ATI מציגה את הX800GT - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ATI מציגה את הX800GT

qpalzm

Recommended Posts

הכרטיס האחרון, כנראה, בסדרת X800 יושק בקרוב תחת השם X800GT.

160 מליון טרנזיסטורים בליטוגרפיית 110 ננומטר ירכיבו ליבה מבוססת R430P, שתרוץ בתדר 392mhz ותכיל 8 צינורות עיבוד. הזכרונות ישתנו בין שתי גירסאות: 256mb GDDR3 או 128mb , בשני המקרים הם ירוצו בתדר 700mhz תחת בקר 256-ביט.

למקור:

http://www.vr-zone.com/?i=2477&s=1

אישית אני לא מבין את הצעד הזה. כשסוף-סוף נדמה שהתחלף דור כרטיסים והגיע הזמן לייצר מפלצת fps חדשה, ATI מפתיעים עם כרטיס מוחלש שמזכיר כרטיסי עבר (X800SE, X700P) ועוד מדביקים לו שם של ג'יפורס ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגיוני?!?!?!?!?!?!???

מה ההיגיון בלפתח כמעט חדשה לחלוטין, במאות מליוני דולרים לשוק המיינסטרים, כשבשוק המיינסטרים יש עכשיו כרטיסים שלא רק שממלאים מצויין את בקשות הקונים מבחינת ביצועים, אלא גם נחטפים כמו לחמניות חמות וטריות.

ATi פשוט לקחו את הR430 שקיימת, שינו במעט את הPCB, יצרו ביוס חדש וקירור חדש, והופה, יש מתחרה, שכנראה יהיה הגון, לGF6600GT, ככה הם יכולו להרוויח נתח שוק והרבהההההההההההה הרבה כסף במעט השקעה.

פיתוח כרטיס מיינסטרים חדש לחלוטין יהיה האופציה הטיפשית.

ולמה לעזאזל אתם מבססים את השם של הR520 מתמונה מזוייפת ועלובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, X800GT הוא למעשה X800 מסורס עם 4 צ"ע מכובים, אבל כבר קיים כרטיס כזה וקוראים לו X800SE. מה ההגיון בלהוציא את אותו כרטיס פעמיים תחת שם שונה? טריק שיווקי חדש? :screwy:

וכן, זה צעד מטופש להחריד. ATI מוציאים את הכרטיס הזה בידיעה שתוך זמן קצר הוא יובס בידי ה7600, או שה6600GT ירד למחיר נמוך יותר מתוך וותק בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, X800GT הוא למעשה X800 מסורס עם 4 צ"ע מכובים, אבל כבר קיים כרטיס כזה וקוראים לו X800SE. מה ההגיון בלהוציא את אותו כרטיס פעמיים תחת שם שונה? טריק שיווקי חדש? :screwy:

וכן, זה צעד מטופש להחריד. ATI מוציאים את הכרטיס הזה בידיעה שתוך זמן קצר הוא יובס בידי ה7600, או שה6600GT ירד למחיר נמוך יותר מתוך וותק בשוק.

הRX800SE מת ממזמן, היילדס של הR420 היו גרועים מאוד, רוב הליבות היו יוצאות דפוקות, כלומר עם 8 צ"ע, ATi לא רצתה לזרוק את כל הליבות האלה לפח, לכן היא תכננה את הRX800SE, רובם נמכרו לחברות OEM כמו וחלק קטן הגיע לRetail.

הוחלט שהRX800 הרגיל יהיה עם 256MB, מה שמעמיד את המחיר של ב249$, המחיר לא קורץ להרבה אנשים מכיוון שיש את הGF6600GT שכבר מתומחר בפחות מ180$ ולא מציע הרבה פחות, ובטח שהRX800 הרגיל לא מציע מספיק בשביל תוספת של 70$.

הRX700XT בכלל לא הגיע לשוק, לא כOEM ולא כRetail.

הRX700P נכשל במכירות בצורה מדהימה.

אז מה ATi יעשו? ישבו בצד בזמן שnVIDIA חוגגת ומוכרת GF6600GT בלי סוף? ומאיפה לך לדעת שהGF7600 בדרך, ובמיוחד שהGF6600GT, כמו שאמרתי, נמכר בטירוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתפוס אותי במילה, אבל נווידיה נוטה לשחרר כרטיסי mid-end כרבעון אחרי השקת ספינת הדגל של אותה סדרה. ככה זה מאז הGF2gts לפחות, אז לדעתי זה גם מה שיהיה הפעם.

והX800GT הוא עדיין טעות. כX800SE משופץ הוא לא יחדש הרבה ויצריך הפעלה של פס ייצור משלו, מה שכנראה לא יחזיר את ההשקעה. הכרטיס הזה יזדקק לתמחור אגרסיבי כדי לזכות בנתח שוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מוכן לספר לי מה ימנע מה-X800GT להציג ביצועים דומים אם לא נחותים מה-X700P?

מבחינת הליבה הוא יותר חלש ממנו

רק בזכרון יש לו יתרון, ובכל זאת ה-X800NP לא פותח פער גדול על ה-6600GT למרות יתרון משמעותי בזכרון

מאיפה בדיוק הציפיות לכרטיס שבכלל יגיע לרמת הביצועים של ה-6600GT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMFG, dude, are you retarded or are you just pretending to be one?

ואני שואל... אתה טיפש?

ותלמד להתבטא יפה רפה שכל שחושב את עצמו מבין >:(

מישהו מוכן לספר לי מה ימנע מה-X800GT להציג ביצועים דומים אם לא נחותים מה-X700P?

מבחינת הליבה הוא יותר חלש ממנו

רק בזכרון יש לו יתרון, ובכל זאת ה-X800NP לא פותח פער גדול על ה-6600GT למרות יתרון משמעותי בזכרון

מאיפה בדיוק הציפיות לכרטיס שבכלל יגיע לרמת הביצועים של ה-6600GT?

what he said :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמינו לי ב ATI יושבים אנשים שהרבה יותר מבנים מהמגיבים בדיון הזה ובכלל בכל הפורום והם יודעים מה שהם עושים אולי עם מנסים להוציא שם רע לגדם GT ואולי יש מליון סיבות אחרות להוצאת הכרטיס הזה אז בוא לא ניהיה חכמים יותר מידי. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, מן הסתם גם אני חושב ככה...

אבל אל תשכח שדעתנו (של הקונים/גיימרים) גם חשובה, הרי בסופו של דבר על זה הכרטיס ייפול או יקום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...