קצת שונה בפורום אקטואליה - דיון על מחשבים. דיון על המפעל החדש של אינטל בקרית גת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת שונה בפורום אקטואליה - דיון על מחשבים. דיון על המפעל החדש של אינטל בקרית גת

MoRtZkInG

Recommended Posts

בעקבות הכתבה של שניר רביב (overload), קיבלנו תגובה מדובר ישראל:

תגובת ישראל לפרסומים בעקבות דבריו של בוב בייקר:

הנהלת ישראל מוסרת כי דברי בוב בייקר, סגן נשיא עולמי באינטל, הוצאו מהקשרם ולא התייחסו, בשום פנים ואופן, לדברי ראש הממשלה בדבר הקמתו של מפעל חדש של בישראל.

דברי בוב בייקר התייחסו אך ורק לתהליך בחינת אתרים למפעלים חדשים של אינטל בעולם.

קובי בכר,

דובר אינטל

עניין אותנו לדעת מה דעתכם על הנושא.

האם המדינה צריכה לסבסד במליוני דולרים הקמות של מפעלים פרטיים?

האם אתם חושבים שיוקם מפעל נוסף בישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף מאשר להשקיע בהגדלת המגזר הציבורי

תמורת סיבסוד חברה פרטית המדינה מקבלת מאות ואלפי מקומות עבודה חדשים, באיזורים הזקוקים נואשות למקומות אלו, ואחר כך היא אל צריכה לדאוג למשכורות חודשיות ולמקום העבודה, ביחוד כשהחברה המסובסדת היא בסדר גודל של ולא איזה מפעל טקסטיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן דבר חכם לעשות

אחרת לאינטל אין סיבה לבנות את המפעל דווקא בישראל, שכן היא בטח יכולה למצוא מדינה אחרת

שתסבסד לפחות חלק מהעלות, והרי כמו שאמרו, ברגע שהמפעל יהיה קיים (כלומר אחרי השקעה חד-פעמית)

המדינה רק תרוויח שכן יהיו עוד מקומות עבודה יציבים שיישארו לפרק זמן ארוך, שכן מדובר בחברה גדולה

כמו שאין חשש גדול מדי שתסגור את המפעל שלה בקרוב

מה גם שזאת השקעה בתחום ההיי-טק בכלליות, שכן אם ירבו מפעלים כאלה בארץ זה יפתח את כל התחום,

מעבר לרק ה2000 אנשים (סתם זרקתי מספר, לא זוכר מה כתוב בכתבה) שיעבדו במפעל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי שיש עובדים, אבל למה בדיוק אנחנו צריכים לשלם יותר על המעבדים שלהם ? Go :P

ובכלל עכשיו הם אמרו שהם לא יקימו כאן את המפעל, יאללה מי צריך אותם ? עדיף לחלק את הכסף הזה

בין ה10000 אנשים, כל אחד יקבל 200,000+ ככה נוציא אנשים ממעגל העוני. לא ע"י נתינת מתנות לתאבי הבצע האלה. Go .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין המחיר שאתה משלם למעבדים שלהם לבין זה שהן יקימו כאן מפעל חמוד ........

למה לחלק את הכסף סתם ככה ??? שאנשים יעבדו בשבילו ! וגם אם תחלק אותו כיצד תדע איך לחלק אותו?

עדיף להקים את המפעל בארץ כי אז אתה מייצר עוד מקומות עבודה יציבים לאורך זמן מאוד מאוד ארוך וגם המדינה תרוויח מזה בכמה מישורים כגון : מסי יבוא ויצוא , ירידה באבטלה ..... ההשקעה תחזיר את עצמה דיי מהר

לא רק שבהקמת המפעל יהיה מעורבים לא מעט גורמים שגם שם יווצרו מקומות עבודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה מה שהוא התכוון, אלא שאינטל פשוט יותר יקרים מאשר ...

חוץ מזה, שאר התגובה שלו היא, תסלח לי, מטומטמת...

לתת כסף מתנה לאנשים? קודם כל, אם כבר אז פשוט לא מוציאים את הכסף

לא חייבים להוציא את הכסף הזה, וחוץ מזה, זה אומנם יוציא את האנשים

זמנית ממעגל העוני, אבל זה לא יפתור את הבעיה האמיתית,כלומר אבטלה

חוץ מזה, למי תתן את הכסף? איך תבחר מי יקבל אותו וכמה כל אחד יקבל?

זה רעיון מאוד מאוד מטומטם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם שוכחים שכשהמדינה נותנת 15 אחוז, נותנת את שאר ה-85 אחוז (או יותר נכון משקיעה במדינה).

המפעל הזה (כמו המפעל הישן של אינטל) יכניס הרבה כסף מיצוא של התצורה שלו (למעשה, המפעל הישן, שאם אני זוכר נכון המדינה השקיעה בו 300-400 מליון, הכניס למדינה פי כמה וכמה מזה).

לדעתי זה צעד נכון, בעיקר כשלוקחים בחשבון שאם לא לזה, הכסף היה הולך למימון רווחה, דמי אבטלה ושאר שרותים שעכשיו ינתנו (באמצעות משכורת) על ידי .

מה שכן צריך לזכור הוא שרוב העובדים במפעל הם לא עובדי היי טק, אלא בעיקר עובדים זוטרים, אבל בהחלט תעסוקה מבורכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אני בעד תחרות שווה

:)

וכמו מקומות עבודה לאנשים שצריכים את הכסף בגלל מצבם הקשה יחסית חשבים גם מקומות העבודה החדשים בתחום ההיטק בארץ, אין הרבה מקומות כאלה ויש הרבה אנשים שיכולים למלא אותם. ולא רק זה כל התהליך יוצר תנופה לענף כולו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם יוקם מפעל נוסף, אבל במקרה הזה כל המרבה הרי זה משובח.

אבטלה זה דבר הרסני ואם יש מפעל שיכול להווה תעסוקה למאות עד אלפי עובדים - הרי זה משובח, גם במחיר סבסוד 15% מעלות המפעל.

לדעתי סבסוד שכזה אם יגרום להקמת עוד מפעל ייצור של הוא צעד נכון, שיכול להיות צעד ראשון בהבראת הכלכלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי לוקח את זה כצעד ראשון אלא יותר כהפגנת כוונות טובות .... אחרי הכול מדובר כאן בפוליטקה שזה דבר הפכפך לא מעט ....

יום אחד אתה יכול לפתוח מפעל ביום השני לסגור שניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...