גישה לדיסקים קשיחים ב-Mandrake Move - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גישה לדיסקים קשיחים ב-Mandrake Move

borg

Recommended Posts

אתה בטוח שאין בכלל וירוסים שתוקפים מערכות מבוססות לינוקס? מאוד קשה לי להאמין בכך. יכול להיות שיש הרבה פחות וירוסים ללינוקס מאשר למערכות הפעלה אחרות (כמו Windows), אבל אני מניח שעדיין יש וירוסים שיכולים לפגוע בלינוקס. ולכן, גם בלינוקס יש צורך באנטי-וירוס. אני יודע של-NOD32 יש גירסה שמיועדת ללינוקס.

מנדריבה זה השם הרשמי החדש של מנדרייק, באופן סופי? בהרבה מקומות (גם באתר הרשמי של ההפצה) עדיין משתמשים בשם מנדרייק. למה בכלל שינו לו את השם? יש איזשהו משמעות לשם מנדרייק או מנדריבה?

זה לא ממש קשור, אבל גם SuSE שינה את השם ל-SUSE, למה?

בתמיכה בעברית אני מתכוון שניתן יהיה לכתוב בעברית (תמיכה מלאה בכתב מימין-לשמאל), ומעבר בין אנגלית לעברית עם Alt+Shift. אני לא מתכוון לגירסה שבה כל התפריטים יהיו בעברית. אני מעדיף שכל התפריטים יהיו באנגלית והממשק יהיה משמאל-לימין.

במידה ולמנדריבה הרשמי יש תמיכה מלאה בעברית (ללא תוספות?), אז אני מניח שאחד היא גירסה עברית מלאה שבה כל התפריטים הם בעברית והממשק הוא מימין-לשמאל (לא מה שאני מחפש).

דרך אגב, הגירסה החדשה של אחד שמבוססת על מנדריבה 10.2 היא עדיין רק בגרסת Beta לא מלאה. עדיין לא ידוע מתי תצא הגירסה המלאה. בכל אופן, מדובר בגירסה מאוד מקוצצת שנכנסת ב-CD אחד, בעוד שהגירסה המלאה של מנדריבה תופסת שלם.

אחד זה גירסת התקנה, לא גירסת Live-CD, נכון?

iceman90,

תודה על הקישור לפורטל הלינוקס העברי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגירסא המלאה של מנדריבה תומכת תמיכה מלאה בעברית... אני כותב אליך ממערכת כזו. אמנם המעבר בשפות נעשה אצלי באמצעות shift+capslock אבל זה ניתן לשינוי די בקלות.

כל זה בלי תוספות, יתכן ותצטרך להגדיר כמה דברים (פשוטים יחסית) כדי לטפל במקרי קצה למיניהם (כמו למשל קריאת שמות קבצים בעברית מהתקנים חיצוניים כדוגמת מחיצת NTFS או Disk On Key)... אבל מעבר לזה, הכל כבר קיים.

מה שאתה צריך לעשות זה בהתקנה, כשתישאל על השפה, תשאיר אנגלית (זו תהיה שפת הממשק) וב advanced תוסיף תמיכה בעברית... זהו.

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מטי,

תודה על ההסבר.

באיזו גירסה של מנדריבה אתה משתמש?

אני מתלבט בין התקנה של Mandriva 10.2 PowerPack לבין התקנה של SUSE 9.3.

כמה מקום תופסת לך בדיסק הקשיח התקנה מלאה של מנדריבה ללא תוספות, ועם תוספות?

אתה משתמש ב-ReiserPF?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10.1, המערכת שלי עכשיו (אחרי השתוללות של התקנת כל מה שאני צריך ועוד קצת) תופסת קצת פחות מ3 גיגה.. (אני לא בטוח... זה פחות נפח השטויות באמיול).

אני לא ממש מת על suse אבל זו הפצה דומה (מבחינת הגישה - rpm וכל הסיפור...), אני די מבסוט מהמנדריבה שלי, אבל אני חושב שבקרוב מאד אני אעבור לאובונטו. (מבוססת דביאן, שלושת האחרונות ופדורה הן הפצות שמתאימות למתחילים).

בקשר למערכת קבצים שלי, זה סיפור ארוך ולא מעיניין, יצא שאני משתמש ב ext2. גם זה ישתנה בקרוב.

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגירסאות שמתאימות, לדבריך, למתחילים הן: ,SUSE ,Mandriva ו-Feodora?

זה לא ממש קשור לנושא הת'רד, אבל מה זה RPM? אני מבין שזה חבילות התקנה, אבל מה זה אומר בדיוק? אם אני רוצה להתקין תוכנה בלינוקס, אז במקום ללחוץ על Setup.exe אני צריך ללחוץ על Setup.rpm, או שאני ממש לא בכיוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RPM זה שיטת ניהול התקנת הכי פופלרית (אם כי אני ממש שונא אותה :) )...

אכן, קובץ RPM הוא קובץ התקנה של תוכנה, אך ה RPM מכיל כלים נוספים כמו מעקב אחרי מה שמותקן על המחשב, יכולת לעדכן לגרסאת חדשות יותר, בדיקת תלות, והאם תוכנה מסוימת דורשת התקנת דברים אחרים בנוסף לכך... יש ממשקים טקסטים וגרפים לניהול RPM.

http://en.wikipedia.org/wiki/RPM_Package_Manager

http://whatsup.co.il/modules.php?op=modload&name=phpWiki&file=index

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, אז קבצי RPM הם לא קבצי התקנה כמו EXE, אלא קבצים שמכילים התקנה של תוכנה או חבילת תוכנות שלצורך ההתקנה שלהם יש להשתמש בתוכנת התקנה שמנהלת את כל ההתקנה והסרה של תוכנות, ומעדכנת תוכנות באופן אוטומאטי.

הבנתי נכון?

זה לא נשמע אינטואיטיבי במיוחד.

לפי מה שהבנתי יש שיטה נוספת להתקנת תוכנות (שייתכן ולא כל ההפצות משתמשות בה) שנקראת CNR (התקנה בקליק בודד).

אני מניח שיהיו לי שאלות נוספות (ואולי גם תשובות) אחרי שאני אתקין הפצה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא אינטואיטיבי ? מה איכפת לך אם זה קובץ EXE שעושה את ההתקנה, או מערכת בשם RPM שעושה את ההתקנה (והרבה יותר יוניפורמית מן הסתם)...

לא מכיר CNR, נראה לי כמו משהו דבילי של LINSPIRE..

בכל מקרה, אכן, עדיף להתקין ואז לשאול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שזה יותר פשוט מכפי שנדמה לי. פשוט, אני רגיל להתקין תוכנות ב- באמצעות Double-Click על Setup.exe. בכל אופן, אני מניח שאחרי שאני אתקין , אני אהיה יותר חכם.

לגבי CNR, זה באמת שיטת התקנה של Linspire (לשעבר Lindows). אני לא יודע אם הפצות אחרות של גם משתמשות בזה. לפי מה שהם אומרים, ניתן להתקין בשיטה הזו תוכנות ישירות מהאינטרנט באמצעות קליק אחד על הקישור.

מה רע ב-Linspire (חוץ מזה שזו הפצה בתשלום)? לפי מה שהם כותבים, זו ההפצה הכי קלה לשימוש של , זה נכון?

לפי מה שיצא לי להכיר, מנדריבה, סוסה ופדורה הן ההפצות הכי פופולריות שמומלצות למתחילים. את Linspire אני לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...