חדש בעולם הלינוקס, זקוק לעזרה דחופה - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש בעולם הלינוקס, זקוק לעזרה דחופה

Raul

Recommended Posts

שלום :)

לאחרונה החלטתי שאני רוצה ללמוד ולהשתפשף בלינוקס (בנוסף לחלונות כמובן) וגיליתי שאין לי ממש מושג איך זה הולך שם...

אז אני זקוק לעזרתכם :

אני רוצה שתסבירו לי איזה גירסאת מומלץ להתקין, מאיפה, ומה ההבדל בין ללינדוס.

דבר שני, אם יש דברים חשובים שאני צריך לדעת לפני התחלת התהליך, אני אשמח לשמוע.

גם על תהליך ההתקנה ו/או העבודה אני אשמח לשמוע.

מצטער שזה כ"כ הרבה שאלות, אבל זה די דחוף...

תודה לכולם  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, באמת הייתי מציע לנסות קודם עם איזה live cd ואם אתה חושב שלינוקס מתאים לך להתקין.

באופן אישי אני ממליץ על פדורה www.fedora.redhat.com התקנה גרפית קלה, יחסית ידידותית למשתמש,ובאופן כללי הפצה מעולה.

אין משהו מיוחד שצריך לדעת כדי להתקין, ואם אתה לומד מהר, תוכל להסתדר עם בקלות(פעם ראשונה שהתקנתי , לקח לי לסדר ולהתקין את כל התוכנות שלי ולדעת איזה דברים אני צריך משהו כמו יום, עכשיו עושים את זה בשעה,ואני יחסית חדש,רק איזה חודש)

לינוקס לא "קשה" כמו שאנשים חושבים, זה פשוט טיפה שונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חה חה מה זה תמיכה קלה בעברית? למה לשגע מתחילים ?:)

ולא ממש ממש ממש לא freeware, זאת תוכנה חופשית, תוכנה חופשית זה אומר שיש לי את החופש לעשות איתה דברים

1. להריץ אותה

2. לשנות אותה

3. למכור אותה

וכו'.... באה עם הקוד מקור יחד מה שמאפשר לי לשנות אותה ולהתאים אותה לצרכים שלי גם אם אני לא מתכנת

המשמעות של תוכנה חופשית זה מה אני יכול לעשות עם התוכנה ולא כמה היא עולה, להפיץ את התוכנה בחינם זה כמובן חוקי אבל אין שום איסור למכור אותה

בתוכנה שהיא freeware אתה פשוט מקבל את אותה גירסה שהורדת ואתה יכול להישתמש בה אבל אין לך גישה לקוד מקור למשל, בנוסף אף אחד לא מבטיח לך שהגירסה הבאה לא תעלה כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינוקס עצמו (הקרנל, הבסיס) הוא open source מה שאומר קוד פתוח, חופשי כמו שכתבו מעליך,

בקשר להורדה חופשית זה קשור הפצה שאתה בוחר (כמו שהבנת יש מגוון הפצות) ולא כולם משוחררות בחינם, או לפחות לא כל הגירסאות שלהם.

יש מגוון דיי גדול של הפצות שדווקא כן ניתן להוריד ולערוך והכל בחינם.

יש את מנדריבה (מאנדרק) שלדעתי היא נמרחת מידי, מנסה להיות קלה בכוח.

יש את פדורה שזאת הגירסא הביתית והחינמית של רדהט.

יש את SUSE שזאת הפצה גרמנית שנובל קנתה אותה או זכויות עליה, אפשר להוריד רק חלק מהגירסאות שלה בחינם, www.novell.com (יש לך שם גם את SUSE וגם את NLD שזאת הפצה של נובל)

יש את אובנטו שהיא מבוססת דביאן גם היא בחינם ומאוד פופולרית בזמן האחרון, אתה יכול להתחיל איתה אבל לדעתי רוב המשתמשים שלה דיי מנוסים, www.ubuntulinux.org

יש עוד הרבה הפצות ואת רובם אתה יכול למצוא ב www.linuxiso.org

ההמלצה האישית שלי זה להתחיל מפדורה או SUSE שהם פשוטות אבל עדיין מקצועיות, וכמובן כמו שאתה יודע בשביל ללמוד חשוב לקחת את הדברים לעומק ולא ללכת תמיד בדרך הקלה.

בהצלחה במשך :)

כדרך אגב חוץ מהאתר וואזאפ שהזכירו קודם, יש גם את penguin.org.il ועוד מספר אתרים ישראלים מאוד ידידותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב להזכיר שההפצות כמו SUSE מוגדרות כהפצות שעולות כסף "באופן רישמי" מבחינת החברה, אם אני קניתי את ההפצה מותר לי להפיץ אותה בחינם לכל דורש וגם בתשלום, בנוסף את הקוד מקור תמיד אתה יכול לקבל בחינם ולבנות את ההפצה בעצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...