באו תעזרו לי בעיצוב המארז של TSUNAMI - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באו תעזרו לי בעיצוב המארז של TSUNAMI

newz

Recommended Posts

לאחר הרבה מאוד זמן שהמחשב שלי חיי בגן עדן (בעירומיו) בלי בעיה של חום מהסיבה הפשוטה שכל חום נבלע ישר בקור שבחדר החלטתי שהגיע העת להלביש אותו בעיקר מהאבק הרב שמצטבר בתוכו וגם כדי לשפר את מראהו החיצוני. כמו רבים אחרים שמשתמשים ב - ובמארז VIRGO שמתי לב להתחממות יתרה של המארז בגלל שהמארז כמארז מגיע ללא שום אמצעי קירור והנורא מכול הוא שאין פתח קידמי!! אלא רק עם (300W במקרה שלי) כמובן שמיד כחובב מחשבים לא מתחיל רצתי לקנות שני מאווררים וחזרתי כדי להתקינם. בהתחלה הוספתי את המאורר הראשון לאחורי המארז במקום שנראה כאילו עוצב במיוחד עבור מאורר (כנראה שזה באמת בכוונה) כדי שיוציא חום מהמארז ואז נשאר לי רק המאוורר השני ובו מתמקדת הבעיה הגדולה, איפה לעזאזל לתקוע אותו (מה שבד"כ אמור להיות מלפני המארז, בפתח הקידמי). בהתחלה חשבתי לתקוע אותו על הדלת הצדדית של המארז, הפתח השמאלי שמולו יושב הלוח ושאר הרכיבים, ואכן הגדלתי קצת את החריצים של הדלת הצדדית בעזרת מברג וחיברתי עליו את המאוורר, דבר שמאוד לא אהבתי מתי שפתחתי את המחשב, זה ממש נורא להיזהר כל כך כשפותחים את המארז!!. ואז לאחר שמצאתי כי הטמפרטורה לא ירדה פלאים אלא רק במעלה אחת (58 מעבד ו 39 לוח) החלטתי שאני אשאיר את המארז פתוח ואכן המחשב כעת שקט אפילו ללא מאוורר וללא מזגן (רק לשם השווה מעבד - 46 לוח - 30 וזה בערך טמפרטורת החדר ללא מאורר או מזגן). אולי למישהו יש מושג איך לעזאזל ניתן לעצב את המארז הזה שצריך לזכור שהוא מבין היותר נמכרים בשוק ולרבים יש אותו ואפילו בהצצה בגלרית המודינג לא מצאתי אחד שעיצב מארז כזה (אולי בעצם אחד...).

אז מה אתם אומרים, מה לעשות עם המארז, מה גם שלא אכפת לי לחורר אותו קצת בגלל המחיר ששילמתי עליו (150 ש"ח)?

איפה לתקוע את המאוורר?

האם שמעתם או ראיתם איזה מוד שעשו למארז הזה, דבר שנראה כמעט בלתי אפשרי?

תעזרו לי כי אני ממש חסרה לי דעה מה לעשות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישביל סידור טוב קנה עוד שני מאוררים

אחד מקדימה מכניס אויר

אחד מאחורה מכניס אויר

אחד למעלה מוציא אויר

אחד על הדלת מול הכרטיסים מכניס אויר

ואם אתה רוצה קנה עוד אחד ותמקם אותו בתחתית המארז

אבל במקרה זה אתה צריך להגביה אותו עם גלגלים או רגליות כדי לאפדק כניסת אויר

וכמובן שאתה צריך לעשות חורים אם ראש מקדחה כוס (כוס ששותים ממנה שלא יעלו למישהו רעיונות לראש :lol:)

ואתה קונה אותה לפי גודל המאורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

m-virgo.jpg

השאלה היא:

איפה מקדימה?

אני לא ממש רואה מקום כזה...

יש יציאות בפאנל האפור למטה בין כל הכחול הזה, ולעשות חור בכזה חית פלסטיק זה גם קשה וגם כואב!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי סתם איזה מאווררים generic של חברה בשם KME אם זה אומר לך משהו בגודל 80 מ"מ שזה יחסית גדול ולפי מה שראיתי יש להם עוצמת סיבוב חזקה להפליא (עושה אף יותר רוח מהמאוורר שעל המעבד שמגיע ל 7,000 RPM אך יש לזכור שהוא קטן יותר) ורעש כמעט אפסי!! עולה משהו כמו 30 שקל מאורר (לא כל כך זול) מתחבר סתם לחשמל מהספק ולא ללוח

ובקשר למיקום המאווררים:

א. אם אני שם את המאוורר מקדימה-מבפנים הוא לא ממש מכניס אוויר אלא סתם דוחף אותו.

ב. לתקוע את המאורר סתם מקידמה דורש גם הוא חשיבה איפה לשים, בצד העליון של הלוח (איפה שהמעבד) או התחתון!!

ג. לא יודע אם ראיתם את המארז אי פעם אך לדחוס שני מאווררים לחלק האחורי זה עבודה לא קלה וגם אם אני אצליח אני אצור סירקולציה חלקית של האוויר רק באותו האזור (מעל המעבד) וברצוני לקרר גם עוד חלקים.

ד. לתקוע מאוורר אחד למטה ושני למעלה זה כבר עבודה ממש קשה, לא עדיף כבר להשאיר אותו פתוח (ולחשוב על כל החשמל שזה יקח!!)

ה. אני מנסה להיפטר מהמאורר שתלוי לי על הצד שכמעט אינו עוזר בגרוש אם עוד לא הבנתם.

ו. מה אתם אומרים על לקנות מארז חדש וזהו, איזה Chiftech עם ארבעה מאווררים בנוים ב - 470 ש"ח וזהו? או יש לכם רעיון איפה אני יכול לחורר את המארז שברשותי ואולי גם להרחיב אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...