מה דעתכם על הרמקולים הבאים ? - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על הרמקולים הבאים ?

Check_Point

Recommended Posts

זה עדיין לא מסביר את המשפט "רציתי לדעת מה דעתכם על הרמקולים בתור ?".. כאילו מה, האפשרות השניה היא להגיד מה דעתנו עליהם בתור מכונת כביסה?

אבל מילא.. שיהיה..  :P

אתה צודק, המשפט לא מנוסח היטב, אך הסברתי את עצמי בסוף העמוד הקודם.

ולסיכום - להזמין או לא ?

כמו שאמרתי יש לי כרטיס קול Audigy 2 . (לא zs)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות ששלוב של רמקולי כאלה של מורל ( BETA5.1) עם מגבר סביר (YAMAHA RX-V793) יהיו אלטרטיבה יותר טובה באותו מחיר??

ואיזה דגם של יש למחשב ובאיזה חנות??

תלוי למה אם אתה בנאדם אשר משמיע להרבה אנשים אז אני חושב שזה יהיה יותר טוב אבל אם אתה אוהב לשמוע לבד אז תמיד האוזניות ייתנו יחס של מחיר לתמורה יותר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי השקעה ברסיבר+רמקולים סביבות ה2500-3000 תתן תוצאה הרבה יותר טובה.

אין מה להשוות בין רמקולים למחשב שלמגבר שלהם אחוז עיוות גבוה יחסית ורמקולים יותר חלשים מאשר לרסיבר שיש לו אחוז עיוות נמוך מאוד יחסית וגם רמקולים הרבה יותר עוצמתיים.

(ועכשיו תגידו שאין קשר בין העוצמה של הרמקול לאיכות שלו, זה אולי נכון בווליום בינוני - נמוך, אבל חלש מן הסתם ייתן איכות נמוכה יחסית בווליום גבוה)

שוב, לדעתי עדיף בהרבה רסיבר + רמקולי מדף. הרבה יותר נוח להשתמש ברסיבר וגם לדעתי זה ייתן לך איכות טובה יותר מרמקולים למחשב ולא רק בווליום גבוה...

עכשיו צריך רק לבחור רסיבר+רמקולים שייתנו איכות טובה ביחס למחיר הנמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה להשוות בין רמקולים למחשב שלמגבר שלהם אחוז עיוות גבוה יחסית ורמקולים יותר חלשים מאשר לרסיבר שיש לו אחוז עיוות נמוך מאוד יחסית וגם רמקולים הרבה יותר עוצמתיים.
האחוזים האילו לא אומרים כלום. למגבר שלי יש אחוזי עיוות עצומים (שפורפרות) הוא עדיין נשמע מעולה.
ועכשיו תגידו שאין קשר בין העוצמה של הרמקול לאיכות שלו, זה אולי נכון בווליום בינוני - נמוך, אבל חלש מן הסתם ייתן איכות נמוכה יחסית בווליום גבוה

לא נכון. יש חלשים מאוד שכמעט ולא מזייפים לקרת הסוף של היכולת שלהם. אני במקרה שמעתי 6W (עם תיבה סגורה) שממלאים בקלות חדר ענק (את כל הבית למען האמת שהוא 3 קומות. אבל בוא נדבר רק על חדר ההאזנה) בעוצמה אדירה ללא שום עיוות (לפחות לא כזה שאני שמעתי. ולמרות שאני לא מתיימר להיות בעל שמיעה אבסולוטית, אני משוכנע שאם אני לא שמעתי שום עיוות אז סביר להניח שהוא כמעט ולא קיים - אם בכלל).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמקולים מעולים במחיר טוב !

קשה למצוא רמקולים 5.1 טובים יותר במחיר הזה (גם לא רסיבר + רמקולים)

אידיאלי למחשבי

יצא לי לראות סרט ממקרן בשילוב הרמקולים האלה , בהחלט חוויה , מרשים מאוד !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לLipa כתבת הכל אבל שכחת לציין על אילו אתה מדבר!?

לAnatoli אין ספק שלך יש הרבה יותר ניסיון ממני בתחום הסאונד אבל תסכים איתי שברוב המקרים (כלומר רמקולים בינוניים שלא עולים הון) הרמקול מתחיל להתעוות כשהוא מגיע לקצה. למשל הרמקול 6W שהבאת כדוגמא (שאגב מסקרן אותי לדעת קצת יותר פרטים עליו) אני משער שהוא לא זול כ"כ וזה לא משהו שכיח שרמקול כה חלש מגיע לעוצמות גבוהות ושלא לדבר על זה שהוא שומר על איכותו ואני גם בטוח שהמגבר שפורפרות שלך לא זול :P

אפילו שנחשבים לאיכותיים יחסית ומחברות טובות מתעוותות כשמגיעים קרוב לקצה גבול היכולת שלהם.

אני עדיין חושב שרסיבר+זוג ב2500-3000 ייתן איכות טובה יותר במיוחד בווליומים גבוהים ובכלל יגיע לעוצמות הרבה יותר גבוהות מאשר זוג עם מגבר פנימי למחשב ב2k, חוץ מזה שללא ספק רסיבר הרבה יותר נוח לעבוד איתו ונותן הרבה יותר אפשרויות (אלא אם יש בעייה של מקום). אבל מכיוון שלא שמעתי אף פעם רמקולים עם מגבר פנימי ב2kש"ח אז ייתכן מצב שאני טועה.

אגב, שאלה קצת מבלבלת, אם נניח ישנם רמקולים או מגבר מסויימים שנחשבים לאיכותיים מאוד אבל הנתון של הsnr נמוך מאוד יחסית או שהTHD גבוה יחסית אז איך זה שקורה מצב שכזה? שכן אם הרמקול/מגבר הוא איכותי אז למה הנתון של הsnr או הTHD שלו אומרים אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמקול מתחיל להתעוות כשהוא מגיע לקצה.

זה לא מדויק וזו בדיוק בנקודה שלי. יכול להיות חלש שיעוות רק בקצה של העוצמה שלו לכן תוכל להגיע יחסית רחוק בלי לשמוע עיוותים. עם זאת, יכול להיות מאוד חזק שמעוות מאוד מוקדם. ואז כל העוצמה שלו לא שווה כלום. זו הנקודה שניסיתי להעביר.

מסקרן אותי לדעת קצת יותר פרטים עליו

זה 1WAY עם דרייבר של משהו כמו 6.5אינץ', עם ספרה כפולה (עיגול מתכת אטום אחד בתוך השני) כשהדבר היחיד שיוצא ממנו זה האלמנט עצמו והחיבורים של הרמקול. הרמקול עצמו בגודל של כדור 7 בערך (כדור כדורסל - הערכה שלי, לא השוותי בדיוק) ועומד על מעמדים דקים ממתכת (2 במספר).

...הsnr נמוך מאוד יחסית או שהTHD גבוה יחסית אז איך זה שקורה מצב שכזה?

יש דברים חשובים יותר מנתונים. העיוותים עד גבול מסוים לא משנים כי ממילא לא תצליח לשמוע אותם בדיוק שכזה. כמו כן, מגברי שפורפרות לדוגמא אומנם מעוותים את הצליל, אך הם עושים זאת בצורה כזו שקשה להבחין בה. הסיבה היא שהאוזן שלנו מעלימה בעצמה חלק מהעיוותים (עד עוצמה כלשהי), כך שעיוותים חלשים יחסית הינם בלתי אפשריים (או לפחות כמעט בלתי אפשריים לשמיעה). מעבר לכך, רמקול עם נצילות גבוהה למשל, לא בהכרח יפעל טוב עם כל מגבר. רמקול עם SNR גבוה יבליט כל פרט קטן ביותר שהוא יקבל. לכן, אם תחבר אותו למגבר לא טוב, ותשלח לו אות עם קצת רעשי רקע, הרמקול יבליט אותם בצורה מאוד מורגשת.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...