה כמעט מושלמת ברשת אלחוטית[עם שימוש בנקודות גישה ולא רק בראוטר], אני חושב שעדיף קוי..יותר עבודה, אבל גם יותר יציב, בלי ניתוקים או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חברה... ציפיתי לתשובות כאלה...

אז בוא נגיד ככה... אם אני שם את הראוטר בחדר, ואני מתחבר דרך הנייד ממש בחדר שמתחתיו, כך שיש רק כמה מטרים ספורים בין הראוטר למחשב, והתקרה כמובן, האם אתם חושבים שתהיה קליטה סבירה.?? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה לי להאמין, אולי לגובה זה מטרים ספורים אך הקליטה לא עוברת ב"דוך", יש בטח המון רהיטים בדרך וכד'...60-70 אחוזי קליטה, ככה אני חושב.

(לפי התיאור של המרחק..אולי זה באמת קרוב...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני יכול לומר לך שהנתב הזה טוב, במיוחד ביחס למחירו. קיימות תכונות נחמדות והביצועים מספקים.

בקשר לקליטה - כל הבטון הזה בין הקומות לא ישפר את הקליטה.. צא מנק' הנחה רדיקלית שיהיה מצב שלא תהיה קליטה - לכן אני ממליץ על פיתרון כמו לשים את

הנתב בקומה שלך ולהעביר כבל לקומת המחשבים הנייחים, שלשם יהיה מחובר סוויץ' 4 פורטים \ או שאתה צריך כבל רק למחשב אחד?

פיתרון אחר הוא לקנות ראוטר חוטי\ +AP (ACESS POINT?( שתתחבר לראוטר דרך כבל (שזה מומלץ ) או תיצור קשר איתו.

לבחור ש"עבר לרשת הקווית" - גם אצלך היה אפשר ליישם פיתרון כזה.. זה לא כאילו אתה צריך לפרוש 10 AP בבית ל20 קליינטים .... אבל כרצונך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני רואה שיש קצת פסימיות לגבי העניין...בואו נעשה קצת סדר...

נניח שאני אשתמש בראוטר באופן הזה - המחשב הראשי השולחני יהיה מחובר ישירות דרך קבל לראוטר, עד כאן אין בעיה... המחשב הנייד לא יהיה בשימוש כל הזמן, והאזור בו יחול השימוש הוא או ליד הראוטר, או לרוב ממש קומה מתחת החדר בו נמצא הראוטר...

המרחק בין הרוטר לבין המחשב הנייד יהיה מקס 10 מטרים, ורק תקרה תפריד בינם...

האם לפי תיאור זה אתם חושבים שיהיה אפשרי וסביר להשתמש בנייד להתחברות לאינטרנט והעברת קבצים??? אני לא מצפה לקבל קליטה מלאה בכל הבית, רק באזור שאותו תיארתי, האם אתם חושבים שזה יהיה אפשרי???

ואם נניח הקליטה יורדת ל-50%, האם יהיה אפשרי להשתמש ברשת האלחוטית??

שוב תודה רבה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה קשה להגיד, כל מקרה לגופו, אני קלטתי את שכן שלי (למען אמת הייתי אצל שכן שלי וקלטנו ראוטר שנמצא קומה מעל) וגלשתי לו באינטרנט (בלי שהוא ידע...)

בסבבה, עם קליטה של 50% לגבי העברת קבצים, היא תתאפשר, אבל תהיה עדיין יותר איטית... לא ניסיתי להעביר קבצים אליו או ממנו::).

זה לא ממד או משהו אני מקווה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

האם לפי תיאור זה אתם חושבים שיהיה אפשרי וסביר להשתמש בנייד להתחברות לאינטרנט והעברת קבצים??? אני לא מצפה לקבל קליטה מלאה בכל הבית, רק באזור שאותו תיארתי, האם אתם חושבים שזה יהיה אפשרי???

2

ואם נניח הקליטה יורדת ל-50%, האם יהיה אפשרי להשתמש ברשת האלחוטית??

2. כן.

1. זה לא בטוח. תלוי בתקרה ובכלל באופי המחסומים, אבל יש סיכויים שזה יעבוד כמו שצריך (סליחה על הפסימיות :)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...