[טיפ] שיחזור חלקים חסרים \ חורים במארז בצורה פשוטה ביותר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[טיפ] שיחזור חלקים חסרים \ חורים במארז בצורה פשוטה ביותר

Sunlight Theory

Recommended Posts

היי לכולם .

אני חותך את המארז שלי (צורת דרקון , הולך היטב) , הבעיה היא שלפני כן השתמשתי באותו החלק (דלת המארז) לניסויים .

כתוצאה מכך היו בה מספר חורים , כולל 2 חורים של כ-5 ס"מ x 5 ס"מ , החורים האלו היו היכן שאמורים להיות חלקים רצופים לפי השבלונה - לכן הייתי צריך לשחזר אותם .

הטיפ הזה שימושי גם לכאלו שבטעות מחליקים עם הדרמל , או לא נצמדים היטב לשבלונת חיתוך ולכן צריכים להשלים מעט את החלקים .

חומרים -

ניילון נצמד (של סנדוויצ'ים) , דבק אפוקסי (שרף ומקשה , עדיף זמן ייבוש ארוך ולא להתפתות לקנות את הזולים - על אף שהם עושים את העבודה) , משטח (נייר \ קרטון \ נייר שעווה - מומלץ) עליו נערבב את הדבק , כלי (שיפוד , מקל "ארטיק" וכו') איתו נערבב ונמרח את הדבק , החלק אותו רוצים לשחזר , דרמל וראש שיוף \ שופין (מומלץ אחד רחב ועדין ואחד צר ועדין) .

התהליך -

. להצמיד אל החלק אותו רוצים לשחזר את הנילון הנצמד כך שיכסה את חלקו החיצוני (כלומר , הצד שרואים כאשר החלק מורכב במארז - ושהצד שלא רואים ישאר חשוף) בלבד .

2. להניח על שולחן או כל שטח ישר אחר את החלק עם הנילון , כך שהצד עם הנילון יהיה מופנה כלפי השטח והצד בלי הנילון יפנה מחוץ לשטח .

3. לערבב את השרף והמקשה של דבק האפוקסי היטב (!) , ולמרוח אותו בחלק החסר (היכן שרוצים לשחזר) .

יש לתת לדבק להתקשות לפי הזמן המצוין על האריזה לפני הזזה , מומלץ להשאיר לילה שלם לייבוש מלא .

להמנע מלהשאיר את החלק בשמש או במקום חם מאוד , הדבק רגיש לחום (תרכובת אורגאנית שמתפרקת ומתרכבת בהתכליכי חום) .

אפשר לצייר על הניילון הנצמד את גבולות אזור המריחה של הדבק בהתאם לצורה אותה רוצים לשחזר , אבל מיותר היות ובמילא נשייף .

אפשר לערבב אבקת ברזל \ זכוכית עם הדבק , אבל בתנאי שמדובר בדבק איכותי וחזק ולא מהפשוטים , מה שנותן מעט יותר חוזק וקלות לשייף .

4. להסיר בעדינות את הנילון הנצמד .

5. לשייף בעזרת הדרמל \ שופין עד שמגיעים לצורה הרצויה (מומלץ לפני השיוף לצייר את הצורה הרצויה , לאלו שאינם בטוחים) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...