בעיה עם התקנת מערכת הפעלה על מחשב חדש. - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם התקנת מערכת הפעלה על מחשב חדש.

Dr. Computer

Recommended Posts

אהלן.

ניסתי הערב להתקין את על המחשב החדש שלי. המחשב חדש לגמרי, לא היה מותקן אצלו כלום לפני כן.

(אני חייב לציין שאני יודע איך לפרמט ולהתקין את ה- בקלות, כבר עשיתי את זה בערך  800,000 פעם במחשב הישן אם לא יותר).

אז זה מה שעשיתי- הכנסתי את הדיסק של הווינדוס עם הפעלת המחשב, והמחשב עלה דרכו.

הגעתי למקום הזה שצריך ליצור מחיצות על ה- unpartiotioned space. יצרתי שתי מחיצות.

(עכשיו, ראיתי גם ראיתי שנוצרה כנראה בטעות עוד מחיצה- עם 8 מגה בייט, מישהו יודע איך אני מבטל אותה ומצרף אותה אל אחת משתי המחיצות האחרות?)

אבל זה לא הדבר החשוב.

בקיצור, אומרים שם אחר כך להעביר את הסמן על המחיצה שאני רוצה להתקין בה את הווינדוס ואז ללחוץ enter. יפה. זה מה שעשיתי. ואז, המחשב אמר לי שהמחיצה הזו היא לא מפורמטת ( :nixweiss:) וצריך לפרמט אותה. בסדר. עשיתי פירמוט עם NTFS. ומיד כשמסתיים הפירמוט, כמו שכולנו יודעים, הדיסק מתחיל להעתיק קבצים אל המחיצה, ומיד אחר כך המחשב מופעל מחדש. עכשיו הגענו לבעיה.

תמיד כשאני מתקין את הווינדוס על המחשב הישן, אחרי שהדיסק של הווינדוס מעתיק קבצים אל המחיצה והמחשב מופעל מחדש, אני מיד נכנס ל- וקובע שה- CD-ROM יופעל רק כאפשרות שלישית.כלומר אחרי ההארד דיסק. ואז ההארד דיסק עולה ואז משם ממשיכה ההתקנה הרגילה של הווינדוס .

מה שעשיתי פה, במחשב החדש, אחרי שהדיסק העתיק קבצים למחיצה שבחרתי והמחשב הופעל מחדש- היה בדיוק אותו דבר, פשוט נכנסתי לביוס וקבעתי

שה- CD-ROM יופעל רק כאפשרות שלישית, אבל במקום שהמחשב יעלה דרך ההארד דיסק ונמשיך בהתקנה הרגילה כמו תמיד, דווקא הדיסק של הווינדוס עלה ואז התבקשתי לעשות F8 ובלה בלה בלה... וכל זה, וכל פעם התהליך חזר על עצמו.

כלומר אף פעם לא הגעתי להארד דיסק שם שההתקנה של הווינדוס ממשיכה דרכו.

מישהו אולי יודע מה הולך כאן?

עזרו לי בבקשה, מה עשיתי לא נכון? מישהו יכול להאיר את עיני? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמוך עלי. אני מבין את זה.

בפעם הראשונה באמת לא רציתי לגעת ב-. אני יודע שבכל מחשב, למרות שקובעים ב- שהמחשב יעלה קודם דרך ה- CD, אז הוא אומר לך-

"press any key to boot from cd" ואם לוחצים משהו, אז הוא עולה מהדיסק, ואם לא לוחצים כלום- אז הוא עולה דרך ההארד דיסק כרגיל.

הבעיה כאן שאני בכלל לא קיבלתי הודעה מסוג כזה: "press any key to boot from cd".

המחשב עולה בכל מקרה דרך ה-CD, גם כשאני לא נוגע בכלום. ואם אני לא מכניס שום CD, אז המחשב סתם נתקע איפשהו וזהו.

ותאמין לי, גם את זה ניסתי. עשיתי את זה איזה 4 פעמים- אחרי שהדיסק העתיק קבצים והמחשב עלה מחדש, מיד אז הוצאתי את הדיסק, אבל המחשב פשוט לא עשה כלום. אז ניסתי איזה מאה דרכים אחרות אבל שום דבר לא עובד.

מישהו אולי יכול לכתוב איזו תגובה מקצועית כמו שצריך ולהאיר את עיני לגבי הבעיה כאן?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחים שלי, עזרו בבקשה!!

למה המחשב לא עולה דרך ההארד דיסק?

תראו, כשהמחשב עולה, אחרי כמה שניות אני רואה שכתוב- "_Boot from CD"

כמובן הקו התחתון מגיע אחריו, אז אם הוא מזהה את הדיסק של הווינדוס- אז הוא עולה דרכו כל פעם מחדש, בלי קשר לזה שהדיסק העתיק קבצים רק לפני כמה רגעים..

אם הוא לא מזהה כלום- הוא פשוט רושם שם כמה משפטים ונתקע פתאום...

אולי המידע הזה יוכל לעזור איכשהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אין שום סיבה הגיונית להקפצת דיון אחרי מספר שעות שלא קיבלת תשובה. אחרי יומיים או שלושה - הייתי יכול להבין. אבל אחרי חמש שעות? למה אתה חושב שהשאלה שלך יותר חשובה מהשאלות של כל שאר האנשים?

וזה מביא אותי לעניין הכותרת. אם זו לא שאלה של חיים ומוות, זה לא דחוף. ואם זו כן שאלה של חיים ומוות, אני מקווה מאוד שלא תבוא איתה לפורום ותחכה לתשובה.

ועכשיו, אחרי המקלחת הקרה, ניגש לעניינינו.

קודם כל, אין שום סיבה לשנות את רצף ה-boot במהלך ההתקנה של .

דבר שני, נשמע לי כאילו משהו לא בסדר בדיסק הקשיח שלך... אתה בטוח שהוא מוגדר כמו שצריך ב-cmos? אתה מצליח לגשת אליו עם דיסקט Boot או אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש MOOOSHE אמר, כנראה ההגדרה שלך בCMOS שגויה.

מנסיון אישי אצל חבר במהלך התקנת הWIN על מחשב חדש נתקלנו באותה בעיה (מעין לולאה אין-סופית של התקנה מהדיסק).

בכל מקרה, מסתבר שהוא התעסק עם ההגדרות בביוס ככה שלמחשב לא היה שום כונן מוגדר. תוודא באמת שההרדיסק שלך מוגדר כמו שצריך (בדרך כלל עדיף להשאיר על AUTO את ההגדרות) ואני מאמין שהבעיה תיפטר. אם זה לא המקרה אז כנראה שיש לך בעיה יותר רצינית בHD (או שהוא בכלל לא מחובר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בדיוק CMOS?

ואיך אני בדיוק מגדיר נכון את ההארד דיסק?

(ההארד דיסק חייב להיות בסדר, עובדה שתחילת ההתקנה, לפני שהוא מעתיק קבצים להארד דיסק, אז יש אפשרת של פורמט, ואז הוא מציג לי באמת את נפח הההארד דיסק כמו שצריך..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא מעתיק כביכול את קבצי ההתקנה לא אומר שההרדיסק מוגדר כראוי (שוב מניסיון בלבד).

לפי מה שאני זוכר (סלח לי שאני לא נכנס לביוס לבדוק כי אני עכשיו באמסטרדם) יש משהו כמו General Setting בו מגדירים את הכוננים הקשיחים שמחוברים למחשב פשוט תכנס לביוס ותבדוק (בדרך כלל זה ההגדרה הראשוה בביוס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסתי שם ל- CMOS Features והיה כתוב שם ארבע שורות.

למעלה היה כתוב התאריך

מתחת היתה כתובה השעה.

ואז-

{IDE CHANNEL 0 Master {Sony CD-RW

{IDE Channel Slave {None

{IDE Channel 1 Master {None

{IDE Channel 1 Slave {None

כשאני לוחץ enter כל כל אחד מהם, ישנם שתי שורות שם שבסוף כל אחד מהם כתוב בסוגריים Auto.

אז זה אומר שהכל מוגדר כמו שצריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה שרשום לך ... תשנה (בדרך כלל משנים עם +/- או PGUP/PGDN או אפילו ENTER) עד שאתה רואה שמוגדר לך הHD.

מצטער שהתשובה לא יותר מפורטת פשוט אני עכשיו בהולנד ואין הרבה זמן....

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "תשנה"? מה לשנות?

איך אני אדע שה- HD יהיה מוגדר כמו שצריך?

בכל מקרה, לחצתי enter על ה- {IDE CHANNEL 0 Master {Sony CD-RW

וקיבלתי את השורות הבאות:

[iDE HDD Auto Detection [Press Enter- (כשאני לוחץ כאן enter, אז נפתח חלון קטן שאומר שהוא בודק את ה- HD ואחרי שתי שניות נעלם)

[iDE Channel 0 Slave [Auto

[Access Mode [Auto

ולמטה רשום Capacity, Cylinder ושאר השטויות האלה.

מה אני עושה עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב.

מה הולך כאן? לאף אחד לא אכפת ממני?

איפה כל התותחים של הפורום? אף אחד לא יודע איך פותרים את הבעיה?

קשה לי להאמין...

בכל מקרה, אולי זה קשור איכשהו למפרט המחשב שלי?

יש לי מעבד 3000 ולוח אם GA-K8NF

אולי הם לא מתאימים לווינדוס שאני מנסה להתקין?

אולי צריך גירסה מיוחדת של שתתאים למעבד?

יכול להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שההרד דיסק שלך משום מה לא מזוה ב ,

אולי תנסה לבטל קודם כל אפשרויות של RAID כי סביר להניח שאתה לא משתמש בהם,

ותבדוק שהוא יזהה את ה HD בביוס, לפי מה שזה נראה הוא לא מזוהה לך בביוס,

באופן אוטומטי ה אמור לזהות אותו, אין צורך בהגדרות ידניות של מספר הצילינדרים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...