פורסם דו"ח העוני, ישראל במצב גרוע מאיי פעם. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פורסם דו"ח העוני, ישראל במצב גרוע מאיי פעם.

rk666

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3124351,00.html

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=197941&sid=16

http://www.nrg.co.il/online/16/ART/968/331.html

לא פלא שביבי התפטר ::)

(גם כדי להקדים תרופה למכה, וגם בכדי לפתוח במסע הבחירות שלו)

עוד הוסיף השר המתפטר, ש

"אם הממשלה תמשיך במדיניות שלי, נראה ירידה בעוני בדו"ח העוני הבא"

מר נתניהו, איננו אנשים תמימים, ומילים והבטחות כידוע בפוליטיקה לא עולות כסף.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3124450,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותמשיך לראות הידרדרות בחו"ח העוני בכל שנה, ללא קשר למדיניות הממשלה. למה?

כי חצי מהעניים הם חרדים או ערבים, שתי שכבות האוכלוסייה בהן הריבוי הטבעי מאוד גבוה. כמו כן במשפחות החרדיות והערביות שיעור האבטלה גבוה יחסית, בעיקר מטעמים חברתיים. כלומר דווקא אלו שצריכים הרבה כסף, מרוויחים מעט.

לו המשפחות החרדיות והערביות היו יורדות לרמות הילודה המקובלות בקרב האוכלוסיה היהודית החילונית, לו הנשים הערביות והגברים החרדים היו יוצאים לעבוד בשיעורים דומים לאלו שקיימים באוכלוסיה היהודית החילונית, מספר המשפחות העניות היה יורד בצורה משמעותית. אי אפשר להאשים בזה את הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן.

ואז פורסמה כתבה בYNET על אותו ערבי אומלל שנפגע בתאונת עבודה לפני שמונה שנים ועכשיו צריך לפרנס עם 2150 ש"ח לחודש את משפחתו בת שמונת הנפשות, מהן שלושה ילדים שנולדו לאחר תאונת העבודה שלו.

לא תודה, אני מקווה שהוא ישמש דוגמא לאחרים שרוצים להקים משפחות בלי שיוכלו לפרנסן.

ואיך יקטן העוני? מלהאשים את הממשלה? הממשלה לא עצרה אף אחד מללכת וללמוד, לרכוש מקצוע ולהתפרנס. להפך, למגזר העסקים הפרטי יש רק מילים טובות להגיד על ביבי ומדיניותו - מגזר עסקים פורח מספק מקומות עבודה.

בקיצור, הקץ לפופוליזם.

מי שבוחר להיות עני - בעיה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותמשיך לראות הידרדרות בחו"ח העוני בכל שנה, ללא קשר למדיניות הממשלה. למה?

כי חצי מהעניים הם חרדים או ערבים, שתי שכבות האוכלוסייה בהן הריבוי הטבעי מאוד גבוה. כמו כן במשפחות החרדיות והערביות שיעור האבטלה גבוה יחסית, בעיקר מטעמים חברתיים. כלומר דווקא אלו שצריכים הרבה כסף, מרוויחים מעט.

לו המשפחות החרדיות והערביות היו יורדות לרמות הילודה המקובלות בקרב האוכלוסיה היהודית החילונית, לו הנשים הערביות והגברים החרדים היו יוצאים לעבוד בשיעורים דומים לאלו שקיימים באוכלוסיה היהודית החילונית, מספר המשפחות העניות היה יורד בצורה משמעותית. אי אפשר להאשים בזה את הממשלה.

בזה שהם ייצאו לעבודה אני בעד מאז ומתמיד...

אבל אתה לא צריך לפגוע בחלשים באמת בשביל לעודד אותם לחיות מכלום.

כמובן.

ואז פורסמה כתבה בYNET על אותו ערבי אומלל שנפגע בתאונת עבודה לפני שמונה שנים ועכשיו צריך לפרנס עם 2150 ש"ח לחודש את משפחתו בת שמונת הנפשות, מהן שלושה ילדים שנולדו לאחר תאונת העבודה שלו.

לא תודה, אני מקווה שהוא ישמש דוגמא לאחרים שרוצים להקים משפחות בלי שיוכלו לפרנסן.

ואיך יקטן העוני? מלהאשים את הממשלה? הממשלה לא עצרה אף אחד מללכת וללמוד, לרכוש מקצוע ולהתפרנס. להפך, למגזר העסקים הפרטי יש רק מילים טובות להגיד על ביבי ומדיניותו - מגזר עסקים פורח מספק מקומות עבודה.

בקיצור, הקץ לפופוליזם.

מי שבוחר להיות עני - בעיה שלו.

באמת? ראית כמה עולה להשיג תואר באוניברסיטה, שלא נדבר על מכללה...

ואתה יודע שזה מין מעגל, אתה נולד למשפחה ענייה, קשה לצאת מזה.

למגזר העסקים יש רק תשבוחות כי הם רק מרוויחים מזה, הם מתייחסים לעובדים כמו זבל, מחליפים עובדים על ימין ועל שמאל, וזה נח להם ככה.

לא כולם עובדים בHITECH, אתה יודע...

יש אנשים שעובדים כמו חמורים, מינימום 9 שעות ביום, בעבודה קשה, ומרוויחים בקושי 3.5K,

אם הייתי מעסיק, גם אני הייתי מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? ראית כמה עולה להשיג תואר באוניברסיטה, שלא נדבר על מכללה...

ואתה יודע שזה מין מעגל, אתה נולד למשפחה ענייה, קשה לצאת מזה.

אתה בוודאי כבר הבנת שאני לא בעד חינוך בתשלום, אלא להפך. כאמרה, "אל תתן להם דגים, תן להם חכה", אני חושב שהחינוך והתשתיות צריכים לבוא

במקום הראשון, הרבה לפני קצבאות הילדים ההרסניות.

למגזר העסקים יש רק תשבוחות כי הם רק מרוויחים מזה, הם מתייחסים לעובדים כמו זבל, מחליפים עובדים על ימין ועל שמאל, וזה נח להם ככה.

לא כולם עובדים בHITECH, אתה יודע...

יש אנשים שעובדים כמו חמורים, מינימום 9 שעות ביום, בעבודה קשה, ומרוויחים בקושי 3.5K,

אם הייתי מעסיק, גם אני הייתי מרוצה.

הרווח שלהם הוא גם הרווח שלך. ראית כבר מה קורה למפעלים לא רווחיים - הם נסגרים או עוברים למקום זול יותר.

מה קורה אז לכוח העבודה? הוא נסמך על שולחן המדינה, שתתן לו דמי אבטלה.

כלכלה משגשגת מביאה מפעלים ונותני שירותים מסביב.

מקרה הוא דוגמא קלאסית - ב500 מיליון השקלים שהמדינה רוצה לתת להם אפשר להאכיל הרבה משפחות.

אבל מה עם אלפי מקומות התעסוקה שמפעל כזה מייצר?

השוק עושה את שלו. אל תלכו לעבוד בעבודות שנותנות לכם 3.5K, לכו לעבוד בעבודות בעלות ביקוש.

ככה זה בכלכלה חופשית, אתה צריך לדאוג לעצמך כי אף אחד אחר לא ידאג לך.

משום מה, העקרון האלמנטרי הזה לא תופס אצל קבוצות מסויימות באוכלוסיה (חרדים, ערבים, וסתם בני נוער נאיביים עם כוונות טובות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, זה נורא קל (על אחת כמה וכמה לך) לבוא ולומר "תשיגו השכלה ותצאו ממעגל העוני". בעוד שזה בהחלט נכון, ההשכלה במדינת היא מוצר לא זול בכלל שלא כולם יכולים להרשות לעצמם ולכן, כל עוד המדינה לא מסבסדת את הלימודים האקדמאיים (לפחות את התואר הראשון) - בהחלט אפשר לבוא אליה בטענות, שכן היא איננה מאפשרת לשכבות החלשות לשפר את מעמדם באמצעות רכישת השכלה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשו תחשיב, תואר עולה כ60 אלף שקל, שצריך להוציא במשך 3 שנים (התחשיב כולל הכל כולל אוכל ומגורים)

זה לא כזה יקר ולא מעבר להשיג של רוב האנשים

שיוותרו על פלאפון, מכונית, וסיגריות ויהיה להם את הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד המדינה לא מסבסדת את הלימודים האקדמאיים (לפחות את התואר הראשון) - בהחלט אפשר לבוא אליה בטענות, שכן היא איננה מאפשרת לשכבות החלשות לשפר את מעמדם באמצעות רכישת השכלה גבוהה.

המדינה כן מסבסדת את התואר הראשון

השכ"ל שאתה משלם הוא רק 50%, את השאר המדינה משלמת.

שנה הבאה אני אהיה בשנת השלמה, היא לא אקדמית ולכן לא מסובסדת=20000 ש"ח (כמעט)

וכמו שכבר אמרו פה

תואר לא עולה כל כך הרבה, עם מענק שיחרור ועבודה בשכר מינימום, הרבה צעירים גם בלי הורים עשירים ובלי חסכונות עושים מעצמם משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

60 אלף שקל, גם על פני שלוש שנים, זה ה-מ-ו-ן כסף בשביל אנשים שאין להם אותו. נכון, זה לא מעבר להישג ידם של רוב האנשים, אבל רוב האנשים גם לא שייכים לשכבות החלשות, ואנחנו לא מדברים כאן על רוב האנשים.

לי, לך ול-I Am Weasel זה אכן סכום שניתן להשיג, אבל יש אנשים שצריכים לעבוד רק בשביל לשלם שכר דירה, וחשבונות - כסף לשכר לימוד לא ממש נשאר להם.

OMRIJ - נכון שהמדינה מסבסדת חצי, וזה עדיין יוצא בסביבות 10~12 אלף שקל לשנה לתואר ראשון (* 4 = 40-50 אלף ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא חייבים תואר BA או מהנדס

אפשר להיות הנדסאים, טכנאים, טכנתים אפילו מקצועות כמו טבח מקצועי או כל התמחות אחרת שמוציאה אותך משכר מינימום,

אבל למה לעשות את זה אם 7 ילדים והבטחת הכנסה מביאים סכום דומה?

ו60 אלף שקל על הכל,20 אלף שקל בשנה זה הרבה מתחת למינימום, שיקצצו קצת במותרות ויתחילו לקדם את עצמם בחיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בוודאי כבר הבנת שאני לא בעד חינוך בתשלום, אלא להפך. כאמרה, "אל תתן להם דגים, תן להם חכה", אני חושב שהחינוך והתשתיות צריכים לבוא

במקום הראשון, הרבה לפני קצבאות הילדים ההרסניות.

מסכים איתך בהחלט.

הרווח שלהם הוא גם הרווח שלך. ראית כבר מה קורה למפעלים לא רווחיים - הם נסגרים או עוברים למקום זול יותר.

מה קורה אז לכוח העבודה? הוא נסמך על שולחן המדינה, שתתן לו דמי אבטלה.

כלכלה משגשגת מביאה מפעלים ונותני שירותים מסביב.

מקרה הוא דוגמא קלאסית - ב500 מיליון השקלים שהמדינה רוצה לתת להם אפשר להאכיל הרבה משפחות.

אבל מה עם אלפי מקומות התעסוקה שמפעל כזה מייצר?

השוק עושה את שלו. אל תלכו לעבוד בעבודות שנותנות לכם 3.5K, לכו לעבוד בעבודות בעלות ביקוש.

ככה זה בכלכלה חופשית, אתה צריך לדאוג לעצמך כי אף אחד אחר לא ידאג לך.

משום מה, העקרון האלמנטרי הזה לא תופס אצל קבוצות מסויימות באוכלוסיה (חרדים, ערבים, וסתם בני נוער נאיביים עם כוונות טובות).

קל לך להגיד, בתור מי שעובד בהייטק ומרוויח כמה כפולות מהשכר הממוצע (כדבריך)

עשית מתישהו סיבוב בשוק של מי שאין לו השכלה או ידע בהייטק (זה לא משנה אם רכשת את השכלתך לאופן אוטו דידקטי או לימודים גבוהים).

היית בלשכה? אתה יודע איזה עבודות מציעים שם? שכר רעב שגורם לאנשים לחשוב "אם ככה אני מקבל באבטלה, למה לעבוד בשביל זה?(

ולהגיד לך את האמת? המדינה אשמה בזה, לא בגלל שדמי האבטלה גבוהים, אלא כי השכר (אני לא מדבר על הממוצע, אלא על מה שרוב המשק מרוויח) נמוך מאוד מאוד מאוד.

אי אפשר לעשות הרבה עם 3.5K. (רק תתחיל למנות הוצאות... חשמל, מים, גז, טלפון, שכר-דירה או משכנתא, ואל תשכח שגם צריך לאכול)

תואר לא עולה כל כך הרבה, עם מענק שיחרור ועבודה בשכר מינימום, הרבה צעירים גם בלי הורים עשירים ובלי חסכונות עושים מעצמם משהו

ואללה, ומי שמסיבות רפואיות לא היה בצבא, לא קיבל מענק שחרור, אין לו הורים עשירים, הוא לא גאון, עובד, ורוצה להצליח בתואר?

כל הדברים הללו דיי מתנגשים.

ותואר לא עולה הרבה?

קח לדוגמא, תואר סטנדרטי באוניברטיטה, בין שלוש שנים עולה יותר מ 30K (בדרך הרבה יותר) כולל הוצאות נלוות כמו מגורים קרובים, או הוצאות על תחבורה.

תואר בן 4 שנים, זה כבר הרבה יותר.

במכללה, לאן שבד"כ מעוטי היכולת מגיעים, זה כבר כפול.

TeaTime, אני לא יודע באיפה מגיע לך הכסף אבל 60K זה המון.

בתור מי שמכיר כמה הנדסאים, פשוט השוק מת, למצוא עבודה בזה (בעיקר חשמל) זה כמו מחת בערימת שחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקצוע שמוציא אותך משכר מינימום הוא מקצוע מבוקש, ומקצוע מבוקש הוא לרוב מקצוע שדורש תואר אקדמי.

וזה לא עניין של לעשות את זה עם 7 ילדים, אלא עם 7 אחים/אחיות...

ו60 אלף שקל על הכל,20 אלף שקל בשנה זה הרבה מתחת למינימום, שיקצצו קצת במותרות ויתחילו לקדם את עצמם בחיים

הרבה מתחת לאיזה מינימום? מה שנראה לך כמינימום, נראה לאנשים אחרים כפסגת האולימפוס. ושוב, על איזה מותרות אתה מדבר? זה שיש משפחות עם 5 פלאפונים על שלוש נפשות, לא אומר שלכל המדינה יש יותר מפלאפון אחד, או בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, הנה.

שימו לב להבדלים.

אדם א', נקרא לו איתי, רוצה ללמוד. הוא הולך ועובד כשליח פיצה\שומר\איש מחסן בKSP ( :screwy:), מקבל שכר מינימום (וקצת, כי הוא מחונך, מתורבת ומקפיד על היגיינה), ומשקיע את זה בלימודים. בהחלט אפשרי, ממשכורת של 3000-4000 ש"ח לחודש + מענק שחרור, להתקיים כסטודנט.

קשה, אבל אפשרי.

אדם ב', נקרא לו ז'אקו, רוצה.. הוא לא רוצה כלום. הוא רוצה לראות כדורגל בשבת ולהתעסק עם קוזינות. עד שאחת מאלו נכנסת לו להריון ככה בטעות - "בובה תראי נהיית פרה מגעילה, תשמרי על איך שאת נראית או שאני מעיף אותך" - "לא ז'אקו כפרה אני בהריון" - "עעעה".

מתקיים מאותה משכורת (+ מעשה נוכלות מזדמן) אבל רואה כדורגל, יושב בשכונה בכיף ומתלונן שדופקים אותו.

choose your side...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...