חיבור לדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לדים

IG

Recommended Posts

הסיפור כזה:

לקחתי 4 לדים UB, חיברתי בטור חוט צהוב, חוט שחור, ON, היבהוב מעומעם וחלש של הלדים והמעגל מת

למה??????? למה 4 לדים, שמחוברים למתח שביוק מתאים להם לא החזיקו אפילו שתי שניות? אומנם לא חיברתי אותם עם נגד, אבל זה הייה רק כדי לבדוק אם חיברתי את הכל בכיוון הנכון, רק לראות שזה עובד...

אחרי זה חיברתי בעזרת טרנספורמטור לד אחר למתח של 3V (הבנתי שהוא אמור לעבוד מצויין עם 3.5...), והוא גם נשרף?

איפה הטעות שלי?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלה הראשונה:

חיברת 4 לדים.., נו אז? רק אם הם 3 וולט אז אתה מחבר אותם לצהוב (12/3=4)

למשל לי יש לדים של 2 וולט אז הייתי צריך לחבר 6..

רגע רגע רגע, ה4 הלדים הם אדומים\UV? והאחר הוא ירוק\כחול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריספקט, תקרא מה כתוב מתחת לתוכי... :nixweiss:

UB- אולטרה ברייט, בלשון העם: סופר חזקים...

והשאלה היא: למה הלדים נשרפו... מה הגורם...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הלדים היו מאותו צבע, ונכון, בהתחלה רק 2 נשרפו, ואיכשהו הצלחתי אחרכך לשרוף גם את השאר (בדקתי את הלדים אחד אחד עם טרנספורמטור 3V, ואלה שלא נשרפו מהספק נשרפו עם הטרנספורמטור...)

הייתי אומר שזה לדים דפוקים, אבל יצא לי כבר לשרוף 11 לדים ככה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאנ בודק את הלידים אני בודק אותם אחד אחד

ועם 2 בטריות שטוחות כאלה (כמו שיש על הלוח אם) בקיצור כל אחת

מהם זה 3V אני מחבר אותם בטור זאת אומרת שביחד זה 6V

והם עדין לא נשרפו לי

אז אולי ואני מדגיש רק אולי זה עינין של זרם??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אני תוהה למה בכלל טרחתי עם המדריך... :nixweiss:

כאן יש הסבר מפורט ודי ממצה לדעתי - וציטוט קטן מתוכו -

מיסקונספציה נוספת היא כי ניתן להפעיל לד ללא נגד. ובכן, זה נכון אם מחברים אותו לסוללת AAA רגילה וחלשה, מכיוון שסוללות אלו לא מסוגלות לספק זרם בעוצמה שתהרוג את הלד ויש להן התנגדות פנימית המספיקה להגבלת זרם זה בכל מקרה. אך דבר זה אינו נכון לגבי חזקות יותר או ספקי כח - תנו להדגיש נקודה זו - לא מפעילים לד מספק כח ללא נגד! ולא משנה מה שמעתם או היה נדמה לכם שראיתם בכל מיני מקומות שונים ומשונים ברשת או בכל מקום אחר! (טוב, אלא אם כן, אתם רוצים להרוג אותו...). הנגד, שהוא כן רכיב ליניארי, יגביל את כמות הזרם במעגל כתלות במתח שייפול עליו ומכיוון שהזרם קבוע בחיבור שני רכיבים בטור אחד לשני (כפי שנראה עוד מעט) - נוכל לשלוט על הזרם המגיע אל הלד שלנו ולשמור על חייו ואורו היקרים לנו כל כך.

נכון, מדי פעם צץ מישהו שטוען שחיבר בטור 4 לדים למחבר ה-12V של הספק וכלום לא קרה - אבל אני חושב שעכשיו שנינו יודעים כמה אמת יש בטענות הללו, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אכן כן...

תודה על העזרה... אני אזמין עוד נגדים ואחבר אותם עם שני נגדים של 200 אום... (אני אוריד אם יהייה צורך ;))

ולא טרחת לשווא! אני קראתי את המדריך (לפני די הרבה זמן, אבל קראתי...) וכנראה ששכחתי חלק :nixweiss:

לא נורא, מטעיות לומדים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...