האם קיים חיסרון בכך ששתי מערכות, XP ו- 98, מותקנות על מחשב אחד? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קיים חיסרון בכך ששתי מערכות, XP ו- 98, מותקנות על מחשב אחד?

le cat

Recommended Posts

יש לי מספר שאלות, אני צריך להודיע על החלטתי בדחיפות לספק המחשב...

האם קיים חיסרון בכך ששתי מערכות, ו- 98, מותקנות על מחשב אחד?

האם קיים יתרון כלשהו?

מה בעצם קורה כשיש שתי מערכות הפעלה?

האם בכל איתחול של המחשב יהיה עלי לבחור את המערכת שתעלה?

תודה רבה! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיסרון היחיד או המקום שזה תופס. יתרונות יש רק למי שצריך להשתמש בתוכנות ישנות שדורשות דוס. אני "חי" רק עם וחי טוב ;)

כן, שיש שתי מערכות הפעלה אתה בוחר עם סיום הפוסט איזו תעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד חיסרון שאם אתה מתכוון לעבוד עם מערכת קבצים NTFS אז לא תוכל לעשות זאת במקביל עם win98 ותאלץ להסתפק בfat32.

יש כאלה שיגידו שזה לא חיסרון אני אישית כן רואה את זה כחסרון.

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא ייצור שתי מצחיצות - אחת לכל - למה לא?!

אבל אכן לא לעבוד עם NTFS זו שטות כי אין ל FAT32 יתרונות על גבי ה NTFS.

ד"א - למה אתה צריך 98?!

מדוע אני צריך להתקין 98... הסיפור הוא כזה: אני מתעסק גם בהקלטת מוסיקה. יש לי כרטיס מצויין במיוחד להקלטות (Wave/8-24 של Gadget Labs), אותו קניתי לפני 3 שנים (עלה לי בערך 2000 ש"ח). אני מקליט אודיו (פסנתר, גיטרה, קולות וכו') וגם Midi. לצערי הרב, על אף הביקורות המצויינות על מוצריהם, ועל הכרטיס הנ"ל במיוחד, הם פשטו את הרגל ולא ניתן למצוא ל- WinXP... מאוד מאוד מתסכל :-\ . כך שעד שאקנה כרטיס חדש אני צריך להישאר עם אופצייה ל- Win98.

בקשר ל- NTFS ו- FAT32; הדיסק הקשיח שלי יהיה 80GB.

- במידה ו- C יהיה עם ו- D יהיה עם 98, האם C לא צריך להיות גם FAT32?

- כמובן שיהיו לפחות שלוש מחיצות נוספות - הן יהיו NTFS לא?

תודה על התגובות של כולם! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא ייצור שתי מצחיצות - אחת לכל - למה לא?!

כי ככל הנראה הוא ירצה להשתמש במחיצת NTFS לאחסון הנתנים שלו

ומערכת 98 לא תוכל לקרוא נתונים מהמחיצה הזאת.

חוץ מזה שכמו שle cat שאל פה

בקשר ל- NTFS ו- FAT32; הדיסק הקשיח שלי יהיה 80GB.

- במידה ו- C יהיה עם ו- D יהיה עם 98, האם C לא צריך להיות גם FAT32?

- כמובן שיהיו לפחות שלוש מחיצות נוספות - הן יהיו NTFS לא?

זה מראה על הבעיה שתהיה לו.

אם תתקין 98 בנוסף לXP שזה מה שאתה הולך לעשות..

תהיה חייב להתקין את 98 במחיצת C על מערכת fat32 ואחרי זה להתקין את באותה מחיצה או במחיצת NTFS חדשה שתיצור.

ישנה אולי אפשרות אחרת לעשות את מה שאמרת בעזרת תוכנה צד שלישי אבל זה לא מומלץ.

כמו כן תהיה חייב ליצור מחיצות fat32 לנתונים בדיסק אלא אם כן מראש אתה מוותר על השימוש בהם ב98.

ההצעה שלי אליך היא לוותר בכלל על השימוש בNTFS אם אתה מתשמש ב98 מי יודע מתי תרצה איזה קובץ ששמור במחיצת NTFS ולא תהיה לך גישה אליו מ98.

אבל אחרות הכל ההחלטה היא בידך, בהצלחה !

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התגובות!

בני, האם אי אפשר למשל להעתיק קובץ שנשמר למשל בכונן E עם NTFS לכונן D עם Win98 ו- FAT32? האם הקובץ לא יעבוד?

בקשר למערכות ההפעלה: האם לא עדיף, להתקין את בכונן C ואת 98 בכונן D?

במידה ואחליט שכל הכוננים (בנוסף לשני הכוננים עם מערכות ההפעלה) יהיו FAT32, האם אפשר להעבירם אח"כ ל- NTFS? אם כן כיצד?

אגב, תהיה לי תוכנת Partition Magic Pro 7.0, אם זה עוזר. עדיין אין לי נסיון איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא ניתן להעתיק קובץ מ NTFS ל FAT32 - רק ההיפך...

מה השאלה השנייה אמורה להביע, לא ממש הבנתי...

כן, ה מעביר בפשטות רבה ל FAT32.

בני כתב: "תהיה חייב להתקין את 98 במחיצת C על מערכת fat32 ואחרי זה להתקין את באותה מחיצה או במחיצת NTFS חדשה שתיצור"

כדאי להתקין את מערכות ההפעלה על מחיצות נפרדות, לא? כלומר, להתקין את בכונן C ואת 98 בכונן D?

חשבתי ש- מעבירה מ- FAT32 ל- NTFS ולא להפך, לא? מה ההשלכות של העברה כזו? וכיצד עושים זאת?

תודה! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהוא ארמ זה שהדרך לבצע את מה שאתה צריך זה קודם להתקין את 98 על מחיצה שמפורמטת כמובן ב FAT32 ואח"כ להתקין בנוסף את על מחיצה נפרדת מפורמטת ב NTFS (זאת אם ברצונך לעבוד עם NTFS

XP יודעת לשנות מחיצת FAT32 למחיצת NTFS בקלות רבה. 98 לא מזהה מחיצה שכזו לכן לא תוכל להעתיק מ NTFS ל FAT32. מקווה שהכל מובן כרגע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי. תודה רבה!

אני אלך לתת את דיסק Win98 לחנות לפני שאקבל את המחשב החדש, כך שהם יתקינו לי את שתי מערכות ההפעלה.

כעת ההתלבטות שלי היא לגבי צורת FAT32 או NTFS לכוננים מלבד הכונן עם 98.

במידה, כפי שכתבת, אין כל בעיה בלהעביר כוננים מ- FAT32 ל- NTFS, האם כדאי כעת להתקין את כל הכוננים כ- FAT32, ובעתיד כשארצה אשנה אותם לבד ל- NTFS? האם יש סיכון במעבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...