Red Hat vs. Fedora Core - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Red Hat vs. Fedora Core

borg

Recommended Posts

תודה! 8)

נראה לי שענית לי השאלות שהיו לי. :xyxthumbs:

קרוב לוודאי שיהיו לי שאלות נופות בהמשך. :)

לגבי ממשק גרפי, אני מאוד קשור לעכבר שלי (הוא מאוד חמוד), כך שיהיה לי מאוד קשה להיפרד ממנו. ;)

mus012.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חח בהצלחה!

אם כבר ממשק גרפי תשים לב לאתרים הבאים, רק בגללם שווה ממשק גרפי

http://www.kde-look.org/

http://www.gnome-look.org/

אני מאמין שבפדורה תקבל את גנום, אני אישיתי חולה על המראה של KDE אבל מה לעשות שהוא חונק לי תמחשב, אז אני לא מרבה להשתמש בו.

חפש עוד מידע בנושא FLUX ועוד כמה מנהלי ששכחתי את שמם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

borg, yum and emerge do the same thing. only the name is different(and well, the syntex)

yumex will be included in future versions of fedora(or atleast, thats what i heard)

fedora is quicker to install then winxp, thats true :P

if you have questions, PM me, or post them here, we'll be glad to help

and no need to say goodbye to your mouse..you will use it. (ever tried playing -sa without one?) so no need to worrie.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

guypld,

אני מכיר את שני האתרים האלה.

אהבתי את ה-Screenshots של הממשקים הגרפיים של GNOME ו-KDE. :xyxthumbs:

יצא לי לשחק קצת עם שני הממשקים האלה בהפצות שונות של Live-CD.

לא מצאתי Live-CD של Fedora. כנראה שאין כזו גירסה, חבל.

יתכן ו-GNOME הוא ברירת המחדל של Fedora, אבל נראה לי שפדורה תתקין לי גם את KDE, כך שתהיה לי אפשרות בחירת (בהתאם למגבלות של המחשב).

בתור התחלה, אני אסתפק ב-GNOME וב-KDE. את Flux, Ion ואחרים אני אשאיר למועד יותר מאוחר.

kawaii,

yumex לא כלול בפדורה 4? מדובר בתוכנה חדשה (פדורה 4 רק עכשיו יצאה)?

הדבר ממנו אני חושש בהתקנה של של זה מחיקה של מחיצות בטעות במהלך ההתקנה.

אני יודע שההתקנה של לינוקס כוללת כלי ליצירת מחיצות חדשות ולשינוי גודל של מחיצות, אבל זה לא דבר שאני אוהב לעשות במהלך התקנה של מערכת הפעלה (אני גם לא משתמש בכלים שמצורפים להתקנה של XP). אני מעדיף להשתמש ב-Norton Partition Magic וב-Acronis Partition Expert, ולהתקין את מערכת ההפעלה על מחיצות שהגדרתי מראש. עם זאת, אני לא יודע איך התקנה של מתנהגת, והאם היא תסכים להתקנה על מחיצות קיימות מבלי התערבות מצידה בנושא של מחיקת ויצירת מחיצות.

עדיין לא סיימתי את ההורדה של . אני משער שזה יקח עוד זמן מה (אני מתכוון להתקין מספר הפצות שונות של במקביל) שאותו אני אנצל ללימוד נוסף של לינוקס.

לקראת ההתקנה של לינוקס בפועל יהיו לי שאלות נוספות (בטח יהיו לי עוד שאלות גם קודם לכן).

לגבי GTA-SA, אני מעדיף משחקים בסגנון של (אבל לא בפנטיום 2 שלי). :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלי המחיצות של נורטון הוא מצויין, תכין דרכו מחיצות כך:

1. מחיצת המערכת - EXT3

2. מחיצת SWAP (מסוג SWAP) בערך פי 2 מהזכרון שיש לך (ואם זה 512 אז תשים זהה).

3. מחיצת BOOT בערך 100 מגה.

ומחיצה אחרונה תשאיר של חלונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיצת מערכת היא המחיצה בה אני מתקין את ביחד עם כל התוכנות שלו. אני מניח ש-8GB יספיקו (צריך יותר, אפשר פחות?). למה EXT3 ולא Reiser FS?

מחיצת ה-Swap משתמשת בפורמט שנקרא פורמט Swap (יש לי 512MB, אני מניח ש-768MB יספיקו, אולי 1GB)?

מחיצת Boot צריכה להיות בפורמט EXT2 או EXT3?

המחיצה האחרונה תהיה בפורמט של FAT32 או Reiser FS.

אני מניח שאין חשיבות לסדר של המחיצות (האם הסדר שנתת מומלץ או לא מחייב?). יש חשיבות כלשהי ל-Primary/Logical Partitions?

האם אני חייב להשתמש במחיצת Boot בהתקנה של מנדריבה/סוזה/פדורה/דביאן, או שאפשר לשים את ה-Boot במחיצת המערכת (מה מומלץ)?

האם מספר הפצות שונות של שמותקנות במקביל על דיסק קשיח אחד יכולות להשתמש במחיצת Swap ובמחיצת Boot אחת, או שכל אחת מהן צריכה מחיצת Swap ומחיצת Boot משלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

you have an option, at the install, to choose either Gnome OR KDE or both. i sujest, go with the one you like. i chose gnome only.

i heard fedora had issues with Reiser, so go with ext3. swap...just set it to 512. that will be enough.

edit:

i think your doing it wrong. installing different versions of might just confuse you. for example, debian-based systems and redhat based system work the same, but there are differences, i would install fedora, get to know it, and then, after i'd get some skills, try a different one

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפדורה יש בעיה עם Reiser FS? הבעיה קיימת גם בפדורה 3? פדורה 4 יצא לא מזמן. עדיין יש בעיות אי-תאימות גם בפדורה 4?

מה לגבי מנדריבה, סוזה ודביאן, גם להן יש בעיות עם Reiser FS?

מה בעצם ההבדל בין EX3 ,EX2 ו-Reiser FS?

לגבי הממשק הגרפי, מן הסתם אני אתקין גם את GNOME וגם את KDE. אני לא אוכל לדעת מה אני מעדיף לפני שאני אתקין ואשתמש בשניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i dont know, im only telling you what i heard about it. i never used reiser, so i dont really know, just try...its , you'll have to do some trail-and-error before you get to know it.

and no problems with Reiser on any other system, and like i said' i dont know if there are problems with reiser on fedora, too, i just heard it somewhere..and fedora comes with a default of ext3. just try.

i really dont know alot about the differences between those filesystems, but it shouldnt matter for you right now. ext3/reiser/xfs should all work fine for you.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ... אני מבין.

יש מישהו שמשתמש בפדורה 3 או בפדורה 4 ויכול לתת לי תשובה חד-משמעית לגבי התאימות של Fedora עם Reiser FS?

אשמח גם לקבל תשובות לגבי השאלות האחרות שהעליתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

thats it, i have asked around for you (see what i do to get people away from windows? ::) )anyway, Reiser FS works fine, but you'll need to disable SElinux to make it work...when you boot the cd, Before installation process, at boot prompt enter: selinux=0 reiserfs

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד נחמד מצידך! :xyxthumbs:

מה זה SElinux?

כאשר אני מעלה את דיסק ההתקנה (DVD) של פדורה ב-Boot, אז לפני שההתקנה מתחילה מופיעה שורת פקודה בה אני צריך לכתוב linux selinux=0 reiserfs?

הפקודה הזאת גורמת לכך שלפדורה תהיה תמיכה מלאה ב-Reiser FS, או שלפדורה בכל מקרה יש תמיכה מלאה ב-Reiser FS והפקודה הזו פשוט מאפשרת להתקין את פדורה על מחיצה בפורמט Reiser FS במקום EXT3 שהוא ברירת המחדל שלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fedora cores supports Reiser FS fully, but when fedora runs with SElinux(Security Enhanced linux http://www.nsa.gov/selinux) there are some conflicts. SElinux is a security "mod" for , which adds some access controls and stuff... i dont think you need it. i have it disabled even though i use ext3.

and yes' before the install, at the boot prompt, type 'linux selinux=0 reiserfs'. good luck

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת קבצים מסוג EXT3 היא יותר יציבה, ומתאימה לקבצים גדולים בעיקר.

מערכת רייזרFS היא מערכת קבצים מהירה יותר, שמתאימה לקבצים בעיקר קטנים(מתחת ל4K).

אני לא מאמין שתבחין בהבדל בין המערכות, אל שוב, תבחר מה שהכי נוח לך ומה שנראה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...