חיבור הרשת שלי, וניפוץ מיתוסים כנסו... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור הרשת שלי, וניפוץ מיתוסים כנסו...

gigabot

Recommended Posts

אמרו לי כאן הרבה אנשים שהתקנת HUB ברשת ביתית בלי ראוטר לא ישנה כלום לא יהיה יותר יציב לא יותתר מהיר לא כלום,

ותתפלאו האינטרנט מהיר בטירוף! יציב ממש, בקיצור מעולה, אז רק לידע כללי למי שיש שיתוף דרך כרטיסי רשת, עם הויזארד של אז כדאי לכלם להתשמש ב-HUB! :xyxthumbs:

אלי. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שזה לא יהיה יותר מהיר?

ברור שזה יותר מהיר מהסיבה הפשוטה שזה חוסך למחשב הראשי את העבודה של "ניתוב"(לא של ראוטר) המידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יהיה יותר מהיר , אלא יותר איטי ..

הHUB הוא רכיב טיפש שלא כמו הנתב ..

אוקי איך נסביר את זה בפשטות O_ם

ככה , כשאתה שולח מידע ברשת הפנימית שלך בין מחשבים יחידות המידע שלך מכילות כתובת אשר היא כתובת הצרובה על כרטיס הרשת שלך.

כיצד הרשת פועלת בתצורה של HUB ? המחשב שלך שולח תמידע לHUB והוא משדר את המידע לכל המחשבים המחוברים עליו , פעולה שנקראת BROADCASTING , הדבר הזה גורם להעמסה מיותרת על הרשת שלך ועל המחשבים ברשת שלך .. כל מחשב יקבל את המידע הנשלח וכאשר יראה שכתובת המאק שאליו המידע מוען אינו תואמת לשלו , הוא יתעלם מהמידע ..

ראוטר וסוויצ' פועלים בתצורה חכמה , הם שומרים בזכרון הקאצ' שלהם רשימות של כל המחשבים המחוברים ( , IP ) אשר מתעדכנות כל קצב זמן קבוע .

כשאר המחשב שלך שולח מידע הם ממתגים את המסלול בין שני המחשבים בלבד ובכך חוסכים תעבורה על הרשת .

כמו כן יש תופעה שנקראת colision והיא נוצרת כאשר שני מחשבים מנסים לתקשר עם אותו מחשב באותו זמן וכתוצאה מכך חלק מהמידע שנשלח נאבד .

הראוטר פותר תבעיה הזאת ...

ברשתות בייתיות של 2-3 מחשבים אני לא מאמין שההבדלים יורגשו בצורה משמעותית אבל שכבר מדברים על משרדים וכיתות אז ההבדלים לא קטנים.

זה ההסבר הכי פשוט שאני יכול ויש לי כוח לכתוב .. מקווה שזה עוזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מת"ב ובזק בינלאומי לדוגמה מאפשרים חיבור של עד שלושה על חיבור בודד

כך שאפילו שיתוף לא צריך אלא רק Switch טוב

(כל זאת בגלל שאין להם חובה בחייגן)

אולי כך הוא חיבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...