האם מישהו יכול להסביר לי פשרם של המונחים הבאים בלינוקס ? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מישהו יכול להסביר לי פשרם של המונחים הבאים בלינוקס ?

pssheba

Recommended Posts

אני גם דיי חדש בלינוקס אז אל תצעקו עלי אם אני אומר משהו לא נכון(גם ככה יש לי לב חלש ::)) כל השמות שכתבת כאן הם שמות של מערכות קבצים כמו שבווינדוס יש FAT32 וNTFS אז בלינוקס יש את הרשימה שכתבת למעלה לפי מה שהבנתי מומלץ להתקין את הלינוקס על ext3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר, כל אלו הם FILESYSTEMS, מערכות קבצים. הדיסק מחולק ל PARTITIONS (מחיצות) שכל אחת מכילה קבצים בתוך מערכת קבצים, יש כל מני סוגים, כמו שב WINDOWS יש FAT ו NTFS, פה יש הרבה יותר...תוכל לקרוא עליהם פה:

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=4#filesystems

בגדול מומלץ או EXT3 או REISERFS, כאשר הרישון יותר אמין ויציב, והשני גם כן, אם כי קיים פחות זמן, אך מציג ביצועים הרבה יותר טובים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו הפצה אתה מתקין?

לפי מה שהבנתי, EXT3 זו גירסה משודרגת ואמינה של EXT2, ואילו ReiserFS היא מערכת קבצים יותר חדשה ומהירה.

אם אני לא טועה, אז מבין ההפצות המומלצות למתחילים, Mandriva ו-SUSE שהן הפצות חדשניות ממליצות על ReiserFS, בעוד ש-Fedora שהיא הפצה יותר שמרנית ממליצה על EXT3. אני חושב שגם Debian שהיא הפצה שמרנית ומאוד יציבה ממליצה על EXT3.

כמובן שמדובר רק בהמלצות, והבחירה היא בידיך בהתאם לאופי שלך (אם אתה שמרן וזהיר או הולך על הקצה ואוהב חדשנות).

ההמלצות האלה נוגעות למחיצה של מערכת ההפעלה. לפי דעתי, גם אם אתה מפרמט את המחיצה של מערכת ההפעלה בפורמט ReiserFS, רצוי לפרמט את המחיצה של ה-Data בפורמט EXT3, בשל התאימות שלו ל-EXT2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...