מתעניין ללימודי הנדסת מחשבים - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתעניין ללימודי הנדסת מחשבים

assaf990

Recommended Posts

לא מדוייק,,, מתוך התארים שהזכרת, מדעי המחשב הוא הקשור חזק יותר למתמטיקה.

כל נושא הסיבוכיות תלוי על חדווא (לא של תיכון... התכנסות של טורים אינסופיים למשך)

כל נושא הקריפטוגרפיה תלוי באלגברה (שוב, לא של תיכון).

בשביל להיות מסוגל לכתוב אלגוריתם יעיל יש צורך בידע בלא מעט נושיאם מתמטיים (לדוגמא - קומבינטוריקה).

שלא לדבר על אלגוריתמים הסתברותיים, חישובי זמן ריצה וכו...

בקיצור, משהו כמו 40% מהתואר במדעי המחשב (לפחות באוניברסיטת בן גוריון) הוא מתמטיקה.

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנדסת מחשבים/תוכנה/חשמל ואלקטרוניקה + מדעי המחשב - או איך שעוד לא תקרא לזה ... בתל אביב לפחות זה ככה:

שנה ראשונה אתה לומד מתמטיקה פיסיקה ולקינוח קצת מתמטיקה ופיסיקה יש איזה קורס מסכן במחשבים שעל רגל אחת מנסים ללמד אותך קצת עקרונות אבל מעשית זה לא שווה כלום.

שנה ב - ממשיכים עם מתמטיקה פיסיקה הרבה חשמל כבר ונגיעה בניתוח מערכות יש קורס ב C ויש פרויקט תוכנה ב C/C++ (תכתוב במה שבא לך רק...) כל השאר זה מתמטיקה או חשמל - פיסיקה בעקרון כבר אין ישירות אבל זה נכנס חזק בכל מיני קורסים של חשמל.

שנה ג - לומדים הרבה יותר חשמל וניתוח אותות כבר - כל המבוא לזה וכו' - לומדים כבר ממש מחשבים C++ תקשורת מחשבים וכו'... כבר מתחילים לראות את הקשר בין דברים. אין פיסיקה ישירות יש אותה עמוק בתוך כל מיני קורסים שחצי קורס זה ]יסיקה, מתמטיקה זה עדיין הבסיס ל 80% מהקורסים. וכלל או כלל לא מתמטיקה של תיכון, קרי אנליזות למיניהין חדוא אלגברה לינארית וכו'.

שנה ד' - אני אתחיל אחרי הקיץ ואוכל לספר לך בפירוט מה הולך שם, לפי מה שנראה כרגע זה הרבה יותר דגש על תוכנה ותקשורת ברמה הגבוהה כבר יש עדיין תקשורת ברמת הניתוח אותות שכולל המווווון מתמטיקה. לומדים JAVA ועוד כל מיני קורסים של תכנות ממש...

סהכ מהתואר של הנדסת מחשבים בתל אביב אתה יוצא עם קישורי תיכנות מעולים - הרבה יותר טובים ורלוונטים לעולם שבחוץ מאשר ממדעי המחשב נטו.

בהנדסה אתה מתכנת בקורסים הבאים: C, C++, מבני נתונים מערכות הפעלה, תקשורת מחשבים, פרויקט תוכנה ושלל פרויקטים קטנים בקורסים פה ושם.

אתה מתכנת גם קצת במטלב אם זה מעניין אותך :)

אתה יוצא עם ידע מאוד נרחב בחומרה בתקשורת ובתוכנה להבדיל ממדעי המחשב שאתה יוצא עם ידע מאוווד תיאורטי ברמה לא שימושית בעיקר וידע תכנותי שהוא לטעמי הרבה פחות ברמת התכלס מהידע שאתה מקבל מהנדסה.

לגבי רמת הקושי של התואר - תואר במדעי המחשב בכמה סדרי גודל יותר קל מתואר בהנדסת מחשבים.

ובתור מהנדס שלל האפשרויות שיש בפניך הוא לרוב יותר גדול במרה התעסוקתית אח"כ. (מנסיון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה?

"הרבה שפות תכנות" זה לא מדד בכלל.

מאוד קשה להשוות את שני התארים.

הם שונים לגמרי, ואם מה שאתה מחפש זה רק תכנות אין לך מה לחפש שם,

אם הדגש הוא על חומרה, ותכנות גם, אז הנדסת מחשבים זה הדבר.

מקס, איזה מסלולים לקחת בהנדסת מחשבים?

כי לפחות אצלנו ברופין יש ארבעה מסלולים,

1) ארכיטקטורת מחשבים

2) עיבוד אות ותמונה

3) תקשורת מחשבים

4) תוכנה (אלגוריתמיקה ותכנות נטו, אף אחד לא באמת בוחר את זה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ציין מבחר מקומות עבודה לאחר התואר. נראה לי שיהייה לו יותר קל לקבל עבודה שקשורה למחשבים, אם הוא ידע כמה שיותר שפות תכנות.

ד.א. אם אתה שואל אותי, אני מעדיף מתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה שקשורה במחשבים זה לא רק תכנות, אתה יודע...

ולמען האמת זה בעיקר לא תכנות, אלא אם אתה עובד בחברת תוכנה.

סבבה, אם אתה מעדיף מתמטיקה בעיקר ולא ממש ככלי, תלמד מדעי מחשב/ מתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מה אני לומד - לומד אצלנו מסלול תוכנה חומרה ותקשורת כאשר תקשורת זה כל מה שקשור ל DSP על בוריו.

חומרה זה חומרה החל מרמת האלקטרונים ועד לרמה של של מחשבים וכו'

תוכנה זה תוכנה זה C CPP JAVA ועוד כל מה שאתה תרצה תוכל ללמוד יש תכנות שקשור לבסיסי נתונים תכנות ספציפית בתחום התקשורת וכו'.

כל המסלולים חובה אצלנו אין לנו בחירה של מה ללמוד ברמת המסלולים יותר ברמת הקורסים.

יותר קל למצוא עבודה עם תואר של מהנדס מאשר עם תואר של מדעי המחשב כי אף מקום עבודה לא סופר כמה שפות אתה יודע כי זה אידיוטי. אתה יכול לקחת 20 ספרים על 20 שפות תכנות ומה אז תדע 20 שפות, לא! גם השפות שאתה יודע מהלימודים זה מגיע בערבון מוגבל כי ישנו הבדל עצום בין לתכנת באוניברסיטה או בבית לבין לתכנת בתור חלק מהעבודה. ומעטים מאוד הדברים שתוכל לעשות עם רק ידע בתכנות בלי שום דבר נוסף. הבדל מאוד מהותי שנעוץ בין התארים הוא ברמת ההכנה שלך לעבודה תואר בהנדסה מכין אותך הרבה יותר טוב לשוק בחוץ כי התואר הרבה מאוד פעמים מפיל עליך משהו של תעשה שדורש ממך הרבה למידה עצמאית ויצירתיות. תוארי במדעי המחשב הוא הרבה יותר תיאורטי והתיכנות שיש בו הוא הרבה פחות תכלס אלא לצורך לימוד תכנות בהנדסה אתה גם משתמש בזה - אני לא אומר חס וחלילה שתואר במדעי המחשב הוא רע או משה ואבל תואר של הנדסת מחשבים הוא הרבה יותר נחשב (ומן הסתם הרבה יותר קשה! ) אצלנו לפחות את החלק של תכנות אנחנו לומדים לתכנת ממדעי המחשב ומישמים אותו בתכלס יותר ברמת הפקולטה להנדסה שם דורשים מאיתנו תעשה ככה וככה...

אגב במדעי המחשב אין פרויקט סיום בכלל בתל אביב ובפקולטה להנדסה יש - שזה הדבר הכי קרוב שנותן לסטודנט ניסיון כלשהו בעבודה ברמה חצי מקצועית או מקצועית ממש עם עושים את הפרויקט דרך מקום העבודה (אם אתה כבר עובד איפושהו במהלך התואר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאלה איך ביעסתם אותי עם כל המתמטיקה הזאת ! :P אוהב מחשבים , שונא מתמטיקה :bash:

בני גורן עדיין בראש רשימת ה Killing frenzy שלי ביחד עם המורה שלי מהתיכון שנראה לי שהיא גרמה לי לטראומה מהמתמטיקה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתמטיקה של האוניברסיטה זה :bash:

אבל מה לעשות בשביל 90% מהדברים שמחשבים עושים צריכים איזהשהם פסיקים קטנים שמתבססים בצורה זו או אחרת על המתמטיקה הזאת.... בשביל להיות תוכניתן נטו אתה יכול גם בלי המתמטיקה הזאת אבל אתה עדיין תיתקל במצבים שאבהם אתה נמצא בבעיה כי אתה לא מכיר דברים ברמה הבסיסית...

כל האלגוריתמים שיש היום בתקשורת בעיבוד אותות או בכל דבר אחר מתבססים על הרבה מתמטיקה מאחוריהים ואת זה צריך ללמוד איפושהו?

אתה שונא את בני גורן? אם תבוא ללמוד באוניברסיטה תשנא הרבה מאוד אנשים החל מקנטור עד אויילר ויירשטראס והמון אחרים :)

אבל אם זה מעניין אותך זה שווה את המאמץ - וזה דורש המווון מאמץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתמטיקה של האוניברסיטה זה :bash:

אבל מה לעשות בשביל 90% מהדברים שמחשבים עושים צריכים איזהשהם פסיקים קטנים שמתבססים בצורה זו או אחרת על המתמטיקה הזאת.... בשביל להיות תוכניתן נטו אתה יכול גם בלי המתמטיקה הזאת אבל אתה עדיין תיתקל במצבים שאבהם אתה נמצא בבעיה כי אתה לא מכיר דברים ברמה הבסיסית...

כל האלגוריתמים שיש היום בתקשורת בעיבוד אותות או בכל דבר אחר מתבססים על הרבה מתמטיקה מאחוריהים ואת זה צריך ללמוד איפושהו?

אתה שונא את בני גורן? אם תבוא ללמוד באוניברסיטה תשנא הרבה מאוד אנשים החל מקנטור עד אויילר ויירשטראס והמון אחרים :)

אבל אם זה מעניין אותך זה שווה את המאמץ - וזה דורש המווון מאמץ!

אני חולק על דעתך. המתמטיקה שם נורא מהנת(בלי ע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...