נאס"א תיצור פיצוץ בכוכב שביט בארבעה ביולי - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נאס"א תיצור פיצוץ בכוכב שביט בארבעה ביולי

topgun

Recommended Posts

אם הכל יילך כמתוכנן, החלל דיפ אימפקט ישחרר גשוש בגודל של חבית יין ל"מבצע התאבדות" לעבר כוכב השביט טמפל 1, שיימצא במרחק 130 מיליון קילומטרים מכדור הארץ בעת ההתנגשות.

"מדובר בקליע שינסה לפגוע בקליע שני באמצעות קליע שלישי במקום הנכון ובזמן הנכון", אמר ריק גרמייר, מנהל הפרוייקטים במעבדת ההינע הסילוני של נאס"א בפאסדינה. המדענים מקווים שההתנגשות, האמורה להתרחש בארבעה ביולי (יום העצמאות האמריקאי) ייצור בפני השטח של השביט מכתש גדול די הצורך לחשוף את הליבה שלו ואולי לספק רמזים לגבי מקורה של מערכת השמש.

http://news.walla.co.il/?w=/5/737189

עוד מידע + סרטון מהאתר של נאסא:

http://www.nasa.gov/externalflash/deepimpact_front/index.html

אם הכל ילך כמתוכנן, יתכן שנוכל ללמוד מהפגיעה על ראשיתה של מערכת השמש, והיקום...

שביטים הם בין העצמים היותר מסתוריים בחלל, והם גם בין העתיקים ביותר - מה שיכול לטמון בחובו הזדמנות לקבל הצצה על איך הכל התחיל.

מעבר לזה, שביטים הם בעלי משמעות עצומה גם בגלל המשא שיתכן שהם נושאים. אחת הסברות לגבי הווצרות חיים על כדה"א היא שהתנגשות של שביט הביאה איתה אורגניזמים מפלנטה אחרת, ובכך גרמה להווצרות חיים בכוכב הכחול שלנו.

אם יוצא לכם להיות בארה"ב ב-4 ביולי (יום העצמאות שם), תסתכלו למעלה ב-1:52 בלילה...  :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם לא נהייה שם... בטח יהייה קשה נורא לראות את זה יהיו הרבה זיקוקים. בכל מקרה, בטח יצלמו את זה אז נוכל לראות את זה(ואוליע גם יפיצו את הצילום מקרוב של החללית הקטנה ששולחת את הפצצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתכוון לעקוב אחר הבהירות שלו שעלולה להשתנות בעקבות הפיצוץ :) כרגע היא סביבות 10+ בתקווה שתתבהר קצת יותר.

עם טלסקופים קטנים (4" ומעלה ניתן להבחין בו).

skymap_north.gif

עוד משהו נחמד אודות Tempel 1:

Comet Tempel 1 surprised observers on June 22nd when a jet of gas and dust suddenly erupted from the comet's nucleus. See the movie.

:xyxthumbs:

צפו לעידכונים 8)

ד"א,

הערב ה-ISS תעבור בבהירות בהירה למדיי וניתן לצפות בה בקלות :)

Satellite           Starts           Max. Altitude            Ends
Name   Mag     Time  Alt.  Az.    Time  Alt.  Az.         Time  Alt.  Az. 
ISS   -0.9     20:14:55 10° SW    20:17:43 70° SSE      20:20:43 10° NE 

calwmldj8wu.gif

תהנו :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו אותי משמות מסובכים שכאלו. (למרות שהסברים מבורכים)

תנו לי שעה, יום, וכיוון להסתכל אילו, ואני מבטיח :) (אם אני אצליח לחבר תמצלמה לטלסקופ של חבר :| ) (ואני מדבר על ה ISS, כפי שהבנתי מההודעה הראשונה, אין טעם לחפש את השביט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...