Creative מודיעה על זמינות ותמחור של ה-X-fi - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Creative מודיעה על זמינות ותמחור של ה-X-fi

anatoli

Recommended Posts

http://www.hwzone.co.il/archive.php?file=newsid1123566682,70808,

כיוון שיש לי הרגשה שהכרטיסים הנ"ל יגררו דיון אחד לפחות החלטתי לפתוח דיון שבו ייתרכז כל השיח על כל הקשור לנושא.

כמו כן, יש לי כמה דברים לציין שלא ראיתי לנכון לציין בחדשה שהינה פורמאלית.

1 - סוף סוף נראה ש-Creative מוציאה כרטיס שמיועד למוזיקה לפני הכל תחת המותג קריאטיב. יהיה מעניין לראות האם הכרטיס מעבר לגימיק של הקריסטלייזר יוכל גם לעמוד בדרישות שיש מכרטיסי קול שמיועדים לנושא ועולים בערך כמו הכרטיס הנ"ל.

2- בעת ההכרזה טענה החברה כי בכדי לקבל את האישור שהכרטיס תומך בתקן ה-Xtreme Fidelity עליו לכלול תחוך דינאמי של לכל הפחות 120db (תאורטית כמובן, מעשית זה כמעט ולא אפשרי בעת שימוש בממירים של 24ביט). עם זאת, גם הכרטיס המוביל בסדרה שמחירו עומד על 400$ (שיא חדש למיטב זיכרוני על פי מחירי חו"ל. יהיה מעניין לראות איך היבואן בארץ יסתדר עם המחיר האסטרונומי הזה) מציג תחום דינאמי תיאורטי של 116db בלבד. מכאן עלינו להבין שהתחום הדינאמי הגבוה מ-120db מגיע מה- (מעבד הקול) ולא מה-DAC. אם כך, סביר להניח שה-DAC בכלל לא תומך בתחום דינאמי שכזה, ומה שנקבל יהיה אך ורק דימוי של תחום דינאמי מוגדל (אשר בפני עצמו לא ישפר דבר. אוזן אנושית תתקשה מאוד להבדיל בשינויים בתחום הדינאמי מעבר ל-96db בערך).

אני מקווה שהדיון יתפתח בצורה חיובית ולא יתדרדר לתת רמה.

הנכם מוזמנים בהחלט להגיב ולשתף.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התמחור כנהראה הכי זול יעלה שבע מאות שקל ככה שזהב לא יקרוץ לאנשים רבים להחליף את הכרטיסים שלהם אלא אם הוא יהיה ממש טוב

באמת מעניין איך היבואנים יסתדרו עם המחיר :silly:

תודה על המידע , חיכיתי לשלב שיגידו שהוא יצא ... :)

הייתי אומז שזה יעלה בסיביבות ה2800 שזה מחיר מאוד מוגזם(אני פשוט עושה פי שתיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התמחור כנהראה הכי זול יעלה שבע מאות שקל ככה שזהב לא יקרוץ לאנשים רבים להחליף את הכרטיסים שלהם אלא אם הוא יהיה ממש טובהייתי אומז שזה יעלה  בסיביבות ה2800 שזה מחיר מאוד מוגזם(אני פשוט עושה פי שתיים)

כ"כ הרבה? לא נראה לי , אני כמעט בטוח שפחות...

בכל מקרה, אם זה הולך להיות המחיר , לא נראה לי שהרבה יקנו את זה... (חוץ מהפריקים שבינינו :silly: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה X-Fi Fatal1ty FPS

שזה כנראה הכרטיס שרוב הגיימרים יקנו

האם הוא גם יהיה טוב בוידיאו ובאודיו אומנם אני לא מצפה שהוא יהיה טוב כמו האלה המיועדים לזה

אבל האם הוא יהיה טוב ויספיק גם לשאר הדברים או שרק הוא יהיה טוב למשחקים וזהו?

ואני מקווה שהכרטיס הכי יקר יעלה בארץ 2200 בהתחלה עדי שיתחילו לרדת המחירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה להיות סקפטי לגבי הכרטיס הזה, במיוחד עם הניסיון של קריאטיב למלא כל פירוט על הכרטיס במילות "buzz" כאילו הם ממציאים מחדש את הגלגל בכל הדברים שניתן לעשות עם הכרטיס. במיוחד אהבתי את השם "Xtreme Fidelity" יענו כמו "Hi- Fidelity" (שאגב מילה שמזמן אבדה את הערך שלה בשוק של מוצרי ה Main Stream) רק ממש באקסטרים ; זאת אולי כדי להדגיש שזה לא כרטיס לאודיופילים, אלה ל"אודיו-אקסטרימיסטים".

וכמובן איך אפשר בלי להזכיר את הניסיון להעביר לנו ש"המהפכה הגיע, בעל הבית השתגע! הגענו לאקסטרים! עכשיו אפשר לעשות OverSample ל 96\24 רק עם שם יותר מפוצץ למרות שכבר מזמן יש כרטיסים שיכולים לעשות 192\32, למרות שזה לא בהכרח תמיד עוזר, וזה לוקח יחסית הרבה כוח עיבוד, אבל העיקר שאתם לא יודעים את זה וזה נשמע מרשים במפרט הטכני".

בקשר לאיכות של הכרטיס, את זה נגלה רק כשהכרטיס יצא, בנתיים אפשר רק לקוות. מי יודע, אולי לחטיבת Sound Blaster של קריאטיב יצא משהוא שיהיה גם מתאים לmainstream וגם יתקרב לאיכות של חטיבת EMU שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה מעשית אי אפשר להגיע ל120DB

פשוט כי תיאורטית בעת שימוש ב-24ביט ניתן להגיע עד ל-144דיבי, ומעשית לא תוכל להגיע לזה. זה נושא קצת יותר מסובך ובטוח שאני לא אצליח להסביר את זה.

אני נוטה להיות סקפטי לגבי הכרטיס הזה

גם אני, עם זאת, לאחר ששמעתי מספר שמועות כי הכרטיס הנ"ל יציג איכות גבוהה יותר גם בעת האזנה למוזיקה (אפילו כמה צילומי מסף שלא בטוח בנוגע לאמינותם) אני מנסה להישאר אופטימי.

כמו כן, אישית נראה לי שכמה שלא ינסו, בעזרת חישובים למיניהם לא יוכלו להגיע לתוצאה איכותית יותר, אלא רק יפה יותר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה לא ידעת על הXIFI?

כ"כ הרבה? לא נראה לי , אני כמעט בטוח שפחות...

בכל מקרה, אם זה הולך להיות המחיר , לא נראה לי שהרבה יקנו את זה... (חוץ מהפריקים שבינינו :silly: )

תעשה חשבון כרטיס שמתומחר ב95 דולר עולה 590 בארץ וככל שאתה עולה בכרטיס הפער גדל אז אני לוקח קצת פחות מפי שתיים אז נגיד בשבילך 2500

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מעניין אבל לא משהו ששווה 800 - 2500 שקל!

הם כנראה חושבים שכל המשתמשים הביתיים התחילו לעסוק באולפנות והקלטות מקצועיות.

אני אישית מרוצה מהHERCULES GAME THEATER שלי. קניתי אותו לפני 3 שנים ב600 שקל אמנם אבל עדיין הוא נחמד מאוד ומספק אותי (הדבר היחיד שאולי לא משהו בו זה שהוא לא תומך בEAX 3 ומעלה אבל אני לא משחק גם ככה הרבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יהיה מעניין, מקווה שתהייה לי אפשרות להשיג את הכרטיס לזה ליום או שניים ממישהו. לכל הפחות לבדוק מה שוות האפשרויות החדשות שלו, ומה הכרטיס שווה על פי RMAA, אולי גם נמצא כמה דברים מעניינים כמו סוג ה-DAC וכו'.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...