מידע מעניין על טמפרטורת מקסימום של כרטיסי X800XX ATI - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מידע מעניין על טמפרטורת מקסימום של כרטיסי X800XX ATI

Real_Me

Recommended Posts

אחרי שבוע עם מחשב חדש ובעיות שונות התפניתי לנסות את ה-X800XL במשחק או שניים ובינתיים נראה די נחמד. בכ"ז חשבתי שיש לי בעיה כשבדקתי את טמפרטורת הכרטיס עם ATI Tray Tools והתברר שזו שואפת ל-70 בעומס מלא.

עשיתי חיפוש קטן ונמצא שכנראה אלה טמפרטורות אופייניות לכל כרטיסי

ה-X800XX. הנה ציטוט שמצאתי:

"I'd like to make clear a important side note before you begin. In regards to "How hot is too hot?", I see and receive this question a lot. First I want to post ATI's official X800 GPU temp specs.

--------------------------------------------------------------------------------

Thermal Parameter Value temperature

Maximum recommended ASIC case (or center of die backside for flip chip) 105°C

Absolute maximum rated junction temperature: TJmax 125°C

Minimum ambient operating temperature 0°C

--------------------------------------------------------------------------------

Some interesting numbers to say the least. Having posted the info which should provide you with a base to which to compare your temps too, ie 80°C and even 90°C is still within specs. But having said that I'd like to share some words of wisdom from one named ViperJohn

ATI says 95°C is okay but it may not run clean either. I had an XT-PE that ran at 80C stone stock in the 3DM01se Nature torture loop. While they say it is okay there is a catch to running hot.

For every 10°C you increase a discrete parts (memory chips, cores, Mosfets, IC's, etc) average operating temperature you cut its lifespan in 1/2 what ever that given lifespan may be. Conversely for every 10°C you lower the average operating temperature you double the parts lifespan. It doesn't take a rocket scientist to conclude that a card that runs 60C will have an average life span that is 4 times longer than if the same card runs 80°C.

בקיצור אם יש לך כרטיס מהמשפחה הזו ואתה אפילו מגיע לטמפרטורות של 80-90

זה עדיין נמוך מהמקסימום הרצוי לפי ATI שזה 105 אם כי יש לקחת בחשבון שטמפרטורה גבוהה כזו עלולה לקצר את משך חייהם של רכיבים אחרים שנמצאים בסביבתו וכמה שיותר נמוך יותר טוב.

בקשה אחת שיש לי אם מישהו יוכל לאתר את המסמך הרשמי של ATI כפי שצוטט למעלה, לא מצאתי. וכמובן אם למישהו יש מה להעיר הוא מוזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי מסך יכולים לסבול יותר חום ממעבד...70 זה הרבה אבל זה עדיין סביר...

70 במאמץ או בסבבה בוינדווס??.

איזה כרטיס זה??..

איזה קירור??..פאסיבי או אקטיבי??

איך האורור במארז??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי מסך יכולים לסבול יותר חום ממעבד...70 זה הרבה אבל זה עדיין סביר...

70 במאמץ או בסבבה בוינדווס??.

איזה כרטיס זה??..

איזה קירור??..פאסיבי או אקטיבי??

איך האורור במארז??

68 אם לדייק ובמאמץ כמובן. הכרטיס הוא של MSI:

http://www.newegg.com/Product/Showimage.asp?Mode=&Type=&Image=14-127-156-01.jpg%2C14-127-156-02.jpg%2C14-127-156-03.jpg%2C14-127-156-04.jpg%2C14-127-156-05.jpg&CurImage=14-127-156-01.jpg&Description=MSI+RX800XL-VT2D256E+Radeon+X800XL+256MB+GDDR3+PCI-Express+x16+Video+Card+-+Retail

זאת טמפרטורה שנמדדה במארז פתוח Xaser V7000 עם 5 מאווררים. עוד לא הספקתי לראות כמה מארז סגור יעלה את הטמפרטורה. מנסיון זה מקפיץ בשתיים שלוש מעלות את זו של כל הרכיבים, מקווה שזה יהיה המצב גם עם ה-GPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי יש לי דומה (6800NU של MSI) הקירור הזה חייב להיות נקי

אני לא יודע אם זה רק אצלי אבל כדאי שתעיף מבט בתוך הסנפירים מהכיוון של המאוורר

אצלי אחרי איזה חצי שנה היה שם טונה של אבק (ממש קיר) שחסם את כל האוויר והעלה את הטמפ' בלא מעט

אם יש לך קח קיסם אוזניים תוריד את הצמר ותישתמש במקל להוציא הכל הוריד לי באיזה 10 מעלות אם אני זוכר נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...