האם מישהו יכול לעזור לי בהתקנת לינוקס gentoo ? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מישהו יכול לעזור לי בהתקנת לינוקס gentoo ?

pssheba

Recommended Posts

שלום !

אני מתחיל להתקין מערכת לינוקס gentoo ונעזר במדריך ההתקנה.

לפי המדריך עלי למחוק את כל ה partitions הקיימים וליצור מחיצה חדשה ב /dev/hda שתהיה מסוג primary ו boot.

הבעיה שלי שע"ג הדיסק הקשיח שלי יושבת מערכת winxp ועוד קבצים שאינני מעונין למחוק.

לפיכך, בניגוד לכתוב במדריך ההתקנה של gentoo, אינני מוחק מחיצות קיימות אלא מתקין אחת חדשה באופן הבא:

1.

fdisk /dev/hda

2.לאפשרות

command (m for help):

אני בוחר:

n
למחיצה חדשה.

3. לבחירה בין primary או extended:

command (m for help):

אני בוחר ב p למחיצת primary.

4. לבחירת מס. מחיצה, עלי לבחור ב 1 לפי הנחיות המדריך אך מחיצת ה primary הראשית שלי הינה זו של win xp ומכיוון שאינני רוצה למחוק אותה אני בוחר ב 4 שהוא מספר המחיצה הפנויה שלי, וזאת בניגוד לכתוב במדריך.

5. כעת אני נדרש להקליד a כדי שהמחיצה שיצרתי תהיה מחיצת איתחול (boot). אני עושה זאת.

6. כשאני לוחץ p לצפות במסנה המחיצות בדיסק, אני נוכח שהתווספה לי מחיצה חדשה מסוג בנוסף ל 3 מחיצות ה fat32 הקיימות.

7. במבנה הנ"ל קיימות 2 מחיצות איתחול (מסומנות ב * בטור boot), זו שהיתה מחיצת איתחול מקידמת דנן, מחיצת ה boot של winxp, וזו החדשה שהתווספה, של .

כל שנותר לי כעת לעשות זה ללחוץ על w בכדי לשמור את השינויים שביצעתי במבנה המחיצות אך אני חושש לעשות זאת !

שאלתי:

באיתחול המחשב, במצב החדש (2 מחיצות boot, אחת של ואחת של winxp) איזו מחיצה תאתחל את המחשב ? מה עושים להבטיח שתהיה לי גישה, עם האיתחול, ל 2 מערכות ההפעלה ולא אאבד אחת מהן ?

תודה !

שאלתי:

א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה !

אני רק מתחיל להכנס לעבי הקורה של "לינוקס" ומשתדל להמנע מהסתבכויות. יהה עלי לדחות איפוא את נושא האיתחול הכפול עד שאבין יותר את מה שאני עושה בלינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תמיד יכול להתייעץ במערך המגוון של תחנות IRC שעוזרות, או פורומים כמו של GENTOO הרשמי או WHATSUP.CO.IL בארץ...

אבל אם אתה מסתבך, למה אתה הולך על GENTOO ? זו ההפצה הכי קשה להתקנה... תתחיל אם משהו פשוט יותר כמו FEDORA או לפני כן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...