מה היה המחשב הראשון שלכם? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה היה המחשב הראשון שלכם?

guyz6471

שאלה מעניינת ליותר "זקנים" שבינינו..מה היה המחשב הראשון שלכם?  

1213 הצבעות

1. 1. שאלה מעניינת ליותר "זקנים" שבינינו..מה היה המחשב הראשון שלכם?

• Commodore למשל C64
    • Atari למשל 800XL
    • Texas Instruments למשל TI 99
    • Apple למשל IIe
    • IBM
    • Sinclair למשל ZX Sspectrum
    • תואם IBM
    • מה זה השמות האלו?יש לי מחשב רגיל
    • אחר

Recommended Posts

הראשון שלי?? אוח.... להרפק על דפי ההיסטוריה :)

טוב אז בהתחלה היה לנו C64 שעבד חבל על הזמן אבל זה לא כאילו ממש הספקתי להנות ממנו, הייתי בן איזה 3 או משהו שהעפנו אותו חחח

אח"כ היה לנו XT שהיה מחשב מגניב לאללה: היו לו שני כונני דיסקטים 5.25" והוא היה סוס עבודה... עבד נדמה לי יותר מ-10 שנים עם מסך ירוק שהייתי יכול להסתכל עליו בדיוק 10 דקות לפני שהתחיל לי כאב ראש חחח - אחחח הרבה XONIX עבר על המחשב הזה :)

אח"כ איי שם ב-94 קנינו 486 עם כונן דיסקים X4! שהריץ 3.11 ואח"כ היה לנו עליו גם 95 מהדורת דיסקטים (חחח זה איזה 30 ומשהו דיסקטים)

מכרנו אותו בערך ב-97 וקנינו נדמה לי 300 (יכול להיות שאני טועה) שגם אותו מכרנו ב-99 או 2000 וקנינו את המחשב הנוכחי שלי שהוא פשוט חלום!

אינטל פנטיום 3, 800 מה"צ, 512 , GF4 440MX, 160 GB WD

מריץ פעמיים וסביבת VCPP כמו גדול. מחשב פשוט מצוין - אני לא יכול להפרד ממנו. חבל שכבר לא מייצרים מחשבים אייכותיים כאלו ::)

כרגע מתוכננת קניה של מחשב או חדש לצרכי עבודה... נעדכן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב, אני התחלתי מאוחר...

הראשון שלי היה ב- 1999, ונחשב לקנייה החכמה והמשתלמת דאז:

פנטיום 3 עם 500 מגה הרץ

64 מגה בייט זיכרון 100 הרץ SDRAM

לוח אסוס P3b-440 ( או משהו כזה)

וכרטיס Riva TNT2 32 (ששודרג מהר מאוד, בקומבינה, ל 2 GTS שעלה לי 776 ש"ח במקום 1300... ונחשב אז ל- Hi End)

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב...

הכל התחיל עם שני מחשבי 286 שנרכשו משומשים בשנת 94 כנראה. לאחר זמן קצר אחד מהם שודרג ל-386, היה לו הארד דיסק של 20 מגה והוא הריץ וינדוס 3.11 :) לאחר מכן שניהם נזרקו וקנינו 486 משומש, היה עליו התפריט הזה eMenu עם מלא משחקים שהטכנאי שם :'(

ה-486 נמכר ונקנה במקומו פנטיום 166, ששודרג לאחר מכן לסלרון 300 עם 32 מגה ומסך 17 אינצ'!. לאחר מכן קנינו tbird 1.33 GHz, עליו אני עובד כעת (אחרי החלפת לוח אם, וכרטיס מסך). שנה אחרי קנינו גם 1700 בשביל אמא שלי, ומאז עוד לא התבצע שינוי משמעותי. המשך יבוא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

הייה לי מעבד INTEL, כרטיס מסך ATI RAGE משהו, ועוד ז'בלה ישן.

אני זוכר גם מעבד 186 של בבית.

והרדיסק 3 ג'גיה.

ועוד טונה של היסטוריה מלפני 12 שנה

.אחר כך INTEL 486 שמחזיק עד היום,ו INTEL 500, ועוד אחרי שלוש שנים INTEL CELRON 700 פשוט חרא של מחשב ,שנשרף והיו תמונות שלי משמיד אותו לאחר שהוא נשרף, אחר כך 2000 ,עובד אחלה גם היום עצל אבא שלי, ועכשיו 2500 שלי , עובד מצוין, ועוד כמה זמן יוחלף ל 3000 939 או חדש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הראשון שלי היה 386. נראה לי שהוא רץ ב 12 מה"ז או משהו כזה. היה לו מסך Syncmaster 2 שהיה ממש נחמד אז....

כרטיס מסך כלשהו של Trident ו 2 כונני דיסקים 5.25". אני זוכר שקניתי את הגובלינים 3... והייתי חייב לקנות עכבר בשביל לשחק בו. והייתי מחליף את הדיסקטים (היו משחקים על כמה דיסקטים) כי לא היה הרד דיסק.

בשלב מסויים שמו לי הרד דיסק של 80 מגה או משהו כזה. אחר כך שידרגו לי ל 486 SX. אני חושב שהוא רץ ב 33 מה"ז. אני זוכר שהמוכר בחנות אמר שמספיק 4 מגה ... ואני התעקשתי שצריך 8 מגה. ואף משחק לא עבד לי, :'( עד שבסוף שידרגו לי ל 8. גם היה CD ROM במהירות *2 שהמגירה שלו אפילו לא יצאה עד הסוף... היא רק קפצה קצת החוצה והשאר היה ידני (דרך אגב, לחבר שלי היה כונן תקליטורים מהראשונים... אלה שהיו מכניסים את הדיסק לתוך קופסה כזאת, ששחכתי את שמה, ואותה תוקעים בתוך הכונן).

אחר זה כבר שידרגתי ל P1 233 (עם MMX! ::) ). היה בו כרטיס ATi Rage Pro II או משהו כזה...... AGP!

לאחר מכן שידרגו לי ל P2 350Mhz. אני זוכר שהבטיחו לי כרטיס וודוו אבל לא שמו לי אותו... ופיפ"א 99 עבד ממש חרא... ובכיתי :'(

ואז בסוף שידרגו לי ל Voodoo Banshee (שבתכלס עשה את העבודה טוב).

בשלב מסויים התחילו להיות 2 מחשבים בבית.

אחד היה Celeron במהירות 300MHZ או משהו כזה.

אחר כך 1400, אותו הרגתי לא מזמן (מעבד תותח).

אצלי יש כבר דיי הרבה זמן P3 1200@1600. אני כנראה אשרוד איתו עוד חצי שנה.

אצל אח שלי כרגע יש Sempron 2600 (Socket A).

זהו......

אני מת להחליף מעבד. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

אחי, הזכרתה לי עכשיו דברים היסטורים,הדיסק שמכניסים ידני בצבע שחור!!!, יש לי עוד משחקים של זה בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

486 היה הראשון

אחרי זה נמכר וקנינו פנטיום 2 233MMX עם 32 זיכרון ו3 ג'יגה הרדיסק

אחרי שהוא נמכר קנינו אטלון 700 128 ו15 ג'יגה הרדיסק וודו 3

אחרי זה נוסף 3 1000 256 קאש הריסק 40 ג'יגה ג'יפורס 2 MX400 ו256 זיכרון

לאחר שהפנטיום נמכר קניתי את המחשב הנוכחי שלי (חתימה) והאטלון עדיין אצל אחות שלי עם קצת שיפורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי יש עוד את הכונן הזה.. (512 )

מכיוון שאני הכי גדול ;D

אז המחשב נקנה עבורי כשהייתי בכתה א - 486

התעדכנתי די מהר ב586 כבר היה לי 2 GB ;D

השאר - לא אחרו לבוא ;)

המחשב המדובר אצלי בבית במארזו המקורי - הוא שודרג בכל פעם שיצא משהו חדש יותר (היום P2 333 GHZ עם 128 זיכרון)

בסוף ננתי אותו לאחותי (למרות שאני עושה בו כאוות נפשי)

ויש לי עוד איזה 5 מחשבים (עובדים) בחדר + איזה 10 מפורקים בארון (שאני מת להעיף אותם..)

אחח

היו זמנים..

בשביל זה - יש לי עוד איזה לפטופ ישן (נראה לי 486-586) עם 120 MHZ (נראה לי) 4 MB זיכרון

שמריץ 3.11 ..

תענוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אני לא זוכר כל כך מה היה המחשב הראשון אוליי כי אני חי רק 12 שנים ו6 חודשים

אבל מאז שאני מצליח לזכור את עצמי היה לי אגב אני לא זוכר את המפרט הטכני כי הייתי ממש קטן ולא הבנתי כלום מהחיים שלי שדרך אגב רק

לפני 5 חודשים התחלתי להבין בחומרה!

אז ככה

P1

P2

P2

P3

P4 שיש לי בחדר השני שהוא אם ליבת WILL ועובד על 1.4 ו 256 ודיסק קשיח של 80 אם גיפה 4 MX שדרך אגב המחשב הזה מריץ כל דבר חוץ מדום!

והמפרט שיש לי עכשיו בחתימה שכנראה אני הולך להפרד ממנו בעוד כשנה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה ככה:

תואם IBM

מעבד 286 עם 4 מ"ב פנימי וללא דיסק קשיח

אחרי זה עברתי ל פנטיום 1 133 מה"ץ עם 16מ"ב ודיסק קשיח של 2 ג'יגה עם כרטיס מסך קטלני ביותר Ati Rage Pro Turbo PCI

ו.. אחרי זה ל K6-2 עם 128 מ"ב עד למערכת הנוכחית אותה אתם רואים בחתימה..  :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כנראה אני הכי זקן פה כי לי היה

מחשב 1 - סינקלייר Z1

מחשב שני II

ואח"כ אטארי (שהייתי מתפלל כל פעם שהקלטת תעבוד הפעם )

נדמה לי שאת הראשון קניתי בסביבות שנות ה 85 או 87

דרך אגב אני בן 32

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...