מה היה המחשב הראשון שלכם? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה היה המחשב הראשון שלכם?

guyz6471

שאלה מעניינת ליותר "זקנים" שבינינו..מה היה המחשב הראשון שלכם?  

1213 הצבעות

1. 1. שאלה מעניינת ליותר "זקנים" שבינינו..מה היה המחשב הראשון שלכם?

• Commodore למשל C64
    • Atari למשל 800XL
    • Texas Instruments למשל TI 99
    • Apple למשל IIe
    • IBM
    • Sinclair למשל ZX Sspectrum
    • תואם IBM
    • מה זה השמות האלו?יש לי מחשב רגיל
    • אחר

Recommended Posts

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נדמה לי שאתה הוזה, כי זה היה בערך נפח של דיסקט 5.25"...

כן. וזה היה הרבה לפני שהיו דיסקטים כאלו... זה היה HD של איזה שרת (הרי לא ציפית שאנשים ישימו בבית HD בגודל של פיצה), משנות ה-70...

אגב, עם יש כאן סטודנטים מהטכניון של שנות ה-70 הם בטח זוכרים את מכונות הכירטוס! פעם ככה היית שומר על העבודה שלך (תוכנית למחשב וכו) - על כרטיסי קרטון מחוררים :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה:

1. שעובר במשפחה מאז 1987. קנינו אותו ב8,000 שקל (!) וקיבלנו איתו שני כונני דיסקטים 360K, מסך ירוק עם נגד קרינה, וזכרון 512K שאבא שדרג ברגע האחרון ל640K מתוך חשיבה קדימה ;D. אחרי שנתיים שדרגנו למסך CGA עם ארבעה צבעים מרהיבים.

2. שנת 1994, אנחנו משדרגים סוף-סוף ל486DX-4 שנחשב למפלצת של אז. קיבלנו איתו כונן 1.2 גדול וכונן 1.44 קטן, מסך SVGA חדיש של פרוויו וכרטיס-מסך תואם מבית הרקולס. הזכרון היה 1024K ויכולנו להריץ פשוט הכל!

3. 1998, משדרגים שוב. הפעם מדובר במעבד P1 233 עם טכנולוגיית הMMX המיוחצנת. נשארנו עם אותו מסך וכרטיס מהמחשב הקודם, אבל גיבינו אותם בוודו 2 8MB. הזכרון הורחב ל32 מגה ותשקוט הארץ למשך שנתיים.

4. בשנת 2000 אנחנו עדים לנפלאות הספקים הג'נרים. כל המחשב נשרף ונאלצנו לשדרג שוב - הפעם מדובר במערכת P3 733 עם 128 מגה SDRAM חביב, המסך הוחלף ל770V 17" של מאג והכרטיס התורן היה Riva TNT2 M64 שסימן את פתיחת עידן כרטיסי הטכנאים המסורסים. אותו כרטיס הוחלף מאוחר יותר לGF2MX400 איכותי שמשרת אותנו עד היום בסלון.

5. 2004 ואילך - המערכת שבחתימה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה שלי:

הראשון היה 386 איכותי לחלוטין, היה הכי חדש כשקנינו אותו, עם הארדיסק מסך ענק !!! 14 אינטש, בשלב מסויים אפילו הוספנו לו כרטיס קול של קריאייטיב... במקור המחשב הגיע רק עם הארדיסק -5.25 אחר כך הוספנו לו כונן דיסקטים 1.44 התקדמנו עם הזמן :P

אני לא אשכח את היום שהמחשב הגיע... אני ואחי היינו בבריכה ואמא שלי באה לאסוף אותנו, היא אמרה שאבא הביא לי לנו הפתעה, אני התלהבתי כולי "מחשב ????????" אמא שלי אמרה צעקה "כןןןןןןן" ואני כבר כולי מתלהב "אבל הוא קנה כזה שלא צריך דיסקטים נכון ? הכי טוב שיש..." אני כולי קטנצ'יק כבר יודע מה זה הארדיסק כשלאף אחד בכלל לא היה דבר כזה...

אחריו הגיע פנטיום MMX 166 שכיום משמש בתור המחזיק מפתחות שלי... 32 מגה 3.2 גיגה כרטיס מסך 2MB, ATI... חיה רצינית... עם הזמן קלטנו שדפקו אותנו עם הכרטיס מסך... קיבלנו כרטיס חלש יחסית למה שהיה בשוק רק שני מגה כשהיה כבר ארבע...

עשיתי למחשב ל-200 מגה הרץ... הרגשתי גבר גבר...

כמה שנים אחרי, אבא שלי הפיל בטעות את המחשב מהשולחן מחשב והוא טען שהמחשב התקלקל (מה שהתברר כלא נכון והיה רק תרוץ לקבל כסף מהביטוח, תחמן) אז קנינו מחשב חדש, 3 450...

ואז בערך שנה שנתיים אחרי שרפתי את הספק שלו "בטעות" ואיתו הורדתי גם לוח אם והארדיסק... בשל ביצועי האיכותיים זכיתי בAMD 1800+

זה המחשב שמשרת אותי עד היום ובעתיד הקרוב יוחלף ל-AMD64 במהרה בימינו אמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

COMMODOR64 ואחר כך מחשב שאני לא זוכר בדיוק איך קוראים לדגם אבל היו בו קסטות , כן כן קסטות כמו של המוזיקה שהיו מחברים למחשב ומפעילים משחקים משם.. אולי מישהו מכיר או זוכר את הדגם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי :

המחשב הראשון שלי היה גם כן בערך ב- 94 היה לי פאקין 486 DX2 משו כזה .. היה לי 3.11 חלמתי אז על 95  ::) עם סידירום כפול 8 של קריאטיב ו..8 MB נראה לי ..ועוד כמה משחקים נוסטלגיים כגון פרייהסטוריק 1&2 , דינמו , וויקינגים , ועוד ועוד לא זוכר שמות אה וגם דום 1 & 2 עם הנאצים האלה ..

אחרי תקרית נעלם המחשב  :-\ ..ואז ב- סוף 00 הביאו לי מחשב פנטיום 1 עם 100MHZ משו כזה עם 32 זיכרון 95 שהיתדרג ל-98  , סתם שכן הביא לי ..משחקים אותו חרא אפילו יצא לי להפעיל עליו קארמאגדון 3 היה מצחיק כל הלאגים שהיו שם ...

בסוף 2001 מחשב פנטיום 4 2000 מגהרץ לוח -נשרף מהר 128 = 384 וג'יפה 2 MX 400 הלך המחשב...

ואז ב- 04 קניתי את המחשב שלי כמו שרשום פה למטה בפרטים ..המעבד נשאר מהמחשב הקודם שהוא 2000 ולא כמו שרשום פה למטה ...פרטים

[]

[]

/  \

/\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב למה שהולך פה?

כל פעם אתה בא עם 70 טענות זה לא יכול להיות וזה לא יכול להיות ובסוף אתה מגלה שזה כן יכול להיות ואז אתה חוזר למשו אחר ואומר שהוא לא יכול להיות..

דיי,אם קניתי את זה באותה תקופה (וכן,קניתי את זה אז) כנראה שזה היה קיים.. :s07:

עמית אתה מדבר שטויות, P4 2.53GHZ יצא רק ב2002.

http://hardware.gamespot.com/Intel-Pentium-4-2.53GHz-856-O-34-34

Intel 4 2.53GHz

Category: Processors Release Date: 2002

מהאתר של אינטל:

http://www.intel.com/pressroom/kits/quickreffam.htm

May 6, 2002

2.53 GHz

2.40 GHz

2.26 GHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...