כמה שאלות לגבי לינוקס......... - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי לינוקס.........

CrazyMan

Recommended Posts

ברצוני להתקין גרסת כלשהי כדי להתרשם וכדי לגוון.

אין לי שמץ של מושג בסביבת הלינוקס אז אם אפשר הסבר קליל למה הוא במיוחד טוב ואיזו גרסא הכי טובה להתקנה.

יש לי עוד כמה שאלות... זה חינם?, זאת אומרת ניתן להתקין את זה ללא שום בעית קראק או סידיקי?

בכל זאת, אני רוצה להישאר עם הווינדוס ליתר ביטחון. אני יכול להתקין את הלינוקס על כונן אחר ואז בהפעלת המחשב הוא יפתח לי תפריט בלי שום בעיה?

אממ אני קצת חדש כאן (נרשמתי מזמן אבל החלטתי לעבור לכאן מפורום אחר רק אתמול), אז אם במקרה עברתי על חוק/חוקים שלא ידוע/ידועים לי, תבינו שזו הסיבה.

החוקים כאן קצת שונים מהפורומים האחרים(לפחות ככה אני רואה את זה...) אז אני אצטרך להתרגל.

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפצה זה לא ממש גרסא,

כל ההפצות בנויות פחות או יותר על אותו קרנל(הליבה של המערכת),

יש המון הפצות כי כל אחד רוצה מערכת שונה שתתאים לציפיות ולשימושים שלו.

יש הפצות ליותר מתחילים ויש הפצות למתקדמים יותר (למרות שגם אם תתחיל מהם אני לא רואה סיבה שלא תצליח, ממש כמו שאני התחלתי).

אתרי מראה זה MIRRORS SITES , מושג די ידוע, לא קשור בכלל ללינוקס, זה אומר שאתה יכול להוריד קובץ מסויים לא רק דרך

אתר אחד שמציע אותו להורדה אלא הוא נמצא בכמה כתובות שאתה יכול לבחור מאיפה אתה מעוניין להוריד (לפי מהירות וכו').

אם אין לך מושג במחשבים ואתה לא רוצה להתעסק עם ה"מנוע" של המערכת תסתכל על ההפצות MANDRAKE , FEDORA , SUSE .

לא חסר מידע באינטרנט...

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה שוב על התשובות!

אז אתר מראה זה כמו לינקים משניים לתוכנות (שגם נקראים Mirror), הבנתי...

עכשיו שאלה אחרונה! : יש לך המלצה להפצה? אני מחפש אקשן... לא משהו למתחילים (אבל בכל זאת יש לקחת בחשבון שאני עדיין לא בקיא בלינוקס, התחלתי לקבל כמה מושגים רק בשעה האחרונה...), לפי מה שהבנתי ממך, היא נוחה וקלה להבנה? אז אפשר להגיד שרוב ההפצות שתביא לי אני אלמד אותם תוך כמה שעות?

בקיצור אני מחפש הפצה שתתאים לי, משהו מעניין :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח ללמוד הפצה בתוך כמה שעות זה לא :)

אין אף אחד בעולם שאפשר לקרוא לו גורו של כי בכל יום אתה יכול לשמוע על משהו חדש ומעניין שיצא.

אם אתה באמת מעוניין באקשן, ויש לך זמן(טוב עכשיו יש לכם חופש) אז לך על Gentoo כמו שאני בחרתי,

אבל אל תתפוס אותי במילה, אני לא יודע אם מה שמתאים לי יתאים גם לך.

בהפצה הזו כל הרעיון פה שאתה מעלה את המערכת מאפס, זאת אומרת שאת מוריד בסך הכל קוד מקור ומקמפל הכל לתוך מערכת חדשה,

התהליך יצור לך מערכת שתתאים רק לחלקים שיש לך במחשב ולכן המערכת תרוץ הכי טוב והכי מהר למחשב שלך,

אבל פעולה זו לוקחת הרבה זמן, וכל התקנה קטנה יכולה לקחת חצי שעה ולא כמו שהתרגלת בוינדוס להתקנה של NEXT NEXT וזהו התקנת.

אני לא יודע אם אפשר לפרסם בפורום קישורים לפורומים אחרים, אבל אם תחפש אני בטוח שתמצא ושם כבר יהיו מדריכים שמדברים בדיוק על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, זו טעות להגיד שיש לי שאלה אחרונה, כי כל הזמן יצוצו לי עוד ועוד ;D

נקווה זו באמת האחרונה אליך, כדי לא לגרום לך להשתגע מכמות השאלות שיש לי :P

אוקיי, אז סביבת דורשת ידע מסוים? שפות תכנות? כרגע אני יודע רק HTML אבל אין לי בעיה ללמוד שפות אחרות...

אני חושב שזו באמת השאלה האחרונה שלי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חופשי , תשאל כמה שאתה רוצה

לא חובה לדעת שפות תכנות, אבל רצוי

HTML לא ממש יעזור לך :)

אבל אם הבנת את העקרון שעומד מאחורי שפות תכנות זה יספיק.

לכל הפצה יש תיעוד, וגם אתר שתוכל לשאות שם שאלות, או לחפש כי ברוב המקרים כבר אחרים שאלו אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...