הורדתי לינוקס ורציתי לשאול אם אפשר להתקין כך שהוינדוס xp ישאר? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הורדתי לינוקס ורציתי לשאול אם אפשר להתקין כך שהוינדוס xp ישאר?

Recommended Posts

הכוונה שהמחשב עולה אני יוכל לבחור איזה מהם יעלה(לינוקס או xp) זה אפשרי ואם כן איך מתקינים שז יהיה אפשרי?

תודה מראש

(הלינוקס שהורדתי הוא מנדריק 10.1

עריכה:

יש לי שאלה נוספת,אני יודע שתגידו לי לחפש בגוגל וכאן בפורום אבל אני לא מוצא כלום,בהתקנה הוא מבקש ממני להגדיר לו מחיצות ואני לא מצליח להגדיר לו,אני קובע את כונן e ואני עושה נקסט ואז הוא אומר לי ששם מחיצה ....צריך להיות (/) או משהו כזה,אני לא זוכר בע"פ

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להשאלה הראשונה.

לאחר המנדרייק תותקן יותקן כלי אשר נקרא bootloader (lilo or grub( ותפקידו הוא לאפשר לך לבחור לאיזו מערכת לאתחל את המחשב. בזמן ההתקנה של מנדרייק בשלב ההגדרה של ה-bootloader תנתן לך אפשרות לבחור לאיזו מערכת לאתחל כברירת מחדל (אני ממליץ לווינדוס כדי לחסוך שינוייים אחר כך), ההסבר במדרייק הוא קל מאוד באנגלית פשוטה לכן אתה לא צריך להתסבך.

בקשר לשאלה השנייה.

כדי להתקין (כל הפצה שהיא) צריכים לפחות שתי מחיצות. מחיצה אחת שתשמש ב-swap ומחיצה שנייה שאליה תותקן המערכת (/). ניתן להוסיף עוד מחיצות על מנת לשמור על סדר במערכת אבל שתי המחיצות הללו הן חובה. בזמן ההתקנה של מנדרייק תנתן לך אפשרות לבחור איפה להתקין את המחיצות, לשנות את הגודל של מהחיצות הקיימות (על מנת ליצור מקום למחיצות החדשות) ועוד. אני יכול להמליץ לך, לפני שאתה מתקין , להוריד תוכנה לעריכת מחיצות במחשב (norton partition magic לדוגמא) ובעזרתה תשתנה את גודלן של המחיצות הקיימות ותיצור מקום שאליו יפורמטו המחיצות של . לאחר מכן תתחיל את ההתקנה ותבחר להתקין את מנדרייק לתוך המקום הריק בדיסק (free space).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כמו שהבחור מעלי אמר רצוי מאוד שתעשה את תהליך יצירת המחיצות (או לפחות את שינוי הגודל של המחיצות הקיימות) מווינדוס דרך התוכנה partition magic. מנדרייק מציעה את האפשרות לתת לך כלי במהלך ההתקנה שיכול לשנות את גודל המחיצות הקיימות שלך, אבל בפעם האחרונה שניסיתי את זה סיימתי עם טבלת מחיצות מקולקלת, וזה לא עסק נעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...