ניפוץ המיתוס הקיים לגבי מאוורר 120 מ"מ - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפוץ המיתוס הקיים לגבי מאוורר 120 מ"מ

Ivgi

Recommended Posts

The Hunter שהוא במקרה שכני, השאיל לי את המאוורר ה 120 מ"מ, שהוא קיבל במפגש. הוא הודיע לי שאם אני לא אחבר אותו לספק נפרד, המאוורר יכול להישרף. מכיוון שזה נראה לי לא הגיוני, שאלתי את השאלה הבאה באחד הפורומים המדעים:

אני רוצה לחבר מאוורר לא סטנדרטי לתוך מארז מחשב. הדרישות החשמליות שלו הן: 12V ו 0.8AMP. דרישותיו של מאוורר סטנדרטי הן 12V ו 0.12AMP. אמרו לי שבשבילו צריך ספק נפרד, אחרת המאוורר יכול להשרף. זה הגיוני? לא יהיה יותר הגיוני שהוא פשוט לא יעבוד?

והתשובה המנומקת היתה:

הספק(וואט) = זרם(אמפר) X מתח(וולט)

ההספק של מאוורר סטנדרטי על פי הנתונים שלך הוא:

WATT 1.44=12X0.12

בעוד שההספק של המאוורר הלא סטנדרטי הוא : 12X0.8= 9.6 WATT

ברור שהמאוורר הלא סטנדרטי ינסה למשוך מהספק של המחשב 0.8 אמפר שהם פי 6.6 זרם מאשר צורך המאוורר הסטנדרטי. כפי הנראה צודקת הטענה והתחזית שלך : המאוורר הלא סטנדרתי לא ישרף, כי אנחנו מחברים אותו ל-12 וולט , , מה שעשוי לקרות הוא שהוא שהוא פשוט לא יעבוד, כי הספק של המחשב לא יהיה מסוגל לספק לו את הזרם הדרוש להפעלתו - ה 0.8 אמפר . אם ההבדל בזרמים היה קטן, היה ניתן לצפות שהוא כן היה פועל, כי לספק של מחשב יש יכולת של מעין רזרבה לתת מעט יותר זרם מהצריכה המתוכננת, אבל עם המאוורר הלא סטנדרטי שברשותך, סביר להניח שהספק יגן על עצמו מפני משיכת זרם גבוה מדי, יכבה את עצמו, וכל המחשב יכבה ברגע שיחובר אליו המאוורר הלא סטנדרטי הזה.

עכשיו נותר לנסות להפעיל את המאוורר מהספק היחיד ללא חשש שהוא ישרף. מקסימום הוא לא יפעל. ועוד משהו: אם המאוורר צורך 9.6 וואט, למה שזה יכביד מדי על ספק פשוט של 250 וואט?!

עכשיו תגידו: אל תתלהב יותר מדי, ניסינו וזה לא עבד. גם אצלך זה לא יעבוד. :bash: אולי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE

או שהבנתי לא נכון , או שאני עב"ם רע , והבנת הנקרא שלי נדפקה לגמרי .

אתה יכול לחבר מאוורר 120 לספק , ואתה יכול לחבר 4 מאווררים כאלה לספק , ומה שHUNTER התכוון אולי , שאל תחבר אותו לחיבור בלוח , כי זה יכול לשרוף לך את החיבור בלוח , וזה לא נעים בכלל .

לא מומלץ לחבר מאווררים בעלי הספק גבוהה לחיבורי מאווררים בלוחות .

הגבול הוא הצרחנים האלה , הדלטות למיניהן , בעלי סיבוב של 7K לדקה .

כל מה שמעבר , לחבר אך ורק לספק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כתבתי בדיוק את מה שהוא אמר. הוא שמע את זה מאנשים אחרים, שכן משתמשים בספק נפרד למאווררים האלה. לאחד לפי טענתו נשרפו כבר 4 מאווררים בגלל "שימוש בספק יחיד". אתה כנראה צודק. באמת לא כדאי לחבר אותו ללוח. אחבר אותו ישירות אל הספק.

אז אני לא מבין משהו יסודי: בשביל מה לקנות ספק של 300-450 וואט, אם צריכת הזרם בפועל היא הרבה יותר נמוכה? האם זה בגלל האיכות הנלווית של הספקים שבאים בהספקים האלה? לדעתי, אם המסך לא מחובר לספק, אלא ישירות לשקע בקיר, אז לא צריך יותר מדי לדאוג שהספק לא יעמוד בעומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE

אני כתבתי בדיוק את מה שהוא אמר. הוא שמע את זה מאנשים אחרים, שכן משתמשים בספק נפרד למאווררים האלה. לאחד לפי טענתו נשרפו כבר 4 מאווררים בגלל "שימוש בספק יחיד". אתה כנראה צודק. באמת לא כדאי לחבר אותו ללוח. אחבר אותו ישירות אל הספק.

אז אני לא מבין משהו יסודי: בשביל מה לקנות ספק של 300-450 וואט, אם צריכת הזרם בפועל היא הרבה יותר נמוכה? האם זה בגלל האיכות הנלווית של הספקים שבאים בהספקים האלה? לדעתי, אם המסך לא מחובר לספק, אלא ישירות לשקע בקיר, אז לא צריך יותר מדי לדאוג שהספק לא יעמוד בעומס.

זה שהמסך מחובר לספק , זה לא אומר שהמסך משתמש בספק . החיבור של המסך הוא פשוט כמו מפצל , כמו שתחבר מפצל לשקע יחיד בקיר , ותחבר אל המפצל הזה את המחשב ואת המסך . אותו דבר בדיוק .

לגבי ההספקים של הספקים עצמם :

אם יש לך המון התקנים במערכת , כמו 4 הרד דיסקים , GEFORCE 3 שזולל המון הספק , מעבד רעב , ועוד אלף ואחד דברים , זה מצדיק רכישת ספק מעל 350 וואט , אבל אתה כן צריך 300 וואט , כדי להתניע את כל העסק , מכיוון שמעבדי עובדים משום מה בהספקים יותר מדי גבוהים , אף פעם לא התעמקתי למה זה .

קח את זה בתור עובדה . לגבי המאווררים הגדולים , אתה יכול לחבר עד 4 מאווררים לאותו ספק , בתנאי שזה יהיה ספק טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...ומה שHUNTER התכוון אולי , שאל תחבר אותו לחיבור בלוח , כי זה יכול לשרוף לך את החיבור בלוח , וזה לא נעים בכלל .

לא מומלץ לחבר מאווררים בעלי הספק גבוהה לחיבורי מאווררים בלוחות .

הגבול הוא הצרחנים האלה , הדלטות למיניהן , בעלי סיבוב של 7K לדקה .

כל מה שמעבר , לחבר אך ורק לספק .

מה שPrototype אמר פה זה נכון מאוד. הבעיה היא לא כשמחברים את המאוור לספק, אלא כשמחברים אותו לאחד מהFan Headers של הלוח אם, היות ולהם יש הספק WATT מוגבל וVOLT מוגבל ובאמת הדבר יכול להכאיב קשות ללוח האם. לכן, המאוררים הראשונים שבאו עם הFOP38 באו עם מעביר בין חיבור ללוח לחיבור לספק, היות ואם היית מחבר אותם לHEADER של הלוח, זה היה מכאיב לו בצורה קשה מאוד. את המכאוב הזה הם פתרו בדגמים שבאו לאחר מכן, אבל הדבר שאני אמר מתייחס לכל מאווררי הDELTA ה"ישנים יותר", לא אלה שנמכרים היום עם HSFים מודרניים. לכן, אני ממליץ לך לחבר את המאורר הזה שלך לספק ולא ללוח האם, ואם אין יש לו חיבור כזה, אז תקנה מעביר בזיגזג זה אמור לעלות כולה כמה שקלים.

זה שהמסך מחובר לספק , זה לא אומר שהמסך משתמש בספק . החיבור של המסך הוא פשוט כמו מפצל , כמו שתחבר מפצל לשקע יחיד בקיר , ותחבר אל המפצל הזה את המחשב ואת המסך . אותו דבר בדיוק .

אם יש לך המון התקנים במערכת , כמו 4 הרד דיסקים , GEFORCE 3 שזולל המון הספק , מעבד רעב , ועוד אלף ואחד דברים , זה מצדיק רכישת ספק מעל 350 וואט , אבל אתה כן צריך 300 וואט , כדי להתניע את כל העסק , מכיוון שמעבדי עובדים משום מה בהספקים יותר מדי גבוהים , אף פעם לא התעמקתי למה זה .

קח את זה בתור עובדה . לגבי המאווררים הגדולים , אתה יכול לחבר עד 4 מאווררים לאותו ספק , בתנאי שזה יהיה ספק טוב .

גם פה, ידידי הותיק צודק. אני מביא פה את דבריו כי ברצוני להסביר לו מדוע מעבדי צורכים כ"כ הרבה חשמל:

ובכן, מעבדי צורכים כמות גדול של חשמל, היות והם עובדים של ארכיטקטורה של מעבדי ALPHA המעולים, שהיו צורכים כמויות גדולות של מיצים(WATT), ולכן גם מעבדי הAMD מהATHLONים הראשונים צורכים כמויות כאלה של חשמל, זה גם מסביר את שדות הדיודות הענקיות שיש על מרבית לוחות האם של מעבדי AMD, ומדוע הם מתחממים כ"כ. עד כמה שזכור לי מלמודי מדעים בחט"ב למדו אותנו שעוצמה שאתה משקיע במשהו בהתחלה נפלטת בסופו של דבר בסוף או איזה משהו כזה, ולכן: אם תשקיע כמות WATT גבוה מאוד במשהו הוא גם יתחממם יותר, ואותו דבר עם VOLTAGE וזה מסביר למה מעבדי AMD מסדרת הATHLON ומעלה(וזה כולל אותי, אני Classic שעובד בSLOT A) מתחממים כ"כ מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל hunter לא אמרו שהמאורר ישרף.

אלא אמרו לו שזה לא ממש בריא לספק לאחר שהמפלצת (מאורר שהוא קיבל ממני (יש עוד 3 כאלה :) ) ). התחברת לספק AT 250W והוא דיי סירב לעבוד אח"כ....

אצלי יש כמה מאוררים שעובדים על 12V ולא מחוברים לספק של המחשב אלא ספק חיצוני ומופעלים ע"י רייליוו וה12V (וכל השאר..) עלו קצת אחרי שהעפתי אותם ממנו....

את האת המפלצת לא כדאי להדליק בזמן שהמחשב עובד (כאילו לשים מפשק ולכבות להדליק..) כי הוא הוריד לי ספק של תחנות קשר (זה דיי חזק..) מתחת ל10V למאית שנייה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי. תודה על ההסברים.

חיברתי את המאוורר כדי לראות איך הוא עובד, לאחר שאילתרתי חיבור פשוט, אך עובד. לא חתכתי כלום בספק של המחשב.

אומנם הוא די מרעיש, אבל עוצמת הרוח שלו אדירה. לצערי, מישה לקח לי אותו אחרי, שראה כי טוב הוא. בטח יקח לו איזה שבוע להתלהב ממנו עד שיחזיר לי אותו.  ;D :D;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי. תודה על ההסברים.

חיברתי את המאוורר כדי לראות איך הוא עובד, לאחר שאילתרתי חיבור פשוט, אך עובד. לא חתכתי כלום בספק של המחשב.

אומנם הוא די מרעיש, אבל עוצמת הרוח שלו אדירה. לצערי, מישה לקח לי אותו אחרי, שראה כי טוב הוא. בטח יקח לו איזה שבוע להתלהב ממנו עד שיחזיר לי אותו.  ;D :D;)

נראה לי שהוא אשכרה ישים אותו..

אבל אם הוא לא ישים גרילים בשני הצדדים זה לא יההיה בריא.

אם הוא לא יעשה עוד חור שיכנס אוור יתמלא לו תוך שעה המחשב בטונה אבק.

אם הוא לא ישמור עליו ויתנהג אליו בעדינות הוא ישבר (כמה שהוא מפלצתי הוא עדין).

אם הוא מתלונן מהרעידות של המאורר החדש שהוא קנה במגש הוא ימות מזה.

אם מישהוא הולך לשים אותו במחשב הוא חולה נפש יותר ממני (יש לי הוחכות.

בלה בלה בלה זהוא.

בסוף הוא יחזור אלי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא מתלונן מהרעידות של המאורר החדש שהוא קנה במפגש הוא ימות מזה.

חח, זה מה שאני אמרתי לו  ::)

אם מישהוא הולך לשים אותו במחשב הוא חולה נפש יותר ממני.

אם אתה אומר את זה, אז סימן שלא ראית חולי נפש "אמיתיים" בפעולה. סתם. אני יכול לסבול את הרעש הרגיל שלו. את הרעידות עוד צריך לבדוק. אני לפחות רוצה לבדוק עד כמה אני יכול עוד להמהיר את המחשב בעזרתו.

אני לא מהחולים האלה ששותלים מאווררים רק בשביל היופי.

דרך אגב, ספרו איך הוא מותקן אצלכם. האם חיברתם אותו לדופן המארז ככה שהוא מכוון אל המעבד? ככה זה הכי יעיל. ואבק לא מטריד אותי במיוחד. מה, שגם אין ממש אבק בסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אומר את זה, אז סימן שלא ראית חולי נפש "אמיתיים" בפעולה. סתם. אני יכול לסבול את הרעש הרגיל שלו. את הרעידות עוד צריך לבדוק. אני לפחות רוצה לבדוק עד כמה אני יכול עוד להמהיר את המחשב בעזרתו.

אני לא מהחולים האלה ששותלים מאווררים רק בשביל היופי.

דרך אגב, ספרו איך הוא מותקן אצלכם. האם חיברתם אותו לדופן המארז ככה שהוא מכוון אל המעבד? ככה זה הכי יעיל. ואבק לא מטריד אותי במיוחד. מה, שגם אין ממש אבק בסביבה.

אצלי היו ריעידות אבל הם "טופלו" בדרכים מקוריות (ומפגרות) שלי....

יש לי 120ממ' אחד למעלה ועוד אחד למעטה ברגע שאני יגביהה את המארז קצת.......

הוא יתמלא לך אבל תוך כמה שניות גם אם "אין" אצלך אבק.... ואז אחרי חודשיים שלא תנקה אותו יהיו לך גושים בכל חור במחשב.

אם אתה מצליח לסבול אותו הרבה זמן, תודיע לי...

(אם הוא יגיע אליך.....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם צריכים לראות מה בן דוד שלי עשה.........

5 מאוררי 120 מ"מ שנשלטים על ידי baybus והיט סינק dragon orb 3......

נראה אותכם עוברים את זה!

אני בטוח שבכל בדיקת שמיעה אני אעבור את בן דוד שלך... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה כולם חושבים שצריך איזה ספק 300W בשביל להריץ מחשב מבוסס AMD??

לפני שקניתי את המארז החדש שלי אני הרצתי לוח A7V-133 עם TB 1.13 על ספק 235W GENERIC והספק בהחלט סיפק את הלוח והמעבד, וכל שאר הרכיבים במחשב! :)

אז זה פשוט לא כזה קריטי כמו שאתם אומרים וחושבים... ולא! המחשב לא נתקע לי כל שני וחמישי(עם יותר מתאים "כל דקה ודקותיים")...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...