תלמדו וגם תעזרו לי... - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תלמדו וגם תעזרו לי...

alons73

Recommended Posts

קורה לי פעם בחודשיים בערך שהמחשב קופא ללא סיבה ( לא חם או משהו כזה ) פשוט תקוע,

וכשאני מכבה אותו ומדליק הוא לא מצליח למצוא את מערכת ההפעלה (XP) ורושם הודעה עם POOL DATA משהו...

אני לוחץ DEL ומקבל את התפריט ומשם אני מחפש את ההארד דיסק ומגלה כי הוא ריק...

אני מבקש לעלות את מערכת ההפעלה מ CD ואז אני מעלה את המחשב מדיסק ההתקנה של .

אני מבצע כאילו שידרוג של ה- וכאשר לוקח לו מס' פעמים לחזור על הבדיקה כאשר בכל פעם הוא

רושם שחסר קובץ SYS אני מכבה ומדליק וחוזר שוב על אותו תהליך...עד אשר הוא מצליח לבצע את כל הבדיקה

ומעלה את מסך ההתקנה שם אני מקבל הודעה כי הוא לא מוצא את המערכת שצריכה שידרוג ( כי אין מה לשדרג)

אני מכבה את המחשב מדליק ומבקש לעלות מהארד - דיסק. ולשמחתי המחשב עולה.

אני שוב חוזר ומציין כי זה קרה לי כבר 8 פעמים אולי ואני תמיד מצליח לעלות.

שאלתי היא למה זה קורה ?

ואיך אפשר לתקן את זה כך שזה לא יחזור על עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון כנראה יש לך או בייה עם הביוס או אם הכונן הקשיח. ההודעה שאתה מקבל יכולה לנבוע מכבל מיני סיבות, ביוס פגום, כונן לא תקין, קבצי ה boot של המערכת לא תקינים (יכול להיות וירוס או שוב כונן לא תקין). תנסה להעלות מהדיסק של וווינדוס ולהיכנס שם למשהו שנקרא recovery console. שם תריץ את הפקודות הבאות:

fixmbr

fixboot

chkdsk /r

הפקודה האחרונה תקח קצת זמן, תן לה לרוץ

אחרי זה תעשה ריסטרט ותכנס לביוס. 99 אחוז שיש לך בביוס אנטי וירוס. כל מה שהוא עושה זה לא לאפשר כתיבה ל mbr . אם זה וירוס שדופק לך את זה זה אמור למנוע את זה. בכל מקרה לא יזיק לבדוק את הכונן יותר ביסודיות עם כלי בדיקה יותר רציניים מאלה שיש על היסק של הוווינדוס. אם תלך לאתר של יצרן הכונן שלך תמצא כלים מעולים לבדיקה מקיפה יותר של הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי לסרוק גם במצב DOS...

ב'סריקת שגיאות' אני מתכוון לאחד מהכלים שיש לך בתפריט כשאתה לוחץ לחצן ימני על כונן כלשהוא (ERROR CHECKING). תסמן את שתי האופ' ב-V, הוא יבקש ממך לתזמן את הבדיקה לאיתחול הבא, תאשר ותאתחל.

בקשר ל- sfc /scannow: http://www.updatexp.com/scannow-sfc.html. תעשה את זה לאחר סריקת שגיאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...