LINUX על מחשב ישן - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LINUX על מחשב ישן

kokoman

Recommended Posts

יש לי מחשב די ישן:

P-3 500MHz

זכרון 192 MB

הארד דיסק 8GB

Windows XP

שעובד לאט מדי לטעמי, הוא משמש אותי בעיקר לגלישה באינטרנט, שיתוף קבצים וצפייה בסרטים.

אז חשבתי לעצמי שאולי אם אני אתקין עליו הוא יעבוד מהר יותר,

האם זו מחשבה הגיונית? או שאני טועה ואין קשר בין מערכת ההפעלה למהירות המחשב?

אם במקרה אני צודק מישהו יכול להמליץ לי על גירסה של שהכי תתאים למחשב המפרט הנ"ל ולצרכים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב די ישן:

P-3 500MHz

זכרון 192 MB

הארד דיסק 8GB

Windows XP

שעובד לאט מדי לטעמי, הוא משמש אותי בעיקר לגלישה באינטרנט, שיתוף קבצים וצפייה בסרטים.

אז חשבתי לעצמי שאולי אם אני אתקין עליו הוא יעבוד מהר יותר,

האם זו מחשבה הגיונית? או שאני טועה ואין קשר בין מערכת ההפעלה למהירות המחשב?

אם במקרה אני צודק מישהו יכול להמליץ לי על גירסה של  שהכי תתאים למחשב המפרט הנ"ל ולצרכים שלי?

בהחלט שהמהירות שאתה מרגיש קשורה למערכת ההפעלה, לא תגרום למעבד שלך לרוץ במהירות של ג'יגה הרץ פשוט היא עושה בו שימוש טוב יותר ולא זוללת ראם כמו וינדוס

ואני לא מבין למה הוצע כאן רד הט 7.2?

מה הבעיה לשים את מנדריבה 2005 עם גנום? או אובונטו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל גם גנום היא די איטית... חוץ מזה, אפשר גם לבטל המון אפקטים\שירותים שרצים ברקע שסתם זוללים משאבים ואז גם אם המערכת תריץ היא לא תיהיה איטית (מניסיון).

ואם אתה בטוח שאתה רוצה לעבור ללינוקס אז אני הייתי ממליץ לך לקחת הפצות כמו DSL או Slackware כי הן נורא קלות ולא לוקחות משאבים בכלל. וגם עדיף שתשתמש במנהל קליל כמו FluxBox או משהו בסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גנום הרבה הרבה יותר קלילה מאשר KDE שאני משתמש בה, אני פשוט אוהב את KDE והיא רצה אצלי כמו שצריך אז אין סיבה להישתמש בגנום :)

ההבדלים בהפצות הם לא שמיים וארץ כמו שאתה מצייר את זה, זה תלוי יותר איך עובדים עם המערכת, בתור משתמש מתחיל עדיף להתחיל עם מנדריבה או , לחבר שיש 128 ראם בלבד גנום עובדת על מצויין, להוריד דברים שצריך ברקע ולקמפל קרנל אפשר בכל הפצה <אני תמיד בעד> אבל משתמש מתחיל עדיף שינסה קודם מערכת כמו מנריבה או , במנדריבה יש המון כלים גרפים וכשהם לא פועלים אז הם לא לוקחים משאבים מין הסתם וחוץ מיזה שאפשר להישתמש בפקודות בכל הפצה :)

הבדלים במהירות זה קשור ותר לקרנל ולסביבת עבודה, כמובן אבל שיש הפצות שבברירת מחדל שלהן יש יותר דברים רצים ברקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...