בעיה עם התקנת מערכת הפעלה על מחשב חדש. - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם התקנת מערכת הפעלה על מחשב חדש.

Dr. Computer

Recommended Posts

אתה צריך לדעת איך ההרד דיסק שלך מחובר. כרגע זה נראה כאילו הצורב שלך מחובר כ- Primary Master, מה שמעלה תהיות האם הדיסק הקשיח מחובר כ-slave או כ- Secondary Master... או שאולי ל-SATA או RAID.

אני מציע שתפתח את החוברת של הלוח אם שלך, תפרק את המחשב ותבדוק בדיוק לאן מחובר ההרד דיסק.

אגב, זאת הפעם השניה שאתה מקפיץ את הדיון הזה, ואת הכותרת עוד לא שינית. אני מפנה אותך להודעה הראשונה שלי בדיון הזה ולחוקי הפורום. הסיבה היחידה שאני לא נועל את הדיון, היא הרצון שלי לעזור לך, אבל אם לא תלמד להמתין בסבלנות לתשובה ולכתוב כותרות נורמאליות (או לתקן אותן), זה לא יביא אותך רחוק פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אתה גנוב ! כבר נתנו לך את הפתרון והתשובה רק היית צריך לעשות למה לא שאלת איך או תגיד שאתה לא יודע יתנו לך תשובות מפורטות יותר :

בקיצור ה Windows לא הותקן אצלך משום שהכונן היחידי שהוגדר אצלך במחשב הוא ה CD ROM הפעולות שהיית צריך לעשות הם :

1. להיכנס ל וקטגוריה שבה מופיעים לך כל הכוננים וכ'ו ולשים הכל על מצב AUTO בינתיים

2. לשמור ולצאת ולבדוק אם הוא מזהה לך הארד דיסק בכלל אם לא

אז אתה מכבה את המחשב בודק אם ההארד דיסק שלך מחובר כמו שצריך כבל ללוח אם וכבל להארד דיסק ואז ל CDROM ובודק אם ההארד דיסק

מוגדר כ PRIMERY MASTER ז"א יש ג'מפרים על ההארד דיסק שמגדירים לו את המיקום שלו ואם הוא סותר אז הוא לא יזוהה בביוס !

ואחרי זה היית צריך לבדוק בביוס וואלה לפי דעתי אם זה עדיין לא היה מזהה אז יש לך בעיה בכבל של ההארד דיסק או שההארד דיסק הוא באמת סוג

של SATA או RAID שעם זה אין לי ניסיון .... בכל אופן היה שווה להתאזר בסבלנות ולנסות לבד מאשר לצרוח כמו תינוק שלא עוזרים לך ולא ללמוד כלום בסופו של דבר ...

בהצלחה עם המחשב ... בייי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יא קקה ( ;D), יש לך בעיה בהבנת הנקרא או משהו כזה?

כי אם הייתי יודע לקרוא היית רואה שכבר הצהרתי כאן שהכל שם ב- כבר מוגדר על AUTO.

ודבר שני, כדי להיות בטוח באמת בדקתי את החיבורים של הדיסק הקשיח, והוא נראה מחובר כמו שצריך. (למרות שאני לא כ"כ מבין בזה..).

מוגדר כ PRIMERY MASTER ז"א יש ג'מפרים על ההארד דיסק שמגדירים לו את המיקום שלו ואם הוא סותר אז הוא לא יזוהה בביוס !

ודבר שלישי, את הקטע הזה לא הבנתי מה אתה רוצה בו.

ודבר רביעי- כן! הדיסק הקשיח שלי הוא מ-SATA. הרי ברור שכך, לא?

מחשב חדש, אז ברור שהוא SATA.

מה, ואם הוא SATA אז זה משהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אם זה SATA לא יודע כי אין לי אבל

בקשר לחלק שלא הבנת בוא אני אסביר :

יש לך לוח אם + כבל של הארד דיסק + הארד דיסק

לכבל 2 קצוות וחיבור באמצע

להארד דיסק יש 3 מצבים שאותם אתה קובע בעזרת ג'מפר שמתחבר ליד איפה שאתה מחבר את הכבל :

1. Slave

2. master

3. cable select

עכשיו שים לב ה PRIMERY זה אומר כבל ראשי הכבל השני שתחבר יקרא SECONDARY הרי אתה יכול לחבר 2 כבלים בדר"כ ללוח אם, בדר"כ הזה שמתחבר להארד דיסק עם כונן C שעליו ה יהיה PRIMERY MASTER שזה אומר שהוא יהיה הראשון ברשימה של הכוננים בביוס ההארד דיסק הבא שתחבר לאותו כבל יהיה PRIMERY SLAVE ובכבל השני (SECONDARY) כנ"ל חיבור אמצעי MASTER חיבור אחרון SLAVE .

אין הבדל בין המצבים מבחינת ביצועים אם אתה משתמש באותו כבל.בקשר לבעיה שהייתה לך : אם תשים את הג'מפר של ההארד דיסק לדוגמא במצב Cable select המצב יהיה כזה

שלכבל יש 3 יציאות אחת ללוח אם היציאה הבאה (האמצעית) היא ה MASTER והבאה היא SLAVE במצב הזה הסיכוי שההארד דיסק שלך לא יזוהה בכלל לא ממש גדול כי מקסימום ההארד דיסק יזוהה ב SLAVE ולא בMASTER אבל ופה יכולה להיות התקלה שהייתה אצלך במחשב והיא אם תשים את הג'מפר על MASTER ובכבל המיקום של ההארד דיסק הוא SLAVE אז ההארד דיסק לא יזוהה ע"י הביוס אבל מכיוון שהוא קיים במחשב כל תוכנה הסורקת יכולה לזהות אותו אף על פי שאינו מחובר ! ופה באה מערכת ההפעלה של הווינדוס שבהתחלה עשית NEW PARATION איתה ונכון היא קיבלה את הקבצים אבל ברגע שעשית ריסט הוא התחיל מחדש כאילו לא היה ולא נברא וזה בגלל שהוא לא מכיר שיש הארד דיסק . ואז הוא אומר לך Press any key to boot from cd rom ....

ואתה לא לוחץ על כלום ומצפה שווינדוס יעלה כרגיל אבל אין הארד דיסק שהמחשב שלך מכיר ויודע לקחת ממנו את הקבצים על מנת להתחיל\להמשיך את ההתקנה של וזה בדיוק המצב שהיה לך ... אני אישית חושב שזאת הבעיה תשאל את הטכנאי בחנות או מקסימום תבקש ממנו לבדוק את העניין מקווה שעזרתי לך להבין ...בהצלחה!~!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת.. לא ממש הבנתי, זה קצת קשה להבין את זה על רגל אחת.

אבל בכל זאת- כל הכבוד אחי על ההשקעה- באמת. :yelclap::xyxthumbs:

בקשר לחלק האחרון שם- Press any key to boot from cd

עד עכשיו- כשפירמטתי והתקנתי על המחשב הישן, והכנסתי את הדיסק על מנת לבצע את הפעולות האלה- באמת אתה רואה שם כשהמחשב עולה את השורה הזו- Press any key to boot from cd .

אבל המחשב מביא את השורה הזו רק כאשר הוא מזהה שיש דיסק ב-CD-ROM.

אם אין דיסק- אז הוא לא רושם כלום, אלא עולה ישר מהווינדוס.

כמובן שכדי לעלות דרך הדיסק אנחנו חייבים ללחוץ על  any key , ואם לא לוחצים- אז הוא עולה דרך הווינדוס.

זה מה שאני מכיר מהמחשב הישן.

מה שקרה במחשב החדש- בלי קשר לזה שיש דיסק ב-CD-ROM או אין, המחשב, כשהוא עולה, רושם רק את ההודעה הזו- _Boot from CD

ככה. ואם הוא מזהה דיסק, הוא עולה דרכו, בלי קשר לזה שלוחצים על מקש כלשהו או לא!!

הוא פשוט עולה דרך הדיסק!!

ואם הוא לא מזהה דיסק- אז בכל מקרה הוא גם רושם את ההודעה הזו- _Boot from CD, ואז רואה שאין כלום, ואז הוא רושם עוד כמה שורות בקשר ל-NVIDIA , וגם משהו בקשר ל- (למרות שבכלל יש לי מעבד AMD  :screwy:).

ואז רשום משהו על - Exit from ... וזהו.. ואז הוא פשוט נתקע ולא עושה כלום!!!

אתה יכול להשאיר אותו ככה במשך שבוע והוא ישאר באותו מצב.

אתה מבין אחי? שתבין, כל זה קורה גם אחרי שאני פירמטתי את אחת המחיצות שיצרתי והדיסק העתיק קבצים להארד דיסק!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קיבלתי היום את המחשב.

האמת הייתי היום ממש בחנות כדי לבדוק שהכל עובד כמו שצריך.

דיברתי עם הטכנאי והוא אמר לי שבאמת, כמו שהרבה אמרו פה, ההגדרות ב- לא היו נכונות.

(מממ...מעניין, מביאים לי מחשב חדש עם הגדרות לא נכונות :pissed:  :bash::screwy:)

צוחק... :lol::)

כלומר היה מוגדר שם כאילו המחשב שלי הוא במערך של RAID והטכנאי שינה את זה.

אתם זוכרים את מה שהבאתי מקודם, רשמתי מה מופיע לי בדיוק ב- CMOS Feature-

{IDE CHANNEL 0 Master {Sony CD-RW

{IDE Channel Slave {None     

{IDE Channel 1 Master {None

{IDE Channel 1 Slave {None

לפי זה- הצורב מוגדר כ- MASTER.. :nixweiss: מה שהתברר לי עכשיו כדבר לא נכון..

והיום ראיתי בביוס שנוספו לשם עוד 4 שורות בסגנון הזה.

וב- MASTER הופיע ה- HD. כמו שהיה צריך להיות מהתחלה..

האמת, טוב שלקחתי את זה למעבדה, לא ממש הכרתי את הביוס כמו שצריך(חוץ מה-Boot Priority), והייתי יכול להרוס יותר מאשר לתקן ;)

מה שחשוב זה, שבעזרת השם, סוף סוף אני יכול להתחיל להנות מהמחשב החדש שלי :silly:

אז תודה רבה לכולם, כל מי שניסה לעזור :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח בשבילך שהמחשב עובד, אבל למה ביקשת מכולם עזרה אם בסוף לא השתמשת בה ושלחת את המחשב לטכנאי.

במיוחד שבדיעבד כל התשובות היו נכונות (אם אני לא טועה כולם דיברו על הגדרה לא נכונה בביוס).

בכל מקרה תעיף מבט בביוס פתח את החוברת שקיבלת עם הלוח אם ותקבל רושם כללי על איך הביוס אמור להיות ככה שלהבא לא תיפול על אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...