מה ההבדל בין קיר בלוקים לקיר בטון? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין קיר בלוקים לקיר בטון?

borg

Recommended Posts

אלא אם אתה גר בממ"ד או גר במקלט זה בלוקים.

בטון זה אך ורק מרחבים מוגנים.

אף אחד לא בונה בית שלם מבטון פשוט כי זה יקר בטירוף ומיותר.

בקיצור, זה בלוקים בטוח.

דבר שני, מי אמר שלוקח לקדוח הרבה זמן בבטון? עם מקדחה מקצועית תוך בערך חצי דקה אני בצד השני של קיר בטון מזויין של מקלט, מניסיון.

אחי אני גם מדבר מניסיון.. התקינו לי מזגן חדש בחדר ולי מסביב רק בטון יש!

והבן אדם בא אם קונגו.. ואין כלום לא עזר לקח לו כמעט שעה + פלוס הפסקה... רואים שהוא קרע את הצורע שלו בשביל להגיע לצד השני...

ואני מניח שאם הקיר יהיה רך אז זה בלוקים :kopfpatsch:

חלמאים, תתנו לבן אדם לעשות עבודה.

מקסימום יעבדו עליו ב120 שקל, וזה יהיה שיעור ב"ההבדל בין קיר בלוקים לקיר לבטון"

מה הקשר רך? (לא הבנת אותי נכון אבל לא משנה) מי שהיה צריך להבין הבין...

תקשיב:

אני לא חושב שאתה היית רוצה לקבל שיעור בהבדלים.. ועוד להפסיד כסף... למה שהוא יפסיק כסף?

הוא ישב לו על הראש ויראה אם זה בלוקים או בטון לפי קצב הזמן, ויתן לו את הכסף אם מגיע ואם לא אז לא נקודה!

יש כאלו שלא בא להם להוציא כסף לחינם...

התגובות כבר מיותרות הוא הבין את העיניין... לא יודע בשביל מה ממשיכים.. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחי אני גם מדבר מניסיון.. התקינו לי מזגן חדש בחדר ולי מסביב רק בטון יש!

והבן אדם בא אם קונגו.. ואין כלום לא עזר לקח לו כמעט שעה + פלוס הפסקה... רואים שהוא קרע את הצורע שלו בשביל להגיע לצד השני...

אתה גר בממ"ד?

אני לומד את זה בתור מקצוע ראשי במגמה.

אני אישית קדחתי עם מקדחה רצינית כמו חמאה לקיר בטון מזויין אז כנראה מי שהתקין לך לא יודע לעבוד ויש לו מקדחה חלשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה חבר, אני לא יודע איזה מפלצת של מקדחה הבאת... אבל לי אישית יצא לראות מעל 10 קדיחות שונות של מתקינים שונים המשתמשים במקדחות שונות שקדחו בקירות בטון שונים.

לאף אחד זה לא לקח חצי דקה. גם לא 5 דקות. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה קיר טרומי?

טרומי זה בטון מזויין

אצלי בבית למשל כל הקירות הם טרומים ככה שהייתה להם המון עבודה

אם הבניין בן 15 וזה קיר חיצוני רוב הסיכוי שזה בטון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לחנות כלי בניין, תבקש מסמרים לבלוקים, תנסה לדפוק אותם בקיר. הצלחת? זה בלוקים. עיקמת מסמרים? בטון. לא מסובך.

ולכל מי שאמר שהמתקין של המזגן שלו התאמץ בגלל הקיר בטון, זה אומר שהוא חאפר שלא הביא כלים נורמליים. כי איך אומרים בצבא? אפילו בבטון יש קשה וגם אותו אוכלים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי היה את אותו מקרה..

גם חדר בגג עם קירות בטון

והם קודחים עם מקדח של 80 מ"מ (מקדח כוס) והוא עבד אצלי על אותו חור כמעט 45 דקות.. והגיע לו התוספת של ה120 ש"ח..

הוא ממש נקרע שם..

בטון לוקח הרבה יותר זמן משום שאין בו חלקים חלולים (כמו בבלוקים) והוא יותר קשה לקדיחה.. (בדרך כלל שני הקירות באותו עובי)

ובאמת אי אפשר לדעת לפני שקודחים..

אני אומר תביא אותם ואם מגיע להם התוספת תביא להם..

אני קדחתי כמה פעמים עם מקדח 10 מצד לצד בקיר בטון וזה ממש קשה ולוקח הרבה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרומי זה בטון מזויין

אצלי בבית למשל כל הקירות הם טרומים ככה שהייתה להם המון עבודה

אם הבניין בן 15 וזה קיר חיצוני רוב הסיכוי שזה בטון

אתה טועה ומבלבל בין שני מושגים.

קיר טרומי זה קיר שהכינו אותו במפעל והביאו אותו מוכן לאתר ושם רק הרכיבו אותו.

בטון מזויין זה יציקת בטון שכוללת בתוכה מוטות מתכת - ואף אחד לא יבנה בניין שלם כזה כי זה יקר, לא משתלם ולא יעיל!

יציקת בטון בונים רק בשביל מרחבים מוגנים נקודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי כבר, פחות או יותר, מה ההבדל.

פירקתי ארון שהיה מעוגן לקיר החיצוני (במקום בו אמורה להיות מותקנת היחידה החיצונית של המזגן).

הארון היה מעוגן באמצעות ברגים מאוד ארוכים. לתוך אחד החורים של הברגים השחלתי חוט חשמל דק עם כיסוי פלסטיק, החוט נכנס לתוך החור בלי הגבלה (מדובר בחור של כ-6 ס"מ), כך שככל הנראה הוא נכנס לתוך בבלוקים, אלא אם כן מדובר בשני קירות בטון עם באמצע.

במידה ומדובר בעבודה מאוד קשה הרבה מעבר לרגיל, אז אני מניח שראוי להעניק טיפ. אבל, הנקודה היא שאתה משלם למתקין של המזגן 600 ש"ח על ההתקנה + מילוי גז ירוק, ואח"כ מתברר לך שמוסיפים לך כל מיני תוספות על כל דבר קטן (120 ש"ח על קידוח בבטון, 65 ש"ח על כל מטר של צנרת מעבר ל-2 מטר שמגיעים לי, 30 ש"ח על כל מטר של כיסוי PVC לצנרת, ועוד כהנה וכהנה), דבר שמכפיל את עלות ההתקנה.

יתרה מכך, אני לא ממש מבין למה קידוח בבטון כ"כ קשה. הרי יש מקדח שמיועד לקידוח בעץ, יש מקדח שמיועד לקידוח בבלוקים ויש מקדח שמיועד לקידוח בבטון. יכול להיות שהמקדח שמיועד לקידוח בבטון מאוד יקר, והוא גובה כסף על השחיקה של המקדח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם לא כל הקיר מבטון מאד יכול להיות שהוא יתקע ברצועת בטון לחיזוק הבניין

זה שבית עשוי בלוקים לא אומרים שלא השתמשו בו בבטון

אצלי את המדחס החיצוני תלו בלי בעיות אבל כשבאו לקדוח חור לכל הצינורות והכבלים נתקעו ברצועת בטון ועבדו על זה איזה חצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תסתכל לו על המצח ותראה אם יוצאים אגלי זיעה :smile1:

ועכשיו ברצינות... אם לוקח לו איזה דקה-שתיים כדי להגיע לצד השני - בלוקים... אם לוקח לו 5-15 דקות והוא מתאמץ מאוד... בטון בטון. ואם יש אנחות ברקע - בטון מזויין. סתם :silly:

חחחחחחח חזקקק! אהבתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...