עדכון ביוס=שיפור ביצועים? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון ביוס=שיפור ביצועים?

דניאל מלנקי

Recommended Posts

1. כשATI (ולפניה גם NVIDIA) הוציאו כרטיסי מסך עם נעול לOC, אז נהגו לעשות לביוס כדי לבטל את המגבלה הזאת. אם אתה רק עושה לביוס של הכרטיס מסך, זה לא משנה כלום

2. נכנסים למצב דמוי דוס ולכל חברה יש את התכונה שמתאימה לכרטיסים שלה

3. זה מסוכן, במיוחד אם אתה לא יודע מה אתה עושה. במקרה הרע אתה יכול לגרום להרס מוחלט של הכרטיס. במקרה הבינוני אתה יכול רק לגרום לו להפסיק להגיב, במקרה הקל יופיעו בעיות תצוגה, ובמקרה הטוב, הכל בסדר :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כשATI (ולפניה גם NVIDIA) הוציאו כרטיסי מסך עם BIOS נעול לOC, אז נהגו לעשות פלאש לביוס כדי לבטל את המגבלה הזאת. אם אתה רק עושה פלאש לביוס של הכרטיס מסך, זה לא משנה כלום

2. נכנסים למצב דמוי דוס ולכל חברה יש את התכונה שמתאימה לכרטיסים שלה

3. זה מסוכן, במיוחד אם אתה לא יודע מה אתה עושה. במקרה הרע אתה יכול לגרום להרס מוחלט של הכרטיס. במקרה הבינוני אתה יכול רק לגרום לו להפסיק להגיב, במקרה הקל יופיעו בעיות תצוגה, ובמקרה הטוב, הכל בסדר  :-*

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=117873.0 אם תסתכל כאן אז תראה שאפשר להוריד איזה ביוס ולהתקין אותו והוא מעלה את המהירות כמו זה שכתב בפורום שבקישור, אז אתה יכול להסביר לי איך אני עושה את זה, שגם לי תעלה המהירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטרף לשאלה שלך איך עושים את זה בעצם ... כי זה נישמע מאד מסובך לעשות את זה דרך הדוס

אבל כשאתה מחליף ביוס לכרטיס מסך אתה בעצם רוצה לשפר אותו ....

ולכל ביוס יש מהיריות סטוק משלו שעליהם מוגדר הכרטיס ופונקציות מסוימות

לדוגמא : הביוס דיפולט שלי הוא 390/700 ולעומת זאת הורדתי ביוס שתואם!! תואם!!! לכרטיס שלי והמהיריות שלו הן כמו של גרסאת האולטרה

450/850

אז כן החלפת ביוס אמורה לגרום לשיפור ביצועים [עלייה במיהרות] אך יש בזה סיכונים גדולים מאד ... הכרטיס יכול להישרף או פשוט לא לעבוד

אז ככה

1) כן

2) צריך להוריד תוכנה להחליף תביוס לשים אותו בפנים ומשם אין לי מושג ...

3)כן .. אבל השיפור הוא משמעותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטרף לשאלה שלך איך עושים את זה בעצם ... כי זה נישמע מאד מסובך לעשות את זה דרך הדוס

אבל כשאתה מחליף ביוס לכרטיס מסך אתה בעצם רוצה לשפר אותו ....

ולכל ביוס יש מהיריות סטוק משלו שעליהם מוגדר הכרטיס ופונקציות מסוימות

לדוגמא : הביוס דיפולט שלי הוא 390/700 ולעומת זאת הורדתי ביוס שתואם!! תואם!!! לכרטיס שלי והמהיריות שלו הן כמו של גרסאת האולטרה

450/850

אז כן החלפת ביוס אמורה לגרום לשיפור ביצועים [עלייה במיהרות] אך יש בזה סיכונים גדולים מאד ... הכרטיס יכול להישרף או פשוט לא לעבוד

אז ככה

1) כן

2) צריך להוריד תוכנה להחליף תביוס לשים אותו בפנים ומשם אין לי מושג ...

3)כן .. אבל השיפור הוא משמעותי

אוקיי, לי יש עכשיו כרטיס מסך siluro 5700 והמהירויות שלו הן 425/550 אז אם אני רוצה להפוך את זה לגרסת אולטרה או לעשות מהירות יותר גבוהה פשוט צריך להתקין לו ביוס אחר? דבר שני, אם ייעלו המהירויות בכרטיס מסך בגלל עדכון ביוס זאת אומרת שכאילו עשיתי לו ובגלל זה הוא יתחמם ממש? דבר שלישי הכרטיס שלי עכשיו הוא 128 ביט, יש סיכוי להפוך אותו ל256 ביט דרך עדכון ביוס? דבר רביעי, תוכלו לתת לי קישור מאיפה מורידים את הקובץ לעדכון ביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפת ביוס לביוס שמגדיר מהירויות גבוהות יותר זה בדיוק כמו .

אם הכרטיס לא יכול לעבוד במהירות החדשה הוא יתקע ולא יעבוד,או שיתחמם וינזק.

128 ביט זה משהו שקבוע בחומרה. אי אפשר לשנות את זה דרך הביוס ואם תעדכן לביוס לא מתאים (256 ביט) הכרטיס עלול לא לעבוד כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפת ביוס לביוס שמגדיר מהירויות גבוהות יותר זה בדיוק כמו .

אם הכרטיס לא יכול לעבוד במהירות החדשה הוא יתקע ולא יעבוד,או שיתחמם וינזק.

128 ביט זה משהו שקבוע בחומרה. אי אפשר לשנות את זה דרך הביוס ואם תעדכן לביוס לא מתאים (256 ביט) הכרטיס עלול לא לעבוד כלל.

אז בעצם אתה אומר שלא שווה להחליף ת'ביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לבדוק דרך באיזה מהירויות הכרטיס שלך מסוגל לעבוד.

עידכון הביוס יכול להפוך את האוברקלוקינק לקבוע, לא הרבה יותר...

הצלחתי להגיע עם הזכרונות ל660 ובמעבד ל500

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מומלץ להחליף ביוס לכזה עם מהירויות שעון גבוהות יותר

הסיבה היא שאתה לא יודע אם גם בעוד חצי שנה הכרטיס יוכל לעמוד במהירויות האלה מבלי להציג ארטיפקטים ואז תצטרך להחליף שוב ביוס לכזה מקורי וזאת סתם עבודה מיותרת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לבדוק דרך באיזה מהירויות הכרטיס שלך מסוגל לעבוד.

עידכון הביוס יכול להפוך את האוברקלוקינק לקבוע, לא הרבה יותר...

לא נכון ... בחלק מהמקרים אתה צודק אבל כך נגיד את המקרה שלי

הזיכרונות שלי כרגע על 715 וכאני שם אותם מעל ל-730 אני מקבל ארטיפקטים[fx5900xt]

אבל בביוס של האולטרה יש פונקציה מסוימת שנקראת relaxing lantency

שמאפשרת לזכרונות להגביר את המהירות ללא ארטיפקטים ומסדרת את בעיית האוברקלוק בזכרונות של הכרטיס ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כרטיס מחזיק מעמד על מהירויות מסוימות, למה שזה ישתנה עוד חצי שנה? :nixweiss:

הכרטיס לא עובד בצורה ובמהירויות שהוא צריך לעבוד .... מן הסתם זה מקטין את אורך החיים שלו ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס לא עובד בצורה ובמהירויות שהוא צריך לעבוד .... מן הסתם זה מקטין את אורך החיים שלו ....

אורך החיים מתקצר אבל לא בצורה משמעותית, ובטח שלא למספר חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...