linux wont use my swap partition - help - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

linux wont use my swap partition - help

kawaii

Recommended Posts

anyway, after a reinstall of fedora 4 and manual partioning' i've noticed that my system doesnt use swap file.

my partitions are set up as follows:

/hda1(belongs to windows) ntfs

/hda2 as /boot 100mb size

/hda3 as / with 13gb

/hda4 size of 512mb, which should work as swap

problem is, that it doesnt

any ideas?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL אחי אתה לא צריך באופן קבוע להישתמש בזיכרון וירטואלי אלה רק במצב שיש לך חוסר בזיכרון פיזי

אחרי הכל שימוש בזיכרון וירטואלי הוא הרבה יותר איטי וגם הזיכרון שלך הוא 512 שזה באמת יותר מידי, יש לך 256 ככה שאתה יכול לשים לא יותר מ-300 מגה וירטואלי ואפילו ההיתי ממליץ על 200 כי אני רואה שאתה משתמש בגנום שהוא לוקח פחות משאבים מאשר KDE

אני רואה שהמערכת שלך לא לוקחת אפילו מאה מגה בראם ככה שאתה במצב טוב, שימוש בזיכרון וירטואלי הוא לא מטרה אלה "מקרה חירום" :)

אם אתה באמת חושש אתה יכול להקליד את הפקודה mount ולראות שהמחיצה של swap עגונה אם אתה לא בטוח לגבי זה

וינדוס פשוט לוקח לך וירטואלי תמיד כי תמיד חסר לו, ניסיתי לבטל וירטואלי כשאני עם ג'יגה ראם בוינדוס והוא לא יכול להפעיל כלום כי היה צריך וירטואלי

בלינוקס אני על ג'יגה ראם ללא זיכרון וירטואלי בכלל - זה פשוט יותר מהיר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lol, i know, but when i start a whole lot of apps( as i tend to do) my gets slow and mem usage goes way way up...so i think i'd want that swap, just in case.

anyway. i typed 'mount' and i dont see my swap mounted there. how do i mount it?

also, my fstab shows no sign of a swap....

this is odd. -__-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להוסיף ב-fstab את השורה שטוענת את swap בעלית המערכת

#/dev/hda2       none      swap      sw           0 0

ככה זה נראה אצלי, שים לב ששמתי רישתית כדי שהוא לא היתיחס לשורה הזאת כי אין לי צורך בזיכרון וירטואלי כשיש לי ג'גה ראם

כמובן צריך להוריד את הרישתית ולשנות את ההתקן שאצלי הוא hda2 להתקן שלך :)

דרך אגב יצרת מחיצת swap בהתקנה?

אתה יכול לבדוק את זה גם עם הכלי fdisk עם הפקודה cfdisk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

somehow, my fstab seems ok now, but still no swap...

/dev/hda4       swap          swap  defaults    0 0

at boot it says "line 8 of fstab is bad" (line 8 being the line that above)

yes, of course i've created it during the install.

btw, some how fdisk or cfdisk work work....

says command not found.

***edit***

i got it! used a live gentoo cd to check with fdisk....hda4 was a logical partition created by the os, and hda5 was the swap. thanks anyway :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...