המטריקס - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המטריקס

love-its-my-name

Recommended Posts

דיברתי עם קרוב של חבר מחוץ לארץ והוא התחיל לספר לי על כך שהוא מאמין שהמטריקס באמת קיים ויש הוכחות לזה.

גם כן אמר והוסיף שהרעיון לסרטים האלה [המטריקס] באו בעצם ממשהו שהוא אמיתי לחלוטין ושאנחנו חיים בעולם שהוא לא אמיתי אלא רק המוח שלנו.

נתן כדוגמאות את הבודהיסטים שיכולים לעשות דברים מיוחדים - משום שהם בעצם מאמינים במטריקס [אני לא מתכוון למטריקס עצמו אלא לרעיון עצמו ולא לסרט], כלומר, כל האנשים בעולם נמצאים בקו אחד של מחשבה שאין דבר כזה מטריקס אך יש כמה אנשים בניהם הבודהיסטים שעולים בחוכמה קצת יותר משאר האנשים ומשום כך הם יכולים לעשות דברים באם אם מאמינים בהם. דוגמא נוספת היא על האנשים שיכולים ללכת על זכוכיות וגחלים מבלי שיקרה להם משהו והסיבה היא שפשוט הם מאמינים שזה לא קיים ובכך הם מצליחים ללכת על הזכוכיות מבלי שהם יפגעו בהם משום שהזכוכיות בעצם לא קיימות אלא במוחנו.

ממש קשה לי להסביר את מה שהוא הסביר לי אך זה באמת נשמע לי דווקא קצת הגיוני ויכול להיות שזה אמיתי ויכול להיות שזה לא.

הוא גם ציין שבעוד ככמה שנים אנחנו נצליח לפרוץ ולגלות את הנוסחאות בשביל להשתחרר מן העולם הזה ולהתעורר בעולם האמיתי.

דבר נוסף - נכון יש את האנשים שחולים ממש אך בזכות הרצון שלהם הם מצליחים להתגבר על המחלה? נכון ששמעתם על אנשים שציפה להם מוות בטוח- אבל ממש בטוח אך הם עדיין חיים? כל זה בגלל שהדברים האלה לא קיימים ובגלל שאנחנו מאמינים במשהו כ"כ אנחנו מצליחים לגבור, אפילו בממש קצת, על הדבר.

כולכם מכירים את תיאוריות המיתרים וחורי תולעת וכדומה שאלה גם הוכחה לדבריו(!).

אני רוצה להדגיש כי אני לא מספר על משהו שאני מאמין או חושב עליו אלא על המידע שעכשיו קיבלתי בהקשר לדבר ורציתי להביאו אל הפורום בכדי לקבל תגובות של אנשים [אני מבקש להתייחס ברצינות לנושא] אם הם מאמינים או יכולים להוכיח שזה לא נכון או אפילו ההפך ומה הם בעצם חושבים על כך והאם שמעו פעם בקשר לנושא.

תודה,

אבי. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Let me tell you why you're here. You're here because you know something. What you know you can't explain, but you feel it. You've felt it your entire life. That there is something wrong with the world.

You don't know what it is, but it's there, like a splinter in your mind, driving you mad.

ואני חשבתי שאני הפרנואיד היחידי :silly:

(במקרה אתמול ראיתי את הסרט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

אני מאמין שאני הבן אדם היחיד שקיים, ושכולכם יצירת המוח שלי.

כשאני אני "אמות", אני אתעורר באיזהשהו מקום ושם יגידו לי שזאת הייתה או חלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

אוקי, אני מבין ששכחת לקחת את התרופות שלך... שוב. :nono:

:lol: :lol: :lol:

באמת!! יש לי סופר כוחות ואני יכול להשמיד את העולם בכל רגע! פעם הוצאתי אש מהאדמה, והרגתי יתושים עם שיצא לי מהעיניים! :lol: :lol: :lol: :lol: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1:

בקשר לפוסט הקודם שלי, אני מתכוון באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאני הבן אדם היחיד שקיים, ושכולכם יצירת המוח שלי.

כשאני אני "אמות", אני אתעורר באיזהשהו מקום ושם יגידו לי שזאת הייתה או חלום.

אני חושב שעכשיו המשפט מתאים - לא כל העולם סובב סביבך!!

אני קיים ואני יודע שלא המוח שלך כי אני לא מכיר אותך אפילו אז אם כבר זה ההפך או משהו כזה... רק תאמין לי, אני לא קיים במוח שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

אני חושב שעכשיו המשפט מתאים - לא כל העולם סובב סביבך!!

אני קיים ואני יודע שלא המוח שלך כי אני לא מכיר אותך אפילו אז אם כבר זה ההפך או משהו כזה... רק תאמין לי, אני לא קיים במוח שלך..

וזה בדיוק מה שאני חושב עליך,

המוח שלי תכנן שתגיד את הדבר הזה, או שמישהו מבחוץ תיכנן שתגיד את זה כדי שהאמת לא תחשף.., כדי שאני ארגיש כאילו שהעולם אמיתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בדיוק מה שאני חושב עליך,

המוח שלי תכנן שתגיד את הדבר הזה, או שמישהו מבחוץ תיכנן שתגיד את זה כדי שהאמת לא תחשף.., כדי שאני ארגיש כאילו שהעולם אמיתי...

חחחח בראסמי כשאתה עם מחשבה כזו אי אפשר לשכנע אותך אבל כל אדם באמונתו יחייה אפילו שזה מצחיק ודפוק...

[ משהו קטן - איך זה שאפילו שאתה לא יודע, קורים דברים? נגיד עכשיו בוא נגיד שמטוס המריא אבל למה הוא המריא? מה זה קשור אליך? למה תכתנתו אותו לעשות את זה אם אתה בכלל לא תדע שזה קרה? עזוב... בקיצור - זה מה שקורה כשמשחקים יותר מידי במשחקי מחשב וחושבים שכולם שם לא אמיתיים חוץ ממך]

ד"א, בבקשה התיחסו בקצת יותר רצינות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

אני לא משחק במשחקי מחשב.

כדי שהכל יראה רגיל זה מה שקורה, כל הפעולות שבעצם קורות באות בשביל להשלות אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאי אפשר לשכנע אותך אחרת חחח זה חלק מהתודעה העצמית שיש לך אבל זו כבר בעיה שלך ואני מניח שעצוב לך לחיות ככה במחשבה שאף אחד לא אמיתי חוץ ממך... זה כמו לשחק עם בוטים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, מספיק עם הספאם.

מעתה והלאה, הודעות ספאם ימחקו בלי התרעה ו/או הודעה.

לגבי הנושא - זה מהנושאים האלה שאי אפשר להוכיח ואי אפשר לא להוכיח - ברגע שמישהו משוכנע, לך תשכנע אותו אחרת...

אבל לפחות לגבי דבר אחד שציינת אני יכול להגיד שהוא לא הוכחה - האנשים שהולכים על זכוכיות וגחלים וכאלה, אין להם כוחות מיוחדים, והם גם לא "מדמיינים שזה לא שם". זה פשוט דברים שנראים לנו כואבים, אבל כנראה שבמציאות הם הרבה פחות.

למה אני חושב ככה? לפני שנה+ היתה בטלוויזיה איזו תכנית עם כלמיני מופעים מוזרים, כמו קפיצה מגבוה לגיגית מים, בליעת חרבות וכאלה (תחשבו על קירקס משודר...). בין המופעים היה גם מישהו שהלך על גחלים. ואז מישהו מהקהל קם ואמר שהוא לא חושב שזה כל כך מיוחד, ושללכת על גחלים - בגלל שזה נעשה בנגיעות קצרות ומהירות - לא באמת משפיע על העור. וכהוכחה, הוא קם מהקהל, יצא לאזור שבו עשו את המופעים, הוריד נעלים וגרביים (דמיינו בריטי בחליפה עם מכנסיים מופשלים...), והלך על אותם הגחלים שהבנאדם מהמופע הלך עליהם. לא קרה לו כלום.

בקיצור - כל המופעים האלה הם כנראה הרבה פחות בעייתיים ממה שאנחנו מדמיינים לעצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, מספיק עם הספאם.

מעתה והלאה, הודעות ספאם ימחקו בלי התרעה ו/או הודעה.

לגבי הנושא - זה מהנושאים האלה שאי אפשר להוכיח ואי אפשר לא להוכיח - ברגע שמישהו משוכנע, לך תשכנע אותו אחרת...

אבל לפחות לגבי דבר אחד שציינת אני יכול להגיד שהוא לא הוכחה - האנשים שהולכים על זכוכיות וגחלים וכאלה, אין להם כוחות מיוחדים, והם גם לא "מדמיינים שזה לא שם". זה פשוט דברים שנראים לנו כואבים, אבל כנראה שבמציאות הם הרבה פחות.

למה אני חושב ככה? לפני שנה+ היתה בטלוויזיה איזו תכנית עם כלמיני מופעים מוזרים, כמו קפיצה מגבוה לגיגית מים, בליעת חרבות וכאלה (תחשבו על קירקס משודר...). בין המופעים היה גם מישהו שהלך על גחלים. ואז מישהו מהקהל קם ואמר שהוא לא חושב שזה כל כך מיוחד, ושללכת על גחלים - בגלל שזה נעשה בנגיעות קצרות ומהירות - לא באמת משפיע על העור. וכהוכחה, הוא קם מהקהל, יצא לאזור שבו עשו את המופעים, הוריד נעלים וגרביים (דמיינו בריטי בחליפה עם מכנסיים מופשלים...), והלך על אותם הגחלים שהבנאדם מהמופע הלך עליהם. לא קרה לו כלום.

בקיצור - כל המופעים האלה הם כנראה הרבה פחות בעייתיים ממה שאנחנו מדמיינים לעצמנו.

אולי מי שקם מהקהל היה בעצם חלק מהמופע.... על מנת לחזק את האשליה של המציאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...