המחשב שלי ממש איטי.... - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב שלי ממש איטי....

nehmia

Recommended Posts

אנשים , תביאו לו גם הצעות אחרות חוץ מלפרמט:

א. סרוק ותמחק וירוסים בעזרת האתר הזה: http://www.ravantivirus.com/scan/indexie.php

אם זה לא יסרוק לך אני אביא לך אתר אחר.

ב. תבדוק Spywers עם AD-ADWARE או עם SPybot.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי סרקתי עכשיו עם

spysweeper

ad ware

windos washer

nod 32

ועכשיו עם מה שנתתה לי כאילו זה מראה איפה הוירוס ואני צריך למחוק?

ואיך מפעילים בnod הגנה אוטומטית?

נ.ב.

איך מפרמטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הבעיה שלך צריך לפתור בהליכה מהקל אל הכבד. ראשית, בדוק את המחשב בתוכנות אנטי וירוס ו- spyware מעודכנות . אני ממליץ בכל לב על AVG Free כתוכנת אנטיוירוס ועל AD-aware SE המפורסמת כתוכנת רוגלות (מילה חדשה שלמדתי באתר) . תוכנות אלו מעולות בביצועיהן, הן חופשיות להורדה, לא מכבידות כמעט על המחשב ויוצאים להן המון עדכונים. אלה התוכנות היחידות בהן אני משתמש והן עושות עבודה הרבה יותר טובה  מנורטון וחבריו המפורסמים והיקרים.

בשלב שני נראה לי שכדאי מאד לבדוק אם הדיסק לא זקוק לאיחוי דחוף. בנוסף, אני ממליץ לכל בעל מחשב שדואג לתחזוקתו להוריד את התוכנית Advanced system optimizer , תוכנית תחזוקה מעולה, ניתנת לתקופת נסיון של 30 יום. בצע גיבוי של הרג'יסטרי בעזרת התוכנה והפעל את תוכניות הניקיון ודה-פרגמנטציה של הרג'יסטרי. (סעיפים 1,2 במסך הראשון, סעיף 2 במסך השני). בשלב שלישי ערוך בדיקת ביצועי חומרה בעזרת Sandra, תוכנית שבגירסת Lite שלה היא חופשית וניתנת להורדה מאתר sisoft. אם כל זה לא עזר, ובהנחה שהבעיה אינה בעית חומרה, לא יהיה מנוס מלפרמט את המחשב.

את כל הסיפור הארוך הזה אני כותב משום שלדעתי האתגר המקצועי האמיתי הוא בתחזוקת מחשב ובטיפול בו מבלי שיהיה צורך להגיע לפירמוט, אם כי במקרים רבים אין מנוס מכך. יש מספר כלי תחזוקה אלמנטריים, כמו אלה שצוינו כאן, שיכולים לעזור מאד. אגב, כשהם מותקנים במחשב ונעשה בהם שימוש נכון (עדכונים וכו') הם גם חוסכים המון זמן ועוגמת נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מספר תוכניות תחזוקה ש- Advanced System Optimizer היא המצטיינת שבהן על פי דוחות השוואה שקראתי, במידה רבה בגלל רמת הבטחון הגבוהה בשימוש בה. התוכנית מטפלת בניקוי הדיסק והרג'יסטרי, דפרגמנטציה של הרג'יסטרי, תיקון פגמים ב- , אופטימיזציה של הזכרון וכו' וכו'. רובנו מיחסים לוירוסים את רוב הצרות במחשב אבל לדעתי התקנה והסרה לא מסודרת  של תוכניות מפוקפקות הן בין הגורמים החשובים לתקלות. במקום זה נכנסות תוכנות התחזוקה לשימוש. רג'יסטרי משובש ותוכניות swap קרועות הן בין הגורמים החשובים להאטת פעולת המחשב. כלי התחזוקה של לא מטפלים בפגמים אלו. יש לעבוד עם תוכנות התחזוקה בזהירות, בעיקר להשתמש באופצית הגיבוי הקיימת בתוכנה לפני הפעלתה על הרג'יסטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את washer. תוכנה טובה אחרת לאותה מטרה היא Registry Mechanic. אני מעדיף את זו שציינתי. בכלל, יש אין סוף תוכנות שונות ומשונות  בשוק, חלקן חופשיות להורדה. רבות מהן עלולות לגרום לצרות צרורות. אני משתדל לבחור את התוכנות אותן אני מתקין רק לאחר שקיבלתי חוות דעת חיובית ממישהו שאני מחשיב את דעתו, או לאחר שקראתי עליה ביקורת חיובית מגוף בדיקה ניטרלי. כל התוכנות שציינתי קודם עונות על הקריטריונים של יציבות וביצועים אותם אני מחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמיה,הייתי ממליץ לך לפרמט את המחשב.. איטי או מהיר,חייבים לפרמט מחשב פעם ב.. ,אחר כך הוא ניהיה צולע.

מצטער, אבל זה פשוט לא נכון.

פירמוט והתקנה מחדש הם מוצא אחרון, כשאין לך אפשרות לפתור בעיות שבדרך כלל אתה יצרת.

אם אתה עובד כמו שצריך (אנשים לפני אמרו את הרוב): אנטיוירוס ופיירוול טובים ומעודכנים, לא מתקין שטויות, מדי פעם סריקה ואיחוי לדיסק, יודע לזהות ולהכיר מה הולך במערכת שלך, אין שום סיבה שתפרמט את ההרד דיסק לעולם. על המחשב שלי בבית מותקן XP מ-2002 או לא זוכר מתי קניתי את אותו מחשב. אצל חבר שלי מותקן 2000 ששודרג לפני כמה שנים מ- NT. המחשב הזה משמש לו כמחשב אישי, כשרת דואר, DNS, שרת , מחשב ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...