מה ההבדל בין קיר בלוקים לקיר בטון? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין קיר בלוקים לקיר בטון?

borg

Recommended Posts

קניתי מזגן עילי.

המתקין של המזגן אמר לי שצריך לקדוח בקיר החיצוני, על-מנת להעביר את הצנרת בין היחידה הפנימית לחיצונית.

במידה והקיר החיצוני הוא קיר בטון, אז יש להוסיף 120 ש"ח לעלות ההתקנה.

השאלה שלי היא איך אני יכול לדעת האם הקיר החיצוני שלי הוא קיר בלוקים או קיר בטון (מדובר בחדר על גג)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואם זה בטון אתה לא תתקין...כאילו מה הקטע?

כולה 120 שקל

אם זה ממש חשוב לך אפשר לפי שמיעה לדעת אם זה בטון או בלוקים

דופקים על זה ושומעים אם זה חלול או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיר מבלוקים עבה יותר (קצת יותר מהעובי של הבלוק..)

קיר בטון זה משהו דק יחסית.. אתה גר בבית פרטי או קומות? ואם קומות אז כמה ובאיזה שנה פחות או יותר נבנה הבית?

אם בא לך לחכות עד מחר.. אבא שלי קבלן אז אני יכול לשאול אותו, אבל לא ב12 וחצי בלילה :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בבית קומות. החדר שבו אני מתקין את המזגן נמצא על הגג, והקיר החיצוני שלו פונה לתוך הגג הפרטי (לא לרחוב).

דפקתי על כל הקירות בבית ואני לא ממש שומע הבדל. קירות פנימיים זה בלוקים, לא?

המתקין של המזגן אמר לי שהוא לא יכול לדעת אם מדובר בקיר בלוקים או בקיר בטון לפני שהוא מתחיל לקדוח.

הקטע הוא שאם אין לי מושג באיזה קיר מדובר, אז המתקין יכול לעבוד עליי ולטעון שמדובר בקיר בטון למרות שייתכן וזה קיר בלוקים, במטרה לדרוש תוספת תשלום.

מדדתי את הרוחב של הקיר דרך החלון, וזה יוצא בערך 23 ס"מ (אני לא יודע אם זה הרבה או קצת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוקים

אף אחד לא בונה כבר קירות מבטון כקירות של בית

אם המקדח עובר בקלות דרך הקיר אז תדע ישר שזה בלוק כי באמצע הוא חלול ואז המקדח עובר דרכו בקלות.

קשה לי להאמין שזה יכול להיות בטון

מבטון בדרך כלל בנויי חדריי בטחון ומקלטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתכל:

כמו שחלק כאן אמרו לך גם אני יגיד לך:

אם זה יהיה בטון יקח לו פווול זמן להגיע לצד השני (מניסיון)!! ככה שאין לך סיבה לדאגה..

ואם זה לא בטון ספור עד 10 והוא בצד השני מילה שלי!

לא רק חדרי מקלת וחדרי ביטחון עושים מביטון....

וזה שזה רק 120 שקל זה לא אומר שאתה תתן לו אותם סתם ככה... זה כאילו שזרקת לו אחלה "טיפ"...

תעמוד לו על הראש ותראה כמה זמן לוקח לו לקדוח, אם זה בטון תאמין לי שהוא יקלל את הרגע שהוא דרך לך בחדר (מניסיון)!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

23 סנטים נשמע כמו טרומי

מה זה קיר טרומי?

בלוקים

אף אחד לא בונה כבר קירות מבטון כקירות של בית

אם המקדח עובר בקלות דרך הקיר אז תדע ישר שזה בלוק כי באמצע הוא חלול ואז המקדח עובר דרכו בקלות.

קשה לי להאמין שזה יכול להיות בטון

מבטון בדרך כלל בנויי חדריי בטחון ומקלטים

נראה לי שמדובר שקיר בלוקים. זה נראה לי מוזר שהוא דיבר על קיר בטון. מכיוון שהקונוטאציה של בטון אצלי היא מקלט או בונקר. אבל, יכול להיות שיש הבדל בין בטון רגיל לבטון מזויין.

הבנתי איך אפשר לזהות קיר בלוקים עם מקדח.

כאשר קדחתי חורים בקירות אחרים בבית, המקדח עבר בקיר בקלות (כמו סכין בחמאה) והגעתי לחלל, גם בקירות פנימיים וגם בקירות שפונים לחדר מדרגות. לא ניסיתי לקדוח בקירות חיצוניים, אבל הקיר הזה הוא לא ממש חיצוני, כי הוא פונה לגג ולא מהווה חלק מהשילדה החיצונית של הבניין.

:kopfpatsch:

ואם זה בניין ישן?

מדובר בבניין בן 15 שנה בערך.

למה שיצליח לעבוד עליך? עמוד לידו כשהוא את הקדיחה ותראה לבד אם זה בלוקים או בטון, אפשר לראות בקלות...

אפשר אולי לדעת בקלות אם מדובר בקיר בלוקים או בטון, אם את יודע מה אתה אמור לראות, ואני לא ממש מבין בשיפוצים.

ההבדל הוא שבקיר בטון יותר קשה לקדוח ולכן המתקין לוקח יותר כסף כי זה יותר זמן ויותר מאמץ בשבילו.

הבנתי את זה. הנקודה היא שלא יגידו לי שהקיר הוא קיר בטון, בעוד שלמעשה ייתכן והוא קיר בלוקים.

סתכל:

כמו שחלק כאן אמרו לך גם אני יגיד לך:

אם זה יהיה בטון יקח לו פווול זמן להגיע לצד השני (מניסיון)!! ככה שאין לך סיבה לדאגה..

ואם זה לא בטון ספור עד 10 והוא בצד השני מילה שלי!

לא רק חדרי מקלת וחדרי ביטחון עושים מביטון....

וזה שזה רק 120 שקל זה לא אומר שאתה תתן לו אותם סתם ככה... זה כאילו שזרקת לו אחלה "טיפ"...

תעמוד לו על הראש ותראה כמה זמן לוקח לו לקדוח, אם זה בטון תאמין לי שהוא יקלל את הרגע שהוא דרך לך בחדר (מניסיון)!!

תודה!

120 ש"ח זה לא ממש הרבה כסף. אבל, זה מעצבן שאומרים לך שאתה צריך לשלם תוספת, אחרי שכבר שילמת על ההתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג הכל יהיה בסדר, ונכון זה לא הרבה כסף אבל זה כסף, כבר עדיף ללכת ולתת את זה לבן אדם שזקוק לזה באמת ולא לזרוק את הכסף למתקין שמחפף עבודה...

15 שנה הבנין קיים? בכל מקרה אני מאמין שזה מבטון!

תדפוק עליו חזק (אם כף היד) (או איך שנוח לך) ותראה אם זה ממש קשה ואתה לא שומע בכלל חלול.. אם לא אז זה בטון..

אבל כל זה "סבתא" נקרא לזה ככה... פשוט תראה מה הוא יעשה וזהו.. יקח לו שעה?! בטון! יקח לו 2 3 דקות זה לא בטון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תסתכל לו על המצח ותראה אם יוצאים אגלי זיעה :smile1:

ועכשיו ברצינות... אם לוקח לו איזה דקה-שתיים כדי להגיע לצד השני - בלוקים... אם לוקח לו 5-15 דקות והוא מתאמץ מאוד... בטון בטון. ואם יש אנחות ברקע - בטון מזויין. סתם :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג הכל יהיה בסדר, ונכון זה לא הרבה כסף אבל זה כסף, כבר עדיף ללכת ולתת את זה לבן אדם שזקוק לזה באמת ולא לזרוק את הכסף למתקין שמחפף עבודה...

15 שנה הבנין קיים? בכל מקרה אני מאמין שזה מבטון!

תדפוק עליו חזק (אם כף היד) (או איך שנוח לך) ותראה אם זה ממש קשה ואתה לא שומע בכלל חלול.. אם לא אז זה בטון..

אבל כל זה "סבתא" נקרא לזה ככה... פשוט תראה מה הוא יעשה וזהו.. יקח לו שעה?! בטון! יקח לו 2 3 דקות זה לא בטון..

ואני מניח שאם הקיר יהיה רך אז זה בלוקים :kopfpatsch:

חלמאים, תתנו לבן אדם לעשות עבודה.

מקסימום יעבדו עליו ב120 שקל, וזה יהיה שיעור ב"ההבדל בין קיר בלוקים לקיר לבטון"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם אתה גר בממ"ד או גר במקלט זה בלוקים.

בטון זה אך ורק מרחבים מוגנים.

אף אחד לא בונה בית שלם מבטון פשוט כי זה יקר בטירוף ומיותר.

בקיצור, זה בלוקים בטוח.

דבר שני, מי אמר שלוקח לקדוח הרבה זמן בבטון? עם מקדחה מקצועית תוך בערך חצי דקה אני בצד השני של קיר בטון מזויין של מקלט, מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...