איזה LINUX עונה על התנאים הבאים? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה LINUX עונה על התנאים הבאים?

Recommended Posts

טוב, הגיע הזמן להכנס לעולם של .

אני מחפש הפצה שמתאימה למתחילים בלינוקס.

הכרחי שתהיה לה תמיכה בעברית, משמע יכולה לעבוד עם קבצי אופיס שנוצרים על מערכות של . (אבל אני מעדיף ממשק משתמש באנגלית)

ולא לשכוח אפשרות להתחבר לאינטרנט ("המהיר" ::))בארץ עם החייגנים הדפוקים האלה.

האם יש "חיה" כזאת?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול הפצת לינוקס יכולה להתחבר לאינטרנט המהיר בישראל ולקרוא מסמכי אופיס

בקשר להפצות למתחילים יש mendriva ו suse

ונראה לי שמתחילים יכולים להסתדר גם עם ubuntu אבל אני לא בטוח (אני לא זוכר משהו מההתקנה שלה או ההגדרות שלא יכולתי לעשות לפני שהתחלתי להשתמש בלינוקס)

בכול מקרה כדי לך דבר ראשון להוריד live cd כמו קנופיקס או ubuntu live ולהכיר טיפה את המערכת שאתה הולך להכנס לתוכה

אתר שמרכז מידע על הפצות :'www.distrowatch.com

שבו תמצא מידע על כול ההפצות וקישורים להורדה שלהם

וקישור לפורטל הלינוקס העיברי www.whatsup.org.il

עריכה: פעם ראשונה שראיתי את הפורום עצמו ולא רק את ההודעות אחרונות בדף הראשי אז ראיתי את הסטיקי עם הכתובות של האתרים אז כנראה אין בעיה עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול הפצת לינוקס יכולה להתחבר לאינטרנט המהיר בישראל ולקרוא מסמכי אופיס

בקשר להפצות למתחילים יש mendriva ו suse

ונראה לי שמתחילים יכולים להסתדר גם עם אבל אני לא בטוח (אני לא זוכר משהו מההתקנה שלה או ההגדרות שלא יכולתי לעשות לפני שהתחלתי להשתמש בלינוקס)

בכול מקרה כדי לך דבר ראשון להוריד live cd כמו קנופיקס או live ולהכיר טיפה את המערכת שאתה הולך להכנס לתוכה

תודה.

התחלתי להוריד את הקנופיקס דרך הBITTORRENT עוד לפני ששאלתי על מנת להתרשם. (יורד ב70K לשניה. ;D)

יש עוד המלצות או עצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכללי זאת עצה שמיועדת לאם כשתחליט להתקין לינוקס על המחשב, תגבה כמה מידע שאתה יכול

ועדיף שתקרא על המערכת שאתה מתכוון להתקין ותעשה את המחיצות שהיא צריכה ע"י פרטישן מג'יק מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פדורה הפצה טובה למתחילים. היא לא יכולה לקרוא מחיצות NTFS כברירת מחדל אבל זה משהו שניתן לסדר.

מנדרייק לעומת זאת יכולה לקרוא כברירת מחדל, אבל היא קצת צעצוע.

אני חושב openoffice יכול לקרוא מסמכים שנוצרו באופיס של מיקרוסופט למרות שמעולם לא ניסיתי

אבל בכל מקרה, קח בחשבון שהקרנל של לא תומך בכתיבה ל NTFS, מה שאומר שיש הפצות שיוכלו לקרוא את המסמכים שיושבים על מחיצת הווינדוס שלך (בהנחה שהיא NTFS ולא FAT32), אבל לא יוכלו לכתוב לתוכה.

בקשר לחיבור לאינטרנט קודם כל תציין דרך איזה מודם אתה מחובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי להוריד את הקנופיקס דרך הBITTORRENT עוד לפני ששאלתי על מנת להתרשם. (יורד ב70K לשניה.  ;D)

KNOPPIX אתה לא צריך להוריד דרך ה-BitTorent. אתה יכול להוריד את הגירסה המלאה בחינם דרך אתר הבית שלו, או דרך אתר מראה במהירות מאוד גבוהה (200KB/s+). הגירסה החדשה היא 3.8.1.

KNOPPIX Linux Live CD

אתה יכול להוריד גם גירסאות עבריות של KNOPPIX, כמו כינרת וקזית, בחינם (תעשה חיפוש בגוגל).

יש גם גירסת Live- של SUSE שאפשר להוריד בחינם ובמהירות גבוהה מאתר הבית שלהם.

גירסת Live-CD של מנדריבה (Mandrake Move) עולה כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פדורה הפצה טובה למתחילים. היא לא יכולה לקרוא מחיצות NTFS כברירת מחדל אבל זה משהו שניתן לסדר.

מנדרייק לעומת זאת יכולה לקרוא כברירת מחדל, אבל היא קצת צעצוע.

אני חושב openoffice יכול לקרוא מסמכים שנוצרו באופיס של מיקרוסופט למרות שמעולם לא ניסיתי

אבל בכל מקרה, קח בחשבון שהקרנל של לא תומך בכתיבה ל NTFS, מה שאומר שיש הפצות שיוכלו לקרוא את המסמכים שיושבים על מחיצת הווינדוס שלך (בהנחה שהיא NTFS ולא FAT32), אבל לא יוכלו לכתוב לתוכה.

בקשר לחיבור לאינטרנט קודם כל תציין דרך איזה מודם אתה מחובר

מה זאת אומרת "צעצוע"?

טוב לדעת על הקרנל. (למה זה ככה?)

מודם TJ715 של YERAYON.

KNOPPIX אתה לא צריך להוריד דרך ה-BitTorent. אתה יכול להוריד את הגירסה המלאה בחינם דרך אתר הבית שלו, או דרך אתר מראה במהירות מאוד גבוהה (200KB/s+). הגירסה החדשה היא 3.8.1.

ידוע, אבל ההורדה נשארה על 20K המון זמן ופשוט נשברתי.

דרך אגב, הם בעצמם נותנים לינק להורדה דרך BT בראש עמוד ההורדות שלהם. (כנראה בשביל לחסוך עלויות של רוחב פס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאמרו לי, לא תומך תמיכה מלאה ב-NTFS, מכיוון שמיקרוסופט לא מפרסמת את הפורמט של NTFS. עם זאת, שמעתי שהפצות מסויימות של מאפשרות כתיבה למחיצות NTFS, אבל אני לא בטוח בקשר לזה. בעיקרון, אני מעדיף מחיצות של FAT32 (יש לי רק מחיצה אחת של NTFS), כך זה לא ממש בעיה מבחינתי.

לגבי KNOPPIX, אם ההורדה שלו אטית, אז אתה יכול פשוט לבחור בשרת אחר עד שאתה מוצא שרת מהיר. יש ל-KNOPPIX הרבה אתרי מראה. השרת הראשון שבחרתי היה מאוד אטי, אבל השרת השני שעברתי אליו היה ממש מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס תומכת בקריאה מלאה מהNTFS

יש בקרנל של גם תמיכה בכיתה ל NTFS אבל היא לא מופעלת כברירת מחדל בשום הפצה עד כמה שאני יודע מהסיבה שזה מאוד נסיוני ומסוכן.

מה גם שזה כתיבה עם הרבה מאוד הגבולות וסיכון, אז עדיף שלא

בקשר למנדרייק, יכול להיות שהיא תהיה מאוד טובה בשבילך. אני לא אוהב אותה בגלל שהיא מאוד פשוטה ואם תעבוד עליה כל הזמן אתה תישאר תקוע באיזשהו מקום. אם אתה מתחיל זה יהיה רעיון טוב להתקין מנדרייק, תעבוד עליה עד שאתה מרגיש שמיצית את עצמך ואז תעבור להפצה יותר מתקדמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שאלה: הקנופיקס נתראה.מתאים לאיזו הפצה?

חג שמח!

איתן

לא הבנתי את השאלה שלך.

KNOPPIX זו לא הפצה שמתקינים על הדיסק הקשיח, אלא גירסה של שמריצים דרך ה-CD לצורך התרשמות, וככלי לשיחזור והצלת נתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אני יודע....השאלה היא מבחינה ויזואלית....לאיזה הפצה היא מקבילה(נוחות שימוש....)

שבוע טוב!

איתן

אני לא יכול לענות לך על השאלה הזו, מכיוון שאין לי ניסיון עם הפצות של שמותקנות על הדיסק הקשיח.

הכי טוב שתוריד את ה-ISO של KNOPPIX ותתנסה איתו. לא צריך להתקין אותו על הדיסק הקשיח, כך שזה לא מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנופיקס מבוסס דביאן אז הוא "מרגיש" כמו דביאן משתמש בחבילות דב ויש לו את הכלים שלהם ועדין הוא לא מומלץ להתקנה על הדיסק הקשיח כמו שלא מומלץ להתקין אף לייב סידי בקשר למראה עצמו זה כבר קשור לאיזה שולחן עבודה תבחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...