ממש בגרעים אלו ההתנתקות החלה - בעד או נגד? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממש בגרעים אלו ההתנתקות החלה - בעד או נגד?

Nokturnal_Mortum

בעד או נגד ההתנתקות שמתרחשת עכשיו ?  

834 הצבעות

1. 1. בעד או נגד ההתנתקות שמתרחשת עכשיו ?

Recommended Posts

בגלל שהם חסמו כבישים אתה בעד? נשמע לי סיבה ממש מטומטמת...

למרות זאת, אני בעד, אבל לא בגלל שהם חסמו כבישים, אלא בגלל

שאני חושב שזה מהלך טוב, והרבה יותר עדיף מאשר להישאר בעזה

ואני רק אזכיר את היציאה מלבנון, שגם עליה היו מחלוקות (אמנם פחות, כי לא פינינו ישובים)

ותסתכלו איך זה נגמר, במקום הרוג ביום (במקרה הטוב) לפני היציאה,

עכשיו יש לנו בערך 10 הרוגים מאז היציאה, כלומר כמות שהיו נהרגים אז בשבוע בערך

ולהזכירכם, הגבול הצפוני לא בוער ועולה באש, ולא יורים קטיושות כל יומיים

אין שום ספק שהיציאה מלבנון הייתה מהלך חכם, ואני מאמין שגם הנסיגה מרצועת עזה

היא צעד חכם (אבל אי אפשר להיות בטוח עד זמן מה אחרי היציאה,כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי שהייתי נגד אבל אז שהם התחילו לחסום כבישים וכל המטעני מה וכל זה אז זה התחיל לעצבן אותי וגם נפתחתי ולא הייתי תקוע רק שזה בריחה וכאלה עכשיו אני מבין שזה טוב וזה יחסי ציבור וגם החארות שם לא שווים סיכון של חיילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה טוב...

מצד שני זה רע

זה טוב שאנחנו מתנתקים מהם, עכשיו אולי יהיה קצת שקט, מצד שני, יושב בראש שלהם שכחתי את שמו, בנאום האחרון שלו אמר משהוא מאוד לא במקום

משהוא "פלשתין ובירתה ירושלים", זאת אומרת לא ניראה לי שהם ירגעו בזה שיצאנו מהשטחים, ניראה לי בעוד חמישים שנה לא ניהיה בכלל!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה מה שהוא יגיד...

בחייך, כמה זמן ישרוד מנהיג ערבי בשלטון (ובחיים) אם הוא יגיד שצריך לעשות שלום איתנו ולוותר על ירושלים?

בפועל, כולם יודעים שזה לא יקרה

וחוץ מזה, אם הם יקימו מדינה, ואז ידרשו את ירושלים או אפילו ינסו לפתוח במלחמה על ירושלים,

הם לא ינצחו. אנחנו כוח צבאי הרבה יותר חזק ממה שהם אי פעם יהיו

אבל מה לעשות, אנחנו צריכים תמיכה בינלאומית שמסרבת כרגע לבוא בערך, ולכן צריך לעשות צעד

שיראה טוב בעיני העולם ויעזור לתדמית הבינלאומית שלנו.

וחוץ מזה, להילחם נגד מדינה מאורגנת (פחות או יותר) זה לא כמו להילחם נגד מיליטיות (איך כותבים את זה בעברית לעזאזל?)

חמושות שפועלות בתוך קהילה אזרחית, ברגע שזה 2 מדינות במצב מלחמה, זה דבר שונה לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש מקום ליציאה מעזה, רק לא במתכונת הנוכחית. לדעתי זו פשוט טעות חמורה ביותר להתפנות משם כמו שאנחנו עושים עכשיו. הפלשתינים וכל אירגוני הטרור פשוט יקחו את זה כהוכחה לכך שהשיטות שלהם פועלות. הם יחשבו "אולי זה לוקח המון זמן אבל בסופו של דבר הטרור עובד" ואני מקווה שכולכם תסכימו איתי שזה מצב ממש ממש רע. זה אולי ישמע מגוחך (וטיפה ילדותי מצידי) אבל עדיף היה מיד אחרי הפינוי במקום למסור את השטח לאויב, פשוט להניח שם שדה מוקשים אחד גדול או למצוא דרך אחרת שהשטח המפונה לא יפול לידיים שלהם בקלות, בתוכנית כזאת הייתי כבר תומך. לגבי צפון השומרון, לדעתי בכלל לא צריכים לפנות משם, ממילא מתישהו נצטרך לבצע טרנספר לפלשתינאים מכל יו"ש. זו דעתי בכל אופן, אבל היא לא ממש רלוונטית לאור העובדה שהפינוי החל כבר, וכל מה שנותר זה לחיות ולראות מה יקרה. הייתי רוצה להאמין שאחרי הפינוי על כל קסאם שיפול בשטח אנחנו נשטח להם שכונה בעזה, אבל בטח יהיו מספיק יפי נפש שיתנגדו לכך. לכן חוץ מזה שפחות חיליים יסכנו את חייהם בלהגן על קומץ התושבים בגוש, הרבה תועלת לא תצא מפינוי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה מה שהוא יגיד...

בחייך, כמה זמן ישרוד מנהיג ערבי בשלטון (ובחיים) אם הוא יגיד שצריך לעשות שלום איתנו ולוותר על ירושלים?

בפועל, כולם יודעים שזה לא יקרה

וחוץ מזה, אם הם יקימו מדינה, ואז ידרשו את ירושלים או אפילו ינסו לפתוח במלחמה על ירושלים,

הם לא ינצחו. אנחנו כוח צבאי הרבה יותר חזק ממה שהם אי פעם יהיו

אבל מה לעשות, אנחנו צריכים תמיכה בינלאומית שמסרבת כרגע לבוא בערך, ולכן צריך לעשות צעד

שיראה טוב בעיני העולם ויעזור לתדמית הבינלאומית שלנו.

וחוץ מזה, להילחם נגד מדינה מאורגנת (פחות או יותר) זה לא כמו להילחם נגד מיליטיות (איך כותבים את זה בעברית לעזאזל?)

חמושות שפועלות בתוך קהילה אזרחית, ברגע שזה 2 מדינות במצב מלחמה, זה דבר שונה לגמרי

^^

What he said.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...